Uyurgezer

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tekelimustafa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 98
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,824

Etiketler
Sabırlı insansınız:smiley:

erhan_41 / Tuzla
:smiley:sabırlıyımdır. çalışacağını bilsem günlerce üzerinde uğraşablirim. netice benim için hobi bu.
ama ne yapacağımı bilmiyorum. boylerin üzerinde kutu içerisinde elektronik bir kart falan da var . elektrik hadi idare eder de elektronik bir sıkıntı varsa iş çok sıkıntılı benim için.
boyler markası carver cascade2 GE
anlayan bilen varsa yardımlarını rica ediyorum.
akşam vakit bulabilirsem biraz bakıcam. gelişmeleri buradan haberdar ederim.:cool:
teknik kısımda da konu mu açsam acabao_O

merhaba;
karavana yaptığım küçük bir değişiklikten bahsetmek istiyorum.
karavanımda dahili bir su deposu yok.
dışarıya konulacak bir su bidonu, bir kapak altında su borusu bağlantısı ve elektrik bağlantısı var.
su bağlantısı yapıldığında bir kelepçe ile bu bağlantıyı sıkmak gerekli.
her seferinde kelepçe sık sonra da çözüp geri sök bana uzun bi işlem gibi geldi.
ben de su bağlantısını klips li (kolayca takıp çıkarılan bahçe hortumlarında kullanılan bir bağlantı aparatı) sisteme çevirdim.
son hali fotoğraflarda..

4985b4846a8caa9d8936f2b5d6caec04 5d7566bea5482443146dddd17a1b97e7 Ce57fbed8a72fbf79ecea61aa95b9c90

bir de mat siyah sprey boya aldım.
beyaz bir bidonu siyaha boyamayı ve güneş ışığından faydalanarak bidondaki suyu az da olsa ısıtmayı düşünüyorum.
ısınan suyu harici duş olarak kullanabilirim.
elektrik bağlantısını yapar ama su bağlantısını yapmadan hortumu doğrudan kafamdan aşağı tutabilirim:smiley:
hortumun ucuna yine klips li bir duş başlığı da bağlanabilir hatta..o_O
böyle küçük bir değişiklik işte..
insanı mutlu ediyor..

İyi gidiyorsunuz :smiley: boiler'in mutlaka bir su seviye kontrol devresi vardır. Su koyup denemek lazım.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

İyi gidiyorsunuz :smiley: boiler'in mutlaka bir su seviye kontrol devresi vardır. Su koyup denemek lazım.

Su seviye kontrolü için bişey göremedim kazanın içinde. Ama dediğiniz gibi olması lazım. İnternet 'teki videolarda da dolu şekilde test edilmesi lazım falan diyorlar.. Tekrar araştırıp kazana bi bakmak lazım.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bunların elektronik kartları da çok basittir; iyi bir elektronikçi hızla tamir eder gerekirse. Hatta zihni sinir bir proje olarak arduino ile 50tl'ye falan daha az komponentle de yapılabilir muhtemelen

Bunların elektronik kartları da çok basittir; iyi bir elektronikçi hızla tamir eder gerekirse. Hatta zihni sinir bir proje olarak arduino ile 50tl'ye falan daha az komponentle de yapılabilir muhtemelen

Ben de açıkçası en çok elektronik kısmından korkuyordum. Rahatladım biraz.. Ankara Konya Sokak ta elektronikçiler var. Fırsat bulunca oraya götüreceğim kartı..

Daha evvel sormuştum yine sorayım.
Senin ısıtıcında gazı açan anahtar resime göre bir elektro mıknatıs eğer bu bobine elektrik geliyorsa tık tık gibi bir mekanik ses vermesi gerekir sen ocagı yakma komutunu verdiğinde bu tık sesi gelmiyorsa eline bir ölçü aleti alıp önce bu tıklaması gereken aletin bobin devresi sağlam mı diye ommetre ile ölçmen gerek bobinin iki ucu belli bir omaj gösteriyorsa bobin saglamdır,bu bobinli alette ki genel olarak selenoid denir,seleonoidin içinde bir sıkışma tutukluk varmı bakmak lazım,bunun için ufak bir çekicin sapı ile orta kuvvette, selonoidin üstüne birkaç kere tıklayın sonra yine yakma denemesi yapın.Buraya kadar her şey normal ise bu selonoide gelen elektrik kablolarına ocağı yakma işlemi yanınca voltaj geliyormu bakın ( en fazla akü voltajı olabilir yani 12 volt olmalı).Voltaj geliyorsa seleoidde arıza yok diyebiliriz.
Bu testleri yapıp yazarmısın.

sistemin düğmesi açıldığında elektromıknatıstan herhangi bir tık sesi veya benzer bir ses gelmiyor.
dediğiniz gibi içeride takılma olmuş olabilir. bunların içi de açılmaz sanırım. yani açılsa bile toplanamaz heralde.
çekiçle hafifçe vurma işini ve diğer söylediklerinizi de deneyerek yapıcam.
ommetre ayrı bir test cihazı ise bende yok maalesef.
avometre veya multimetre diye tabir edilen elektronikçilerin kullandıkları cihazlardan var bende.
onun direnç ölçme işlevini kastediyorsanız deneyebilirim sanırım..
bendeki cihaz

burada bir soru sorayım hocam:
elektromıknatısın ohm değerini ölçmek için kart ile bağlantısını kesmem gerekir mi?
sanırım kesmem gerekir çünkü bu sefer de hem kartın hem de gaz valfinin (elektromıknatısın) ohm değerini ölçmüş olmaz mıyım? şu durumda bir de havya almam lazım..

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.