Tren İstasyonları 1

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan prensesindedesi© Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,841
Yer
Mersin
Güç bela bir bilet aldım gişeden;
Yolculuk başladı Haydarpaşa'dan!
Hancı n'olur, elindeki sişeden,
Birkaç yudum daha ver yavaş yavaş! ...
Bekir Sıtkı ERDOĞAN

Acemi ve yeni bir üye olarak tren istasyonları fotoğraflarımı sizlerle paylaşarak başlamak istedim, umarım beğenirsiniz...

Haydarpaşa Gar
16199963.jpg

Mersin Gar
8161476.jpg

Adana Gar
8161528.jpg

Yakapınar İstasyonu
8161611.jpg

Ceyhan Gar
8161653.jpg

Günyazı İstasyonu
8162109.jpg

Toprakkale İstasyonu
8162449.jpg

Osmaniye Gar
8162487.jpg

Mamure İstasyonu
8162524.jpg

Bahçe İstasyonu
8162601.jpg

Fevzipaşa İstasyonu
8162631.jpg

Nurdağ İstasyonu
8162665.jpg

Beyoğlu İstasyonu
8162774.jpg

Türkoğlu İstasyonu
8162808.jpg

Köprüağzı İstasyonu
8162908.jpg

Narlı İstasyonu
8162931.jpg

Pazarcık İstasyonu
8162998.jpg

Kumlu İstasyonu
8163034.jpg

Gölbaşı İstasyonu
8163132.jpg

Kapıdere İstasyonu
8165141.jpg

Etiketler

Ynt: Tren İstasyonları 1

sentor' Alıntı:
Cok guzel bir konu ve cok guzel fotograflar elinize saglik,
Konu ve Fotoğraflar hakkındaki düşünceleriniz için çok teşekkürler, Mersin'den selamlar...
berksito' Alıntı:
Yolculuklarda trenlerin bambaşka bir yeri vardır. Güzel bir seri olmuş, tebrikler ve paylaşımınız için teşekkürler.
Yorumunuz için çok teşekkürler,Mersin'den selamlar...
BamBina' Alıntı:
Hem güzel hem farklı bir seri olmuş. Devamını da bekleriz. ;)
Yorumunuz için çok teşekkürler,Mersin'den selamlar...

Calismalariniz (fotograflariniz) arsiv degerinde, (bence)

tesekkur ederiz. Bizi cok guzel yerlere goturdunuz

Demir aglarla orduk ana yurdu birbastan...!!!

ne aci degilmi hala daha o aglar, iyiki 85 yil once (ve daha once) bu aglari kurmuslar............

belkide o fotograflardaki pek cok istasyon yok artik (izmit tren gari gibi ....)

mersine ve prensesinize selamlar,

sentor' Alıntı:

( Demir aglarla orduk ana yurdu birbastan...)

ne aci degilmi hala aha o aglar, iyiki 85 yil once (ve daha once) bu aglari kurmuslar............

belkide o fotograflardaki pek cok istasyon yok artik (izmit tren gari gibi ....)

Sevgili Emirhan;Benim için çok değerli düşünceleriniz için teşekkürler, evet demiryolu uygarlık demek bizi 1940 lardan itbaren bilerek bu uygarlıktan yoksun bırakanlar utansın...Dedesinin prensesinden de selamlar...

İzlemek isterseniz Adana Karaisalı'daki Varda (Alman Köprüsü) Videosu
http://www.youtube.com/watch?v=zrCoHFnxcMA

İzlemek isterseniz Adana Karaisalı'daki Varda (Alman Köprüsü) Fotoğraflarından biri
http://www.panoramio.com/photo/5639491

Cumhuriyetin ilk kurulduğu yıllarda kurulan demiryolları ağının o günden bugüne kadar bir metre bile ilerletilememiş olması çok acı birşey.Aynı şey denizciliklede geçerlidir her zaman üç yanımız deniz diye övünürüz ama daha doğru düzgün denizcilik işletmemiz bile yok küçücük komşımuz Yunanistan denizcilik konusunda dünyaya kafa tutuyor.Her gün trafik kazası haberlerinden bıktım birazcık denizyollarına ve demiryollarına önem verilse bukadar kaza olmaz,karayollarımızın yükünün bir kısmı bu tarafa taşınır trafik bir nebze olsun rahatlar.

Merhaba

Memleketime ait tren garlarını görmek beni mutlu etti
Türkoğlu'na kadar bütün garların olduğu şehirleri gezdim, yaşadım ama hiç tren garlarını görmemiştim

Allah, nasip ederse ben de bayramdan sonra İstanbul'dan başlayıp Ankara'ya kadar tren yolculuğu yapmak istiyorum sırf garların fotoğrafını çekmek için

Merhaba,
Dedem de,babam da eski birer demiryolcu oldukları için çocukluğumuzun gezileri hep trenle olmuştur.Fotoğraflarınız beni eskilere götürdü :smiley:
Çok güzel fotoğraflar,paylaşımınız için çok teşekkürler...

sentor' Alıntı:

Demir aglarla orduk ana yurdu birbastan...!!!

ne aci degilmi hala daha o aglar, iyiki 85 yil once (ve daha once) bu aglari kurmuslar............

Merhaba,

bu sure icinde saniyorum belediye tarafindan Izmit eski tren gari restore edilerek terk edilmis durumundan kurtarilarak,
kulturel amacli duzenlemeler yapildi,
sevindirici bir gelismeydi, bildirmek istedim,

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR