The Bilo ( Geç Kalmış Bir Landrover 88 Macerası )

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozntan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 235
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 57,242
Ynt: The Bilo ( Geç Kalmış Bir Landrover 88 Macerası )

Tesekkur ederim umut bende kendi aracim icin assagi yukari yakin bir sey düşünmüştüm

Motor yuvasinda varta aku var sofor koltugu icine de bir aku daha ilave edip yibe koltugun ic tarafina elime gelecek bir yere ana ceryan kesiciyi monte edecegim..

Yani kurulum soyle olacak akuler ana ceryan kesici şalter....

Etiketler

Bana kaportaci yolu göründü acaba seriesle defender aku yuvasinin olculeri aynimidir....

Serinin aku yuvasini bulmak cok zor olacak

ozntan' Alıntı:
Tesekkur ederim umut bende kendi aracim icin assagi yukari yakin bir sey düşünmüştüm

Motor yuvasinda varta aku var sofor koltugu icine de bir aku daha ilave edip yibe koltugun ic tarafina elime gelecek bir yere ana ceryan kesiciyi monte edecegim..

Yani kurulum soyle olacak akuler ana ceryan kesici şalter....
Aynen, gayet basit sistem. Ben plastik seyyar akü kutusu getirtiştim, öyle birşey getirtip bagaja da koyabilirsin... www.summit-racing.com da battery box diye arat, summit marka olanlara bak. Acayip ucuzdu. Üstelik değil 55 amper, eşşek ebadında aküler de sığıyor ona, ikisini de 105 lik yada şu anki neyse ondan yaparsın... Bu arada benim alternatör mercedes 123 kasanın 125 amperlik alternatörüydü, eğer standart ise iki aküyü beslemez yada bir noktada mefta olur kesin. Öyle bir değişim de yapmak gerekli.

umut401' Alıntı:
Aynen, gayet basit sistem. Ben plastik seyyar akü kutusu getirtiştim, öyle birşey getirtip bagaja da koyabilirsin... www.summit-racing.com da battery box diye arat, summit marka olanlara bak. Acayip ucuzdu. Üstelik değil 55 amper, eşşek ebadında aküler de sığıyor ona, ikisini de 105 lik yada şu anki neyse ondan yaparsın... Bu arada benim alternatör mercedes 123 kasanın 125 amperlik alternatörüydü, eğer standart ise iki aküyü beslemez yada bir noktada mefta olur kesin. Öyle bir değişim de yapmak gerekli.
umut401' Alıntı:

benim normalde akü olması gereken yeri kesmişler ve oraya lpg tankı koymuşlar bu nedenle battery box benim işimi görmez o kısıma saç kıvırtıp perçinlemem lazım orjinal series parçada bulmak zor du bakalım belki birinisi aracını parçalamak ister yedek parçaya ayırır bizede düşer :smiley:

ozntan' Alıntı:
benim normalde akü olması gereken yeri kesmişler ve oraya lpg tankı koymuşlar bu nedenle battery box benim işimi görmez o kısıma saç kıvırtıp perçinlemem lazım orjinal series parçada bulmak zor du bakalım belki birinisi aracını parçalamak ister yedek parçaya ayırır bizede düşer :smiley:
Yav kutuyu bagaja koyarsın diyorum zati :smiley: LPG oradaysa bagajın boştur sanırım, koy oraya kutuyu müdahale de kolay olur hem ne güzel. Ahanda mal bu:

http://www.summitracing.com/int/parts/sum-g1210/overview/

sana daha önceden satınalmak için o kutuyu sormuştum birine hediye ettiğini söylemiştin..... hatuırladın mı ?

Ben suan bagajdaki lpg tankını da arka iki makas arasına koydurmayı düşünüyorum vizeden sonra aracın içini komple boşaltmam lazım bu nedenle araç içine herhangi bişey koymayı düşünmüyorum birde alt ilk görseldeki gibi ön iki koltuk arkasındaki havuzu desteğini söküp oraya boru kıvırtacağım aracı 4 kişilik yapıp ( ikinci görsel) arka koltuklarıda katlanır kullanacağım bu aracı satmak istemiyorum ama iki kız olunca 4 kişi bu aracla gezmek çok sorun oluyor bu nedenle eşimle kullanıyoruz şimdilik.... cocukları bindirmiyorum :smiley:

yanı aracın arasında 2000-3000 tl sıkışmış benim çekmemi bekliyor :smiley: da ne zaman çekerim belli olmaz

ufak defek eksikliklerini tamamlıyorum amacım yaz sonu aracı soyup kaporta boya yaptırmak o arada da sökünce bozulmayacak eksikleri tamamlayıp takıp sökünce bozulacak fitilleri kaplamalar dösemeler gibi seyleride hazır adıp eve stoklamakla uğraşıyorum bir taraftan bakalım artıkın.....

3 4 koltuk

IMG 20140909 WA0017

elimde iki tane defender koltuk var bu koltuklar öne doğru tam yatıyor bağlantı yerini yandan kaldırılabilir sekilde yaparsam defender koltukları arka tarafa alacağım önlerede bu yarış koltuklarından koyacağım bakalım işte hayaller paris gerçek kobani ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Arkadaşlar günaydın :smiley: bu araçları kullanmaya başladığımdan beri her hidrolik direksiyon konusu açıldığında hep aynı cümleyi kurdum " ya orjinalini tak yada uydurma işe girme " arazide sorun yaşama derdim... bu düşünceden hareketle serieslere takılacak bir orjinal hidrolik direksiyon olmaması sebebi ile bu değişim işini aklımın ucundan dahi geçmemişti ta ki bu sabaha kadar....

son bir haftadır istisnasız her gün sabah işe gitmek için kalkıp aracıma binip işe gitmek için yola yola çıkmak istediğimde önde ortalama 20 cm boşluk arkada ortalama 30 cm boşluk......... sabah altıda araçların kimin olduğunu bilmediğimden dolayı araç sahibinide bulamıyorum her akşam ön tarafta ceyrek araşlık boşluk bırakıp parkediyorum ama öndeki yada arakdaki araç gelip neredeyse tampona değecek gibi parkediyor bu sabahta tam 20 dk lık bir çaba onlarca sağ sol manevra dönmeyen direksiyon şişmiş pazılar ve yolun iki tarafı sağlı sollu araç parkı nedeni ile bekleyen onlarca araç kesinlikle ve kesinlikle araca hidrolik direksiyon takacağım... ancak landrover 88 lerde orjinal bir hidrolik direksiyon yok satılmıyor bu nedenle de yapılan uygulamalar başka araçlardan çıkanlar kullanılıyor sorum şu

serieslerde çok fazla tadilata girmeden yapılacak bir uygulama var mı?

Hangi araçların hidrolik direksiyon sistemi serieslere uyar ?

Seriesin de hidrolik direksiyon kullanan var mı?

Herşeyden önemli hidrolik direksiyon ozan abi
Benimde aklimin hep bi köşesinde var hidrolik direksiyon uygulaması
Gelecek yorumları bende merakla bekliyorum

ya ben hiç düşünmüyordum her sorana da ne gereği var işte değiştirme yarın öbür gün bişey olur bunu yapması kolay parçası var derdim çıkardım işin içinden ama artık yeter bir haftadır imanım gevredi sokakta sırf parketmeyi bilmeyen adamlar yüzünden direksiyona bir çözüm bulmam lazım şeytan diyor ileri geri kaktıra kaktıra çık park yerinden sabahın köründe kimsede görmez uğraşşın dursunlar da neyse ...

Derya abinin defenderinde hidrolik direksiyon var arazide parmakla direksiyon çeviriyor onun arabada anladım bizim ne eziyet çektiğimizi
Range rover p38 direksiyon kutusu ile oluyor diye umut abi demişti

şimdi bekleki umut gelsin de anlatsın neydi o sihirli kelime emre ne demiştide gelmişti :smiley:

klimalı aracı ile püfür püfür geçerken bi el sallar demişti sanırım :smiley: bakarsın yine işe yarar bi bakar

Internette biraz araştırdım abi yurtdışında kıt olarak var 1350 euro

p38 ler şase üzerinden takıldığı için çok fazla tadilata gerek kalmıyor ve seri I,II,III lerde de kola montaj imkanı veriyormuş aynı şekilde mercedes g serisi de takılıyormuş ancak o P38 e göre daha fazla iç ve işçilik gerektiriyormuş....

http://www.expeditionlandrover.info/PowerSteering.htm

Burayı ezberlemiştim ben. En az modifikasyon gerektiren P38. Şase dışına montaj oln BMW kutularıyla da yapıyorlarmış. Pompa sıfır Amerikan en uygunu oluyormuş. Ancak inceledikçe Defender kırma direksiyon mili alıp modifiye etmek, kasnakları çiftli hale getirmek, S-rotla oynamak vs vs çok meşakkatli gelmişti bana... Ama yapılırsa tadından yenmez diye düşünmekteyim...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,488
Kayıtlı Üye Sayımız
172,144
Kaydolan Son Üyemiz
zeloni

SON KONULAR

Geri