Suzuki Off-Road Araç Fotoğrafları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bipolar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 493
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 205,209
Ynt: Suzuki Off-Road Araç Fotoğrafları

merhaba arkadaslar resimler 10 numara olmus bu arada geziyi yaptıgınız bölge neresi acıklayabılırmısınız saygılar ...

Etiketler

arkadasım su samurai motor orjınal mı yoksa oynama war mı ayrıca bu mınık kusu nasıl deve kusu halıne getırdınız ne kadar bir harcamayla bu sekıle geldı

fatih_0033' Alıntı:
arkadasım su samurai motor orjınal mı yoksa oynama war mı ayrıca bu mınık kusu nasıl deve kusu halıne getırdınız ne kadar bir harcamayla bu sekıle geldı
görüntüler düzce yarışından arkadaşım.. motor bloğu orjinal aracın 8 valf karbüratörlü den 16 valf full enjoksiyonlu hale getirilmiştir motor.. motor yenileme işiyle uğraştığımız için kendi bloğunu kullanarak 69 hp den 94 hp çıkardık fakat tork bakımından daha fazla bi artış gösterdi.. yürüyeninde ise takoz felan kullanmadık direk yayları değiştirerek yükselttik ve off-road amortisörleriyle güçlendirdik yaklaşık olarak 17 cm orjinalınden daha yüksek kupayıda takozlarla ayırdık böylece hem kupadanda yükseltmiş hemde kupada oluşan sesleride kaybetmiş olduk.. şu haline gelebilmesi içinde yaklaşık olarak 12 bin lira masraf yedi bu canavar pahalıya mal oldu ama emeğimizin ve harcadığımız zamanın karşılığını bize fazlasıyla verdi üzerinde fotolardada gözüken silversıton mt-117 extreme 31x10.50x15 lastikleri çok rahat arazide çeviriyo müthiş bir performansı var anlatılmaz yaşanır :smiley:)

HAKAN bey sızın bu samurai bu hale gelene kadar nekadar masrafla halletınız aydınlatırmısınız ben de dusunuyorumm samuraii ruyalarıma gırmeye basladıı :smiley:

tolga bey cvp verdıgınız ıcın ıcın tesekkur ederım fakat 15 bın lıra gıbı bı rakama bunu halletmek beni aşar bu olagan ustu prof bırsey yapılmıs bız yarısmıcazkı ya bana gereklı olan kısım söle arazıya cıkabılcegım karda camurda rahatlıkla gıdebılıceyım ayrıca yol yapısına gore altının vurmaması lazım bunlara uygun bır sey ortaya cıkartmak ıstıyorum.... sanırım 15bın yemez heralde :smiley:

fatih_0033' Alıntı:
tolga bey cvp verdıgınız ıcın ıcın tesekkur ederım fakat 15 bın lıra gıbı bı rakama bunu halletmek beni aşar bu olagan ustu prof bırsey yapılmıs bız yarısmıcazkı ya bana gereklı olan kısım söle arazıya cıkabılcegım karda camurda rahatlıkla gıdebılıceyım ayrıca yol yapısına gore altının vurmaması lazım bunlara uygun bır sey ortaya cıkartmak ıstıyorum.... sanırım 15bın yemez heralde :smiley:
Bizim aracımız biraz fazla masraflı oldu evet hard offroad amaçlı yaptık ki ççokta memnunuz türkiyede tek olduğu konusundada gayet iddalıyım :smiley:) sizin istediğiniz tarzda bi araç sanırım 4 bin gibi bi rakama hallolur fakat hem karda hem çamurda bi aracın yürüyebilmesi için modifikasyon seçimlerinin özenle yapılması gerekir çünkü her alanın aracı farklı olur bende bu yüzden aracıma 3 takım lastik aldım kar çamur 4 mevsim olarak örnek olarak bu yani.. standart bi samurainin rahat çevireceği lastik ölçüleride 30x9.50.15 tir bence daha büyük ebatı hard off-road araçlarına kaçar.. samurai zevkli bi araç standart bi kullanıcı için masraflarıda ağır değil hemde yeterince sağlam ama 96 ve sonrasını tavsiye ederim hem enjeksiyonlu hemde yaylı esneme açıları bakımından iyi bir amortisörle çok güzel randıman alabilirsiniz.. :smiley:)

Merhaba Arkadaşlar,
bende de 93 model long body samurai var.
Allah izin verirse hayalimde aşağıdaki resimlerdeki gibi bir araç yapmak var.
Saolsun Dursun Ustam bıkmadan sorularıma cevap verdi :smiley: (tekrar teşekkür ederim)
samurai'mi cj difleri ile 35 lastik çevirebilecek hale getirmek düşüncesindeyim.
Amacım hard offroad yapmak değil fakat daha cüsseli ve agresif bir görünüme kavuşturmak.
şimdilik sadece difler ile oynayıp lastikleri büyütmek. daha sonra belki çift boğaz karbüratör ile biraz + güç ilavesinde bulunabilirim.
işim rast gider ve başlayabilir isem fotolar ile sizleri de bilgilendireceğim inşallah.
selamlar
[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]

003

Left20front2064020480

LWBathome7 21 04010

tolga bey sımdık ınceledım konuyu söle bıse dıyecegım samurailer ıcın yukseltme kıtlerının fıyat ortalaması nedir bnım istedıgım aracı söle dıyım sızı altı yuksek karda camurda tıkanmıcak biir ara ve 96 yada 98 kasalar olucak bunlara uygun 4-5bınlıralık bır modıfıye cıkartabılırmısınız ? saygılar

fatih_0033' Alıntı:
tolga bey sımdık ınceledım konuyu söle bıse dıyecegım samurailer ıcın yukseltme kıtlerının fıyat ortalaması nedir bnım istedıgım aracı söle dıyım sızı altı yuksek karda camurda tıkanmıcak biir ara ve 96 yada 98 kasalar olucak bunlara uygun 4-5bınlıralık bır modıfıye cıkartabılırmısınız ? saygılar
şunu söyliyim biz bu işi ticaret olarak yapmıyoruz arkadaşım.. bu sadece kendi aracımız için uğraştık... bu işi profesyonelce yapan kişiler var.. ben yükselme kitini orjınal almadım kendi uğraşlarım kendi araştımalarım sonucu yaptım.. hazır olarak almak isterseniz mehmet becceden ulaşabilirsiniz..onda bunların yükseltme kitleri var diye biliyorum..

karları görünce dayanamadım ;D 2 resimde ben yapıştırayım dedim

383095 2885501305397 1496095136 2967225 1805751364 n

404255 2885493825210 1496095136 2967214 1344330270 n

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,145
Kaydolan Son Üyemiz
compozer

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR