subaru ımpreza sportwagon nasıl bir araçtı 2007 model tavsiye edermisiniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AV83 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,565

AV83

Ana Kamp
Yer
ORDU
subaru ımpreza sportwagon otomati vites almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz lpg uyumu nasıl bu araçlar da hangi marka öneririliyor 4 çekeri nasıl arazide tatmin edici olur mu bilgi paylaşımlarınızı bekliyorum...sağlıcakla kalın selamlar

Etiketler
Ynt: subaru ımpreza sportwagon nasıl bir araçtı 2007 model tavsiye edermisiniz

Merhabalar!
Satın alacağınız IMPREZA SW'nin motor tipini yazarsanız daha sağlıklı bir cevap vermek mümkün olabilir.
Ama EN ÖNEMLİSİ Subaru EJ serisi motorlarda LPG uygulaması KESİNLİKLE DOĞRU değildir!
Bu motorlar (WRX ve STI hariç) 91/93 oktan kurşunsuz benzin kullanımı ile tasarlanmış olup (PERFOMANS) araç motorlarıdır!
Türkiye'nin dışında Dünya'nın hiçbir yerinde YETKİLİ SERVİSLER'de böyle bir LPG uygulaması yapılmadı yapılamazda!
Sanırım 2003/4 yıllarında Macaristan'da SUZUKI Fabrikasında sadece 300 Forester ( PRINZ Marka ) NLG ( Natural Liquid Gas )
olarak İNGILTERE pazarı için dönüştürüldü, sonuç HÜSRAN oldu. Bu sitedeki bölümlere bakarsanız ve LPG şikayetlerini okursanız sizin için yeterli bilgi verecektir!
Bir başka konu da SW, SUV ve OFF ROAD ARAÇ FARKINI asla gözden kaçırmamamız gerekiyor!
Keyifli günlerinizde IMPREZA SW kullanmanız dileğiyle

NKNTR'nin dediklerine katılıyorum. Subaru'lara LPG çok uyumlu olmuyor maalesef. Ayrıca bu araçtaki 4x4 offroad için kesinlikle değil, esas amacı yol tutuşu ve karlı/bozuk yollarda/virajlarda yol tutuşunu ve güvenliği arttırmak.

Aslında çok farklı bir gerçek var ama nedense özellikle IMPREZA ve FORESTER tercih eden ve kullanan dostlar
EJ serisi Motorların PERFORMANS özelliğini unutarak (EKONOMİ AMAÇLI) LPG'yi düşünüyorlar. Amaç buysa
aslında SUBARU'yu unutmak en kısa yol!
OFF-ROAD araçta TAM ŞASİ bulunması ŞART ve gerekirken, SUV ( Sport Utility Vehicles ) araçlarda sadece MITSUBISHI G54B motorlu PAJERO'lar ve
NISSAN, P40 Motorlu PATROL'ler dışında (bunlar hep 2000 öncesi modellerdir ) tam şasili SUV yoktur! Bildiğim kadarıyla BUGUN sadece Land Rover DEFENDER
modelinde ve WILLYS (JEEP) devamında CHRYSLER; WRANGLER ve RENAGADE segmentindeki araçlarında OFF-ROAD ÖZELLİKLERİNİ koruyorlar!
Bu kadar PARA ayıramayan Subaru Dostları hala OFF-ROAD (JEEP) araç düşünüyorlarsa oldukça eski model bir Lada NIVA'nın hala geçerli olduğunu unutmayalım!
Tüm Subaru Dostlarının keyifli günlerde araçlarını kullanmaları dileğiyle,

eyvallah verdiğiniz bilgiler için 1.5 sportwagon

ben Subarulara lpg uyumlu olmadığı konusuna katılmıyorum..mühim olan lpg montajının ve baglantılarının iyi yapılması..en basitçe örnek normalde işi bilmeyen bir lpg ustasına montaj yaptırdıgınızda enjektor sıralamasının 1-2-3-4 diye yapar ..ama bizim araclar boxer motor oldugu için sıarlama 1-3-2-4 şeklınde olmalıdır..ayrıca benım aracımıda EJ201 kodlu motordan var ve lpg de montajdan dolayı olan sorun dışında kullanımda bir sorun olmuyor..

ayrıca ımpreza sportwagon yerine size Forester öneririm.. ;)

froster düşünüyorum zaten ama vitarayı satacam sonra temiz bi araç bulmak da kolay değil şimdi

HAYIRLI OLSUN, SEÇİMİNİZ ÇOK DOĞRU, IMPREZA SW'a göre AVANTAJLARI SAYILAMAYACAK KADAR ÇOK olan bir SUV tercih ediyorsunuz.
Hazır olduğunuzda tekrar yazarsanız İstanbul veya Ankara'da bulunan (tercih ettiğini TİP ve MODEL) araçlar içinden hangileri sizin için daha avantajlıdır, araştırabilirim, Selamlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR