Suzuki Samurai Hakkında Fikirleriniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozkalpbugra Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 61
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,809

ozkalpbugra

Acemi
Yer
Bursa
Herkese merhaba araç alma aşamasına geldim. aracımı satıp jimmny alıcaktım fakat ucuza offroad yapabileceğim araçları gordukten sonra vazgeçtim. hobi aracı olarak 7500 TL ye kadar bir araç bakınıyorum bugun yarın alıcam. çevremde ne niva nede samurai sahibi var. tavsiye alacağım kimse yok çevremde. 7500 civarında full toparlanmış yukseltme kiti takılmış bir niva buldum araç gerçektende çok diri duruyor. öte yandanda suzuki samurai 92 model bir araç buldum oda bi harika. bugun bir tanesine binme fırsatım oldu hoşumada gitmedi değil en azından estetik olarak nivadan çok daha güzel. Bu 2 araba arasında sıkıştım kaldım belki farklı segmentlerin arabası. Lutfen bu arabalar hakkında tecrubelerinizi benim le paylaşırmısınız şimdiden yazana yazmayanada çok teşekkur ediyorum saygılar

BUĞRA ÖZKALP

Etiketler
Ynt: Suzuki Samurai Hakkında Fikirleriniz

Niva şu linkte http://www.sahibinden.com/o_niva_hic_10cm_yukseklik_teki_nivayla_daga_ciktinizmi-16WQQaXQQ14623129WQQpXQQdisplayitem

şuda samurainin linki http://www.sahibinden.com/1993_model_bu_temizlikte-81WQQaXQQ17695392WQQpXQQdisplayitem

gerçekten yardımınıza ihtiyacım var

bugra bey, bence suziki daha iyi ,,daha saglam ve dayanıklı araçtır, standart haliyle bile çok iş yapar.yükseltme işlememi daha basit ve ucuzdur ,

suzuki de makaslı oldugundan oturu sıkıntılıymış yani çok çabuk 3 tekere kalkıyormus. şimdi biriyle konustum 97 samuraiysi varmış dukkan komsumuz daha yeni haberim oldu. 4 teker makas oldugundan ötürü benimde biraz kaygılarım var. samuraiyi şu şekilde kullanan varmı yada makastan yana arazide sıkıntı yaşayan?

Zor bir karar ama ikisininde sanırım avantaj ve dezavantajları var birçok şeye dikkat etmek gerekiyor arasında fiyat farkı var aradaki farkla suzukiye masraf yapılabilir biraz daha istediğiniz gibi olabilir ama ladalar da dağ keçisidir,sitede herkes öyle diyor... :D

elbet benim gibi ikilemde kalıpta doğru kararı vermiş biri bu konuyu gorurde yazar elbet. Tam arada derede misali :smiley:

slm arazide arac kulanmak anlamındaki kiriterlerinizi bana belirtirseniz sise her iki arac hakkındada cok yönlü bilgi vere bilirim

nivayıda samurayide arazi için hazırlayan kulanan biriyim iki aracında üstün özellikleri var o nedenle off road hangi sertlikte olacak arac sadece hafta sonlarımı kulanılacak uzun soluklu gezilerde kulanacakmısınız

cevap yazamadım kusura bakmayın aracı sadece hafta sonları kullanmayı planlıyorum. binek aracım var çünki. Bu arada niva daha ağır basmaya başladı.

Şu anda işyerimde bir adet samurai var. Birkaç gündür aracı inceliyorum. yapısı gereği tam olarak offroada uygun işlevsel ve sağlam yapmışlar. Hem modifiyesi kolay hem 1.3 motor çok ekonomik. Hele birde 1.0 ların arazi şanzumanını üstüne takarsanız dahada atak olur (250 tl ye mevcut)

Dursun Ustam ben bursada oturuyorum malum bursada bu tarz araçları kullanıcağınız bir çok dağ tepe bayır bağ bahçe mevcut. Hafta sonları atlarım arabama doğaya çıkar stres atarım amacım tamamen bu. İlandaki niva sanırım işimi görücek sahibiylede anlaşmak üzereyiz suzuki sanki bana daha çok safari tarzı bir araçmış gibi geldi. Üzerindeki lastiklerle çamurda iş yapmaz sanırsam. Ama niva sahipleri ok144 lastiklerden oldukça memnun ve nivayada bu lastikler yeni takılmış. Uzun soluklu gezi yapmayacaz kesinlikle en fazla 3 -4 saat takılıp evimize donucez. Ne amaçla alacağımı sanırsam anladınız. Nivanın ve Suzukinin bu amaç doğrultusunda artıalrını eksilerini yazarsanız kafamda soru işareti kalmayacak şimdiden teşekkurler

bugra bey ,siz kafanızda zaten aracı belirlemişsiniz, biz nedesekte siz lada alacaksınız gibime geliyor , araziye girmek başka konu ama araziden aracın arıza yapmadan dönmesi önemlidir ,tabiki bunları aracı kullanınca anlıyacaksınız, hayırlı olsun.

bugra bey bursa ve civarında epeyce off road la ugraşan degerli arkadaşlarım var şu anda bursa gurubundaki arkadaşlar samurayi kullanmaya yönlendiler niva gerektiginde uzun KM lerde yapa bileceginiz bir aractır içi mekanı kısa şase araclar içinde en ferah olanıdır kabini kapalıdır hatırı sayılır kalorifer tesizatı vardır arazi kabiliyeti oldukca üstün bir aractır yedek parcaları cok ucuzdur ve bol miktarda her zaman bulunula bilir arazi şanzımanı içinde bulunan merkezi diferansiyel cogu arazi aracında bu yoktur kaygan zeminlerde güvenli sürüş saglar uygun modifiyeyle 33inç lastikli CJ nin gectigi her yerden gecer Samurayi sadece off roat yapa bileceginiz sadece saglam ve kolay kırılmayan tam bir arazi aracıdır 800KG hafif ve seridir tam şase üzerine kuruludur eger havalanıp yere konacaksan etrafına uygun rolbar yaparak istediginiz taklayı ve adranali yaşaya bileceginiz saf kan arazi aracıdır samurayiyi sadece off road için düşünürseniz samurayi derim

Samuarilerde hard top değerlidir ilandaki araç o açıdan değerli bi araç benim gözümde. pazarlıkla birşeyle daha yaptırırsanız samurai alın derim.

samurai sahibiyle konustum araç resimlerde de diri duruyor. hard top sanırım tente yerine yapılan fiber kaplama. herneyse samurai 4 makas lıymış yani amortisorsuz 96 modellerinde amortisor yay varmış. makas olunca işin içinde beni korkuttu çünkü çukura vs girince araç niva gibi esnemeyecek ve tek teker havada kalıcak diff kilidide olmadığından ötürü güç havadaki tekere aktarılıcak kısacası ordan çıkmak zorlaşıcak benim kafamda boyle bi düşünce oluştu. Beni korkutan darlığı küçüklüğü hafifliği değil. sadece ve sadece makas olayı bütçemde kısıtlı yapılı bir araç alıp fazla uğraşmak istemiyorum. Nivada 10 CM yükseltme kiti takılıymış ve üzerindede ok144 lastikleri var. Nivaya doğru bu yuzden kaydım hayırlısı olur inşallah ilk aracım olucak beni aldığıma pişman etmez umarım.. Nivanın ilanı sayfa başında 2. mesajımda yazılı

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR