Türkiye Gezisi Için Landrover Mantıklı Mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ilterguvenc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,822

Etiketler

Bu birazda tercih durum meselesi. Kimisi hurdadan toplamayı tercih eder kimisi yakıtını atayım keyfime bakayım şeklinde düşünür.

Ben çalışan ama bakım ve yenileme isteyen orta durumda bir araç tercih ettim yavaş yavaş kendi elimle toparlayıp bi taraftan sürmeyede devam etmeyi düşünenlerdenim.

Bu birazda tercih durum meselesi. Kimisi hurdadan toplamayı tercih eder kimisi yakıtını atayım keyfime bakayım şeklinde düşünür.

Ben çalışan ama bakım ve yenileme isteyen orta durumda bir araç tercih ettim yavaş yavaş kendi elimle toparlayıp bi taraftan sürmeyede devam etmeyi düşünenlerdenim.
Bugünden itibaren araştımaya başladım,bakalım nasıl olacak , araba piyasası hakkında bir şey bilmiyorum.Size de kolay gelsin :smiley:

Dünya turu yapacağınoz aracın neredeyse her civatasını bilmeniz gerekir.

Bu durumda kendş toplayacağınız bir araç daha makul.

Kuş uçmayan bir yerde arıza yaparsa kendiniz baş edebilin diye.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dünya turu yapacağınoz aracın neredeyse her civatasını bilmeniz gerekir.

Bu durumda kendş toplayacağınız bir araç daha makul.

Kuş uçmayan bir yerde arıza yaparsa kendiniz baş edebilin diye.

Nerden başlayacağımı bilmiyorum , Örneğin,malum 2.el sitesinde bakarken arada kaybolup gidiyorum.Araç bakarken hangi ilkeler çerçevesinde bakmamız lazım.Yoksa bu gidişle 1cm yol alamayacağım.

Gönlünüzdeki araç aklınızdaki rota nedir?

Gönlümdeki araç pek şekillenmedi ama kapalı kasa defender 110 2.5 TDI modelleri ve benzeri olanlar diye düşündüm.Tahmini rotam ise gaziantep'ten başlayıp akdenize ordan ege-marmara-karedeniz-sonra iç anadolu gelerek başlangıç noktasına varmak.

Ülkemizi gezmiş birisi olarak uzun soluklu geziler için mümkün olduğu kadar yeni,konforlu ve az yakan araç lazım. Çoğu yerde 4x4 sistemine bile ihtiyacınız olmaz.Altı yüksek olsun yeter. Gerçekten 4x4 bir gezi yapayım derseniz de bu sefer tek araç ile olmaz,ekip lazım.

Benim fikrim böyle uzun geziler için karavan veya ona benzer araç daha mantıklı,örneğin Ford Transit gibi. İlla ki 4x4 olacak derseniz aşağıdaki ilandaki gibi araçlara yönelin derim. Ben illa Defender alacağım kafayı taktım Camel Trophy ile büyümüş bir nesilim derseniz,aracı alma ufak geziler,ufak tamiratları öğrenme ve derken baya bir zaman ve para harcarsınız.Tabi kırsala gittikçe nasıl davranacağınızı da öğrenmek lazım,10 km mesafeden aracı kurtarmak için 1000 TL isteyeninden tutta sanayi köşelerinde sürünmeye,üç kuruşluk işe on kuruş vermeye kadar gider.Ülkemizin sıcak insanlarının bir de diğer yüzü ile tanışırsınız,gerçi öyle de iyi bir yönü böyle araçların.

Mercedes Sprinter 4x4 Motokaravan Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 327819003

Ülkemizi gezmiş birisi olarak uzun soluklu geziler için mümkün olduğu kadar yeni,konforlu ve az yakan araç lazım. Çoğu yerde 4x4 sistemine bile ihtiyacınız olmaz.Altı yüksek olsun yeter. Gerçekten 4x4 bir gezi yapayım derseniz de bu sefer tek araç ile olmaz,ekip lazım.

Benim fikrim böyle uzun geziler için karavan veya ona benzer araç daha mantıklı,örneğin Ford Transit gibi. İlla ki 4x4 olacak derseniz aşağıdaki ilandaki gibi araçlara yönelin derim. Ben illa Defender alacağım kafayı taktım Camel Trophy ile büyümüş bir nesilim derseniz,aracı alma ufak geziler,ufak tamiratları öğrenme ve derken baya bir zaman ve para harcarsınız.Tabi kırsala gittikçe nasıl davranacağınızı da öğrenmek lazım,10 km mesafeden aracı kurtarmak için 1000 TL isteyeninden tutta sanayi köşelerinde sürünmeye,üç kuruşluk işe on kuruş vermeye kadar gider.Ülkemizin sıcak insanlarının bir de diğer yüzü ile tanışırsınız,gerçi öyle de iyi bir yönü böyle araçların.

Mercedes Sprinter 4x4 Motokaravan Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 327819003
Araştırdıkça ve biraz daha gerçekçi düşündükçe 4x4 araç almaktan vazgeçtim , Şu zamanlarda tekrardan karavan olayına geri dönmüş bulunmaktayım.Bakalım karavan araştırma süreci nasıl gidecek.Yorumunuz için teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,440
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR