Tahoe Almak İyi Fikir mi ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan muratkorkmaz54 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 44
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,854

Etiketler

Ynt: Tahoe Almak İyi Fikir mi ?

muratkorkmaz54' Alıntı:
sizin tahoe var bana biraz anlatırmısınız arazideki özelliklerini artıları eksilerini

artılarını nasıl anlatsam bilmem ki
öncelikle sıradışı bir aracınız var
bütün gözler sizin üzerinizde ve imrenerek bakılıyor
her türlü arazi koşulunda yol alabiliyorsunuz
rahat
parçaları çok hesaplı (aracım için söylüyorum 1981 model suburban) tahoeların parça durumunu bilemeyeceğim
belediye otobüsündekilerle aynı seviyede yolculuk yapıyorsunuz
ve koltukları sökerseniz çocuklarınız için oyun parkı olarak kullanabilirsiniz (futbul basket vs.)
kısacası araba gibi araba

eksilerine gelince
benim aracım lpg li şehir içi 60 ykr şehirler arası 40 ykr yakıyor
yollarınız darsa park surunu ister istemez kendiliğinden geliyor
sizi ve arcınızı yanındakilere gösterenleri takip etmekten direksiyon hakimiyetini her an kaybetmekle karşı karşıyasınız
birde ailenizle gezeceğiniz zamanlarda onları araca bindirmek için yuksek yerler bulmak zorundasınız (yoksa benim gibi evdekilerle papaz olursunuz

sağol ben artık kafaya koydum nişanlımda çok istiyor mutlaka alacam tahoe ama off road için hazır bulmam lazım sakaryada onu off roada hazırlatabileceğim yer yok galiba

L200 derim... Anladıgım kadarıyla beklentileriniz konfor, arazi, guvenlik (daha dusuk model arazi araclarıyla karsılastırıldıgında daha yeni guvenlik donanımı)...
Bahsettiginiz unsurlar yeterince var L200'de, hem de yeni model. Buyuk araba istediginiz icin diyorum, onceki kasa L200'ler sizin butceden %30 daha ucuz.

Farklı bir bakıs acısı getireyim dedim. :smiley:

artık kesin tahoe alacam onunla araziye rahat bir şekilde girmek için ne tür aksesuar eklemem gerekiyor yapılmış bir araçmı daha mantıklı yoksa kendimiz sonradan yapmakmı hesaplı olur?

tahoe yu sıkı bır sekılde arazıya hazırlamak ıcın 10 milyar gıder
jant lastık winch yukseltme ........
hazır almak daha ucuza cıkar

Merhaba arkadaşlar. Ben yıllardır tahoe ve blazer kullanıcısı olarak kesinlikle öneririm. Özellikle tahoe yu şiddetle öneririm, size belki ilginç gelecek ama tahoe nun şimdiye kadar yaşadığım tek sorunu yüksek gerilim hatlarının altından geçerken beyninin bloke olması ve arabanın durduk yere stop etmesi. Bu problemide arabadan inip arabayı kumandadan kilitleyip açıyorum öyle kendine geliyor araç. Arazi kabiletine gelince elbetteki kısa şase araçlar kadar yetenekli olması mümkün değil, lakin ben aracı hiç düzyolda kullanmıyorum desem abartı olmaz çünkü evim bile marmaris milli parkı içinde. ben araca Avusturalyadan ARB marka aksesuar ve parça getirdim hiçsorunsuz kullanıyorum. Lastik seçimin çok önemli herşeyden önce piyasada ucuz çin malı lastikler cirit atıyor bunlardan uzak dur derim. tahoe nun kendi amortisörleri oldukça iyidir ama engebeye yaklaşma açına çok dikkat etmelisin. birde bu araç 5.7 gibi dev bir makina taşıdığı için rolantide ve çok düşük devirlerde çalışmayı pek sevmediği için off road cular tarafından tutulmaz. Ben bir dönem Akyazıda yaşadım oraların arazi koşullarını bilirim. Almayı düşündüğün tahoe senin işini rahat rahat görür. Ancak unutmanız gereken bir konu bu tip araçlar sürücüsünü arar, yani bir süre sonra siz onsuz o da sizsiz olamaz.

yardımınız için çok teşekürler allah nasip ederse bende önümüzdeki yaz bir tahoe ye binecem araştırıyorum temizbir araç bulursam alacam siz bir kullanıcı olarak size sorayım aksesuarsız bir tahoe alayım yoksa yükseltme kiti vinci ve diğer arazi aksesuarlımı alayım hangisi daha mantıklı olur

tahoe aldınızmı yoksa uzerine saglam bir vinç ekletin ve bir takım mt lastik ekleyin mümkünse vinci öne ve arkaya olmak üzere iki adet ondan sonra dalın araziye sorun cıkmaz

inşallah yaa artık araştırma bitti sıra tahoeyi bulmaya geldi sonrada onu güzel hazırlamak için iyi bir usta bulacaz

bence mükemmel bir araç, herşeyi artı, bir eksisi var o da fazla yakması ama değer yani. ben de aracıma jant ve dodik almak istiyorum, istanbul'da bildiğinizbir yer var mı?

bence araca yükseltme kiti ve vinç mutlaka koydur birde arb nin kompresörü var motor bölümüne yerleştirilenlerden ondanda muhakkak bir tane edin çünkü arazi koşullarına göre lastik basınçlarıyla oynaman gerekebilir. İstanbulda ben aracımın bütün bakımlarını master servise yaptırıyorum biraz ama çok değil fiyat farkı oluyor lakin aklım hiç araçta kalmıyor. Ben aracımı kendi tecrübelerim doğrultusunda kimseye sormadan aldım. sana bu konu ile ilgili birkaç tüyo vermek istiyorum bu araçlar otomatik olduğu için sekromeç ayarları ve dişlilerin ne durumda olduğu çok önemlidir. bunu anlamanın en güzel yolu aracı dik bir rampada vitesi "d" konumunda bırak gaza dokunma eğer araç arkaya kaçıyorsa aşınma vardır. bunu birde tam tersi şekilde yap rampada ters dur ve "r" konumuna getir vitesi eğer bu seferde araç aşağıya kaçıyorsa bilki o şanzıman başına iş açar eğer illaki alacağım dersen tüm dişler aşınıp dağılmadan iyi bir otomatikçiye götür derim. Bu araçlarda düğmeli geçiş olduğu için aracı durdurup araziye geçirmen şart değil yanlız yavaşlayabildiğin kadar yavaşlayıp geçirmen iyi olur. bu arada defransiyel kilidini mutlaka iyi kontrol et. aracı almadan önce motorunu güzelce yıkat hiç sağda solda yağ ve pislik kalmasın çünkü silindir kapak contasından veya başka yerlerinden yağ kaçırdığını motor temiz olmazsa anlayamazsın. zaten kaçırmıyorsa bir sorun yoktur. birde son bir uyarım olacak bazı arkadaşlar hız sınırlayıcıyı çıkartıyorlar araçlarından ki bu hatayı bende yaptım bu araçlar ağır ve dolayısıyla lastik sürtünme katsayısı fazla oluyor araç 130 mil süratin üzerine çıkınca saatte tehlike başlıyor zira fabrika verilerini incelediğimizde 130 milin üzerine çıkacak olan araçların özel lastik kullanması gerektiği söyleniyor. ben fabrikanın tavsiye ettiği lastikleride kullandım ama yinede muhakkak 150 miller de bu lastiklerde patlıyor ben çok şanslıydım herkes benim kadar şanslı olmayabilir. sakın hız sınırlayıcıyı çıkarma

çok teşekürler söylediklerini mutlaka gözönünde bulunduracam. tahoe ye birkere binme şansım oldu zaten ozamn aklım kaldı onda 2 seneden beri tahoe almak için heves ediyorum yazın kendi aracıma binmek nasip olacak inşallah ben sakaryalıyım buralarda gösterebileceğim biyer varmı araştıracam ona göre aracı bulursam istanbulda sağlam bir tamirciye gösterip öyle almak daha mantıklı olacak galiba

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR