Suzuki Samurai Alıcam Tavsiyeleriniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan CahitOkyay Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 82,762
Ynt: Suzuki Samurai Alıcam Tavsiyeleriniz

evet güzel araç fiyat yüksek ama pazarlıkla belki düşer bu arada ali özcan sana niye vermemişim toyata yı, acaba fiyattamı anlaşamadık ,gerçekten hatırlayamadım biraz hatırlat

Etiketler

bu gün Hasan ustanın mekandaydım bahsi gecti toyatanın benim de gözüm vardı ama o anda şartlar musayit olmadı bu işler nasip kısmet ve nakit işi Ali hocam Hasan ustanın yeni toyatasıda satılık harika bir arac onu bir düşün derim ;) ;) ;D ;D

Arkadaşlar günlerdir yazılarınızı keyifle okuyorum. İlanlarda bulduğum araçlar hakkında bilgi istedim ve yardımlarınız için teşekkürler.
Sonunda araç işine son vererek artık bende bir Suziki Vitara Sahibiyim diyebilim.
1999 Model 3 Kapı 1.6 JLX ile 15000 TL el sıkıştık. Pazartesi alıyorum aracı.
Umarım Gezenbilir in suziki sayfasından ve sizlerden ayrılmak zorunda kalmam.

Bilgi baylaşımı için herkese teşekkürler.

yasarergun' Alıntı:
Cahit Bey bu konuda daha önce eşşekten düşmüş birisi olarak size bir dost tavsiyesinde bulunsam umarım alınmazsınız

Hepimizin hedefi uygun fiyatlı bir araç alıp kendi kafamıza göre toparlayıp sonra da ona binmektir ancak bu genele böyle olmaz. Sitede şu an onlarcası olan satış ilanları genelde bu toplanmış araşlardan oluşur. Aracı toplarken o kadar meşakket çekersiniz ve bıkarsınız ki araç toplandığında binilecek kıvama geldiğinde ya o aracı toplamak yerine çok daha iyi toplanmışına harcanmış paradan daha fazla para harcamışsınızdır ya da bütçeyi çok aşmışsınızdır arabaya binecek para kalmaz ve kaçınılmaz son oalrak harcadığınız paranın çok altında satarsınız. Bence siz araç alıp toparlamaktan ziyade sorunsuz ya da başka bir deyişle sıfır sorunlu bir araç alın bunun için suzukiler açısından şanslısınız grand otoya aracı götürün gezenbilirden geldiğinizi söyleyin parasını verip -ki çok düşük bir ücrettir- ekspertiz yaptırın ve oradan onay alırsanız aracı alıp rahat rahat binin sadece yağına suyuna bakın rahat edin derim. Efendim elimdeki bütçe şu an uygun değil derseniz bu arada o bütçeye 3-5 bir şeyler eklemeye devam edin bir yandan da ilan sitelerinde ve burada zaman zaman gerçekten temiz araçların çok uygun fiyatlara satılanlarını takip edin denk geldiğinizde de alın. Bu süre 2 ay da olabilir 5 ay da ama asla sanayiye gidip parçacıyla ustayla toparlamayla uğraşacağınız bir araç almayın. Denk geldiğinde zaten maddi imkanlarınız beklemeden kaynaklanan birikimle daha iyi olacaktır aradaki açığı da pazarlıkla vs kapatırsınız. Heyecanınızı hissedebiliyorum ama bu söylediklerimi daha önce eşşekten düşmüş birisinden dinlediğinizi düşünerek dikkate alın. Hayırlısıyla iyi bir araç almanızı ve uzun süre sorunsuz binmenizi diliyorum.

Ayrıca mesajlarınızdan anladığım kadarı ile standart 4x4 suzuki bir arazi aracı sizin her işinizi görür modifiye vs yapmanız gerekmez.

Yaşar Bey tavsiyeleriniz için çok teşekkürler.
Söylediklerinizin tamamına katılıyorum. Zaten düşündükçe işin içinden çıkamıyordum. Sayenizde ne istediğimi daha net anladım. Gerçekten da 5.000 liraya bir araç alıp bir 5.000 lira, da binilecek hale getirmek için harcamaya ne bütçem ne de vaktim var. Üstelik çekilecek dertler de cabası. Artık daha temiz araçlara bakıyorum.
Bahsettiğiniz grand oto nerededir ?

MUDANYALI' Alıntı:
Selam Cahit Bey,

bi kaç gündür şehir dışındaydım..bi hayli ilerlemiş konu ;D ;D
Gökhan Bey samu otoritesidir.
Hasan Bey genel 4x4 otoritesi(elinden geçen makinaların tamamına hastaydım..91 hilüx'ü istedim vermedi) :'(
Şu ana kadar linklerdeki samuların hiçbirini beğenmedim..4x4 olayı iptal edilen araçların en iyi ihtimalle 500 TL ön şaft,200 TL işçilik,(HUB'lar çalışıyorsa?) kadar masrafı olur...birde arazi şanzumanı vs.sökülmüşse yaklaşmamakta fayda var..
Naçizane bi araç tarif edeceğim..sitelere bakınız, Kayseride..92 model,beyaz..çamurluk dodikleri siyaha boyalı,jantları 16'' willys jantı ve siyah..işte o araba..ben onu 2005'te,İst.bebek'ten ilk sahibi yaşlı bir gazeteciden aldım..''anlatacaklarımı bilenler cevaplayacaktır''..o aracın poyraları otomatik kilitlidir ve orjinal altimetresi vardır(eğim ve yükseklik ölçer)..hiç bir samu'da orjinalinden görmedim..
gayet hoş bir Samu'dur..keşke bulsamda linki göndersem. :-\

buldum..bulduuum ;D
http://www.araba.com/2218441.html

bende İst.'a verdim,oradan Kayseriye kadar gitmiş..rent'e bulaşmadığına garanti ederim...daha ne olsun..
kolaylıklar dilerim..
beyler,yorum alalım..

Araç cidden güzel duruyor. Bu akşam bir arkadşım Kayseri'de tanıdık bir usta olduğundan bahsetti. Eğer bir aksilik olmazsa ona baktırtmayı, sonrasında alacağım cevaba göre de Kayseri'ye gitmeyi planlıyorum. Bu arada, aynı aracı sahibinden.com'da bulabilir miyim acaba diye Kayseri'deki ilanlara bakarken bir araç daha gördüm. Linki aşağıda. Onun için hem sizin hem de tüm arkadaşların yorumlarını rica edebilir miyim ?

http://www.sahibinden.com/kayseride_1990_model_suzuki_samurai-37WQQaXQQ13768113WQQpXQQdisplayitem

Arkadaşlar;

Bir de şu linkteki araca bakar mısınız ? Ben çok beğendim ama öyle bir fiyat istiyorlar ki.... Aaaaah ah !!

http://www.sahibinden.com/suzuki_samurai-18WQQaXQQ15322006WQQpXQQdisplayitem

nrlates' Alıntı:
Arkadaşlar günlerdir yazılarınızı keyifle okuyorum. İlanlarda bulduğum araçlar hakkında bilgi istedim ve yardımlarınız için teşekkürler.
Sonunda araç işine son vererek artık bende bir Suziki Vitara Sahibiyim diyebilim.
1999 Model 3 Kapı 1.6 JLX ile 15000 TL el sıkıştık. Pazartesi alıyorum aracı.
Umarım Gezenbilir in suziki sayfasından ve sizlerden ayrılmak zorunda kalmam.

Bilgi baylaşımı için herkese teşekkürler.
aracınız hayırlı uğurlu olsun nr lates arkadaşım yanlız aracı ve resimlerini ve özelliklerini daha sonra paylaşırsan seviniriz yururune ve 4 x4 ne iyice bir baktırsaydın sonra sıkııntı yaşamanı istemeyiz suzikiciler olarak ;) 15 000 ytl normal bir rakkam bence ;D

biz size yüksek model 96..98 model araç öneriyoruz siz 90 model 10bin.12 bin tl lik araçların ilan nolarını veriyorsunuzo fiyatlara vitara alınır , ben sizi çözemedim .siz alacagınız araca ne kadar ayırdınız onu belirtirseniz biraz daha yardımcı olalım bakalım sonuç nereye varacak
CahitOkyay' Alıntı:
Arkadaşlar;

Bir de şu linkteki araca bakar mısınız ? Ben çok beğendim ama öyle bir fiyat istiyorlar ki.... Aaaaah ah !!

http://www.sahibinden.com/suzuki_samurai-18WQQaXQQ15322006WQQpXQQdisplayitem

CahitOkyay' Alıntı:
Yaşar Bey tavsiyeleriniz için çok teşekkürler.
Söylediklerinizin tamamına katılıyorum. Zaten düşündükçe işin içinden çıkamıyordum. Sayenizde ne istediğimi daha net anladım. Gerçekten da 5.000 liraya bir araç alıp bir 5.000 lira, da binilecek hale getirmek için harcamaya ne bütçem ne de vaktim var. Üstelik çekilecek dertler de cabası. Artık daha temiz araçlara bakıyorum.
Bahsettiğiniz grand oto nerededir ?

Ahmet KARABUDAK, Bostancı sanayi sitesi, Doğan bey cad.No:20, (0532) 6836995, Tel : (0216) 5757722, (0216) 5757722

kötü imam insanı dinden imandan ettiği gibi sorunlu ve süründüren bir 4x4'le bu işlere başlamak da insanı bu işlerden çabuk soğutur. Bir sene sonra bu işlere başlamak sizde bir kayba sebep olmaz ama erken başlayacağım diye de tabir doğru olur mu bilmiyorum ama bir kötüye düşmemek gerekir.

Baran 54' Alıntı:
aracınız hayırlı uğurlu olsun nr lates arkadaşım yanlız aracı ve resimlerini ve özelliklerini daha sonra paylaşırsan seviniriz yururune ve 4 x4 ne iyice bir baktırsaydın sonra sıkııntı yaşamanı istemeyiz suzikiciler olarak ;) 15 000 ytl normal bir rakkam bence ;D
iyi dileklerin için tesekkür ederim. araç tanıdığım bir ustanın aracı. ek olarak arazi lastiği. yükseltme ve monreo takım amortisör var. resimler ve diğer bilgiler pazartesiden sora.
istanbulda iseniz tanışırız inşallah.

nrlates' Alıntı:
iyi dileklerin için tesekkür ederim. araç tanıdığım bir ustanın aracı. ek olarak arazi lastiği. yükseltme ve monreo takım amortisör var. resimler ve diğer bilgiler pazartesiden sora.
istanbulda iseniz tanışırız inşallah.
burda olucam yeni aracınızla katılın tanışırız hep beraber işallah.
4. Geleneksel Gezenbilir "Best FM" Tan: 10 Ekim 2009 lınkını yazamadım sıtede ararsan bulursun kusura bakma

ben bu etkinliğe ilk adını yazdıranlardanım. senin ismini gördüm az önce. tanışmak üzere....
iyi geceler

pancarmotorcu' Alıntı:
evet güzel araç fiyat yüksek ama pazarlıkla belki düşer bu arada ali özcan sana niye vermemişim toyata yı, acaba fiyattamı anlaşamadık ,gerçekten hatırlayamadım biraz hatırlat

Hasan abi,''al benim samuyu,üstüne ne istersen vereyim,ailecek off-road yapalım dedik'',siz ''olmaz'' dediniz.. ;D ;D

bu arada buda benim çamaşır sepeti.. ;D ;D

Fotoraf 0021

öncelikle herkese merhaba aranıza yeni katıldım bende yoğun bir şekilde samurai ve feroza bakıyorum günlük kısa mesafe gidiş geliş 15 km işe gidip geleceğim hafta sonlarıda gezeceğim bir araç için hangisi daha uygundur yardımlarınızı bekliyorum
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-daihatsu-sahibinden-tertemiz-feroza-122410672/detay/
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-zarar-cok-14000-bin-kisa-bir-sure-icin-129174895/detay/

Herkese merhabalar. Ben bağ yolunda k ullanmak için suzuki samurai alacağım. Ofroad düşünmüyorum. Sadece bağa gitmek ve her zaman kullanmak için alacağım. yakıt benim için önemlidir. Çünkü aracı çok kullanıyorum. 410 mu önerirsiniz? 413 mü? Kullanıcıların fikirlerini paylaşmak isterim. Şimdiden teşekkür ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,468
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

SON KONULAR

Geri