Unimog 411 Projesi ...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tamertalas Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 107
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,693
Ruhu olan bir araç. Ne varsa eskilerde var zaten. Yeni araçlardan daha çok seviyorum bu tür araçları. Ben de yıllardır kasası değişmeyen defender kullanıcısıyım. Elinize, emeğinize, sabrınıza sağlık. Belgesel çekimi yapsaydınız sanırım en başarılardan biri olurmuş. Harika.

Etiketler

Ruhu olan bir araç. Ne varsa eskilerde var zaten. Yeni araçlardan daha çok seviyorum bu tür araçları. Ben de yıllardır kasası değişmeyen defender kullanıcısıyım. Elinize, emeğinize, sabrınıza sağlık. Belgesel çekimi yapsaydınız sanırım en başarılardan biri olurmuş. Harika.

Güzel dilekleriniz için teşekkür ediyorum, fikirlerinize katılıyorum eski her zaman candır ...

Çamurluklarla lastik çok alakasız bir duruşu var neden acaba?

Dizaynla alakalı bir durum sanırım, tüm araçlarda öyle .. Aşağıdaki örnek gibi :smiley:

7207511422 f8c714857e

Aracı yeniden yaratmışsınız sanki unimog'un yanına kolumanıda ekleyin bence sizin yaptığınız versiyon onlarda yoktur..
Tek kelime tebrikler, yeni çalışmalarınızı görmek isteriz..

Elinize sağlık güzel proje.bende benimkini bitirme aşamasındayım.52 modelin jant ve lastikler i ni taksaydınız keske.arka çamurluk ağzı da olmaz 52 de.jant göbekleri de olmaz kasaya cıkmak için basma demiri oluyor iki yanda bir de stepne mazot tankıyla kasa arasında durur.
Sol kapı içinde viteslerin şeması sağ kapı içinde lastik havaları şeması,sağ koltuğun arkasında sac levhaya serigrafi basılı almanca yağlama şeması olur.siz koluman olarak bunları temin edersiniz bir de arka stoplar yuvarlakımsı ovaldir.jantlar ve ön gril kırmızı.saygılarımla tekrar elinize sağlık

Birde mekanikten bir detay amortisör yerine yağ basınçlı bir sistemi var sanıyorum 54 veya 55 modelden sonra amortisör oldu.benimkiler hepsi bozuktu akıllı bir tornacı ile içlerini yeni baştan yaptık

Hocam cok guzel olmus 3 adet unimog toplamis ve bunlarin sahibi olan bir unimog sever olarak sirketinizin sivil unimog kullanicilarini hic dusunmedigini ve sirketinizden unimoglarimi toplarken hic ama hic destek alamadigimi belirteyim. part list i bile paylasmadi firmaniz .kelebek fitilini sordum fiyati cok "kol" udu , hem de zaten tum parcalar gibi yoktu .Ben de vamparts dan aldim hemde ceyrek fiyatina

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Hocam cok guzel olmus 3 adet unimog toplamis ve bunlarin sahibi olan bir unimog sever olarak sirketinizin sivil unimog kullanicilarini hic dusunmedigini ve sirketinizden unimoglarimi toplarken hic ama hic destek alamadigimi belirteyim. part list i bile paylasmadi firmaniz .kelebek fitilini sordum fiyati cok "kol" udu , hem de zaten tum parcalar gibi yoktu .Ben de vamparts dan aldim hemde ceyrek fiyatina

Merhabalar, söylediklerinizin bazılarında haklısınız, fakat eski model araçların parçalarında Almanya'da bile temin sıkıntısı yaşanmakta. Bu nedenle cevap veremediğimiz bir çok nokta olabiliyor. Dikkat ederseniz benimde parçaları nereden temin ettiğimi göreceksiniz. :smiley:

Merhabalar, söylediklerinizin bazılarında haklısınız, fakat eski model araçların parçalarında Almanya'da bile temin sıkıntısı yaşanmakta. Bu nedenle cevap veremediğimiz bir çok nokta olabiliyor. Dikkat ederseniz benimde parçaları nereden temin ettiğimi göreceksiniz. :smiley:
Eski model demissiniz de 411 1950 model bendeki 416 1984 model arasinda 30 yil var , parca listesi bile vermedi firma

Part list om numaralariyla parcalarin resimlerinin oldugu liste

Part list om numaralariyla parcalarin resimlerinin oldugu liste

O listeyi hiç bir firma paylaşmaz zaten , ancak şöyle yardımda bulunuyoruz ( ki şu an 416 doka toplayan bir müşterimizde olduğu gibi) siz listenizi yapıp TR deki her hangi bir lokasyonumuzla paylaşırsanız yedek parça departmanlarımız size parça fiyatları ve bulunabilirlik durumu hakkında yardımcı olurlar. Fakat sizin de tahmin edeceğiniz üzere 416 nın parçalarının stoklar da bulunması imkansız. Ayrıca ben şimdi kendimi bizim şirketin avukatı gibi hissettim böyle bir söylemim de yok ayrıca :smiley: Konu ile ilgili bir yardım ihtiyacınız olursa her zaman yardıma hazırım.

Part listi ben rus internet sitelerinden buldum neden paylasmiyormus hicbir firma ? ben size istediginiz aracin part listini pdf formatinda atayim zor oluyor ama bulunuyor , hem parcasi yok diyorsunuz hemde listeyi vermiyorsunuz listeyi muzeye mi bagilacak o zaman koskocanan kol uman firmasi ? Ben bir ara kolumani almanyaya bile sikayet etmeyi dusundum ben mercedesin aracini topluyorum buradaki dist nmhic yardimci olmuyor diye . Ben mercedes parcasi satan bir abimin sitesinden zaten bahsetmis oldugunuz yardimi alabiliyorum fiyat konusunda parcayi almanyadan getirtme konusunda hic yardimci olmuyorsunuz en dandik parcalar bile yok sizde kaldi ki piyasada en az 3000 4000 arasinda u 404 406 416 var ivedik hurdacilar olmasa halimiz toz duman

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR