tofaş fan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KARGILI Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,787

KARGILI

Ana Kamp
epey dir yazan olmamış benden geçen hafta başıma gelen arızayı ve çözümünü yazayım dedim

pazar günü düğün konvoyunda giderken baktım harare göstergesi kırmızıya dayanmış hemen pencereler sunroof açıp kaloriferi açtım bir çizgi felan indi hararet

konvoydan sonra baktım radyatör fanının 1 i çalışmıyor ustaya gösterdik elektrik geliyor motor arızalı dediler çıkmasını araştırdım bulamadım sıfır servisde yok yurt dışından

gelecek dediler fiyatı 530 tl sadece birisinin ; bizde yerine ne olur diye deneme yapdık tofaş fanları oldu sağlam olanıda değiştirdik eskisine nazaran gayet sessiz sogutmasıda çok iyi

bilgilerinize forester xt 2000 model

Etiketler
Ynt: tofaş fan

Güzel çözüm olmuş, eminim çok da hesaplı olmuştur. Paylaşım için teşekkürler :smiley:

iyi çözüm bulmuşsunuz. bu arada hararet yapan araçta sunroof ya da cam açmak çözüm değildir , bir etkisi de olmaz :smiley:
hatta kalorifer ya da klimayı açmak yarar değil zarar verir , ne de olsa ek yük bindiriyorsunuz motora...

kyenipazar' Alıntı:
iyi çözüm bulmuşsunuz. bu arada hararet yapan araçta sunroof ya da cam açmak çözüm değildir , bir etkisi de olmaz :smiley:
hatta kalorifer ya da klimayı açmak yarar değil zarar verir , ne de olsa ek yük bindiriyorsunuz motora...

Klima değil ama kaloriferi sonuna kadar açmak kesinlikle su kaynatmasını geciktiriyor, bu esnada aracı güvenli bir yere çekebiliyorsunuz. Bizzat başka araçlarda başıma geldi ve çok faydasını gördüm. Tabi yaz sıcaklarında böyle bir durumda cam ve/veya sunroofu da açmak gerekiyor pişmemek için.

Hareret yapınca kaloriferi açmak kısa bir süre içinde olsa işe yarar.
Önemli bi tecrübedir yaban atmayın ;)

evet kaloriferi açmak faydalıdır. çünkü kalorifer sistemi de radyatör gibidir. sadece radyatörün küçüğünü düşünün kalorifer radyatörüne üfleyen fan ise aracı bir nebze soğumasına yardımcı olacaktır. ama kalorifer sıcak konumda olmalıdır...

Tofaş fanı ise güzel bir çözüm. sonuçta aynı işlevi görüyor :smiley:

bu gün araçcı biraz bakıma soktuk ön 2 amartisör değişti (monreo) rot lar rot başı ve diskler (brembo) ön balatalar ve arka z rot ları yalnız sağ ask laleleri baya aşınmış yağsız kalmış (parçalar 640 tl 80 tl de işcilik maliyeti)

bilginiz olsun aks körükleriniz sağlam olsa dahi senede en az 1 defa söktürüp yağlatırın her 2 tarafıdaa

KARGILI' Alıntı:
bu gün araçcı biraz bakıma soktuk ön 2 amartisör değişti (monreo) rot lar rot başı ve diskler (brembo) ön balatalar ve arka z rot ları yalnız sağ ask laleleri baya aşınmış yağsız kalmış (parçalar 640 tl 80 tl de işcilik maliyeti)

bilginiz olsun aks körükleriniz sağlam olsa dahi senede en az 1 defa söktürüp yağlatırın her 2 tarafıdaa

nerede yaptırdınız, bu kadar parça için fiyatlar uygun geldi bana.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR