td5 aşırı yakıt tüketimi..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yasalğüç Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,938

yasalğüç

......
mrb arkadaşlar aracım son zamanlarda a normal biryakıt tüketmeye başladı yakıt fiyatları malum biliyorum ama 75 km 65 tl çok fazla degilmi neden kaynaklanabilir biligisi olan arkaşlar dan tavsiye bekliyorum ..265 70 16 lastik kull. saygılar

Etiketler
Ynt: td5 aşırı yakıt tüketimi..

yasalğüç' Alıntı:
mrb arkadaşlar aracım son zamanlarda a normal biryakıt tüketmeye başladı yakıt fiyatları malum biliyorum ama 75 km 65 tl çok fazla degilmi neden kaynaklanabilir biligisi olan arkaşlar dan tavsiye bekliyorum ..265 70 16 lastik kull. saygılar

Merak etmeyin, benimki de aynı yakıyor. Hatta, başka arkadaşlarımınki de. Yanlız bir de şunu göz önünde bulundurun. Km saati bu ebat lastikte 10 km eksik gösteriyor. 100km gösterirken aslında 110 km ile gidiyorsunuz. GPS kayıtları ile ölçtüm. Fabrika ölçülerinde %5 de daha fazla olacağından, 100km gösterirken, aslında 115 km ile gidiyorsunuz. Hesabı buna göre yaparsanız. Sarfiyat düşük çıkacaktır.

Merhaba,
Benim lastik ebadlarım 255/70/65 a/t bf goodrich,tüketim olarak son 1 haftadaki güncel hesap 100 tlmazot ile 150 km yol yapıyor.100 km'de 16 lt yapar ki katalog verisi 12.7lt/100.İstanbul şehiriçi ve İstanbul gece boş yol koşulları karışık kullanım ortalaması.Katalog verisi zaten tutmaz ama 14 lt'yi geçmemeli diye düşünüyorum ki sakin kullanırım arabamı.2001 disco 2 otomatik vites td5.
Saygılar.

kbarisaral' Alıntı:
Merhaba,
Benim lastik ebadlarım 255/70/65 a/t bf goodrich,tüketim olarak son 1 haftadaki güncel hesap 100 tlmazot ile 150 km yol yapıyor.100 km'de 16 lt yapar ki katalog verisi 12.7lt/100.İstanbul şehiriçi ve İstanbul gece boş yol koşulları karışık kullanım ortalaması.Katalog verisi zaten tutmaz ama 14 lt'yi geçmemeli diye düşünüyorum ki sakin kullanırım arabamı.2001 disco 2 otomatik vites td5.
Saygılar.

Hava filitresi, mazot filitresi değiştirmeyi deneyin biraz fark eder, 2lt civarı. Bende de 2000 otomatik var, 265 x 70 x 16, tam depo şehir içi 550 km civarı yapıyor bir de lastik havalarını kontrol edin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,128
Kaydolan Son Üyemiz
hayalperestt

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.