Karavanımı Aldım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tekelimustafa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 72
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,496

karavanımızın adı ne olsun?

• uyurgezer

Kullanılan: 4 22.2%
  • konargöçer

Kullanılan: 2 11.1%
  • yörük

Kullanılan: 12 66.7%

• Kullanılan toplam oy
    18

Etiketler
Karavanınız hayırlı olsun güle güle kullanın. Su ısıtma olayında benim çözümüm klasik Gazlı ocakta tencerede su kaynat 20 litrelik bidona dök 12v su pompasıyla sıcacık duş al temiz iş

MAR-LX1M cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@tekelimustafa
O meşhur çinli siteden 5 kw lık bi tane sipariş verdim sipariş verdiğimde galiba 15 gün falan oldu 835 tl + %20 vergi yaklaşık 1000 tl civarı düşünülebilir yorumları okudum geneli memnun daha elime geçmedi karavamına kurduğumda yorum yapabilirim fiyat olarak diğerlerinin 3te1 parasına geliyor bi bakın derim hocam yanlız şuan fiyatı biraz artmış zaman zaman fiyatı değişiyor takip edip hesaplıya getirilebilir.

TRY 784.59 26%OFF | Oto kaloriferi 5KW 12V hava dizel isıtıcı park ısıtıcısı uzaktan kumanda ile lcd monitör RV, karavan römork, kamyon, tekneler

VIA_F2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@tekelimustafa
O meşhur çinli siteden 5 kw lık bi tane sipariş verdim sipariş verdiğimde galiba 15 gün falan oldu 835 tl + %20 vergi yaklaşık 1000 tl civarı düşünülebilir yorumları okudum geneli memnun daha elime geçmedi karavamına kurduğumda yorum yapabilirim fiyat olarak diğerlerinin 3te1 parasına geliyor bi bakın derim hocam yanlız şuan fiyatı biraz artmış zaman zaman fiyatı değişiyor takip edip hesaplıya getirilebilir.

TRY 784.59 26%OFF | Oto kaloriferi 5KW 12V hava dizel isıtıcı park ısıtıcısı uzaktan kumanda ile lcd monitör RV, karavan römork, kamyon, tekneler

ben de düşünme aşamasındayım.
peki neden 5kw lık modeli tercih ettiniz? biraz fazla değil mi sizce.
evde elektrikli fanlı ısıtıcı kullanıyorum. çoğu kez küçük bir oda için 1. kademe yeterli geliyor. (1000w)

@tekelimustafa

Acaba bu eberspacher D2- D4 hangisine yakın

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

D4 4000 w
Bu ısıtıcı 5000 w
Aslinda bu tür karavanlar için D2 nin gücü yani 2200 w (maksimum gücü) oldukça yeterli oluyor
En soğuk havalarda bile sıcacık otururduk 4 metrelik çekme karavanda
Tabi ki 5000 w ısıtıcı da olur
Belki daha iyi olur
Yorulmadan çalışır
Ancak 2000 w ısıtıcılar aliexpresden daha ucuza bulunurmuydu

D2: 2 kW ; D4: 4 kW

Bahsettiğiniz ürün 5 kW.

Bir de bu var : 2 kW olanı : US $113.85 31% OFF|12V 2KW Car Diesels Air Parking Heater Car Heater LCD Remote Control Monitor Switch + Silencer for Trucks Bus Trailer Heater-in Heating & Fans from Automobiles & Motorcycles on AliExpress

Çin işi biliyorsunuz üreticisi iyi ise ürün iyi oluyor, kötü ise ürün de kötü. Kendi çalıştığım piyasadan biliyorum, çok az kullanılırsa çin ürünleri iyi, ama acil veya önemli yerlerde kullanılıyorsa çok kötü.

Bu ürünü alıp çalışmazsa B planınız olmalı. En kötü halde çıkar gelirim derseniz olur.
Yanma biliyorsunuz tehlikeli, öyle takarım bir dedektörle olmaz, çünkü detektörler de çin malı , güven sorunu var.
Bundan emin olmadan alınmaz bence. Biraz yurtdışı forumlara bakmak gerek. % 1hatalı ürün olsa, o da bize denk gelirse karşılığı ölüm çünkü.

D4 4000 w
Bu ısıtıcı 5000 w
Aslinda bu tür karavanlar için D2 nin gücü yani 2200 w (maksimum gücü) oldukça yeterli oluyor
Belki daha iyi olur
Yorulmadan çalışır

2kw olan ile 5kw olan arasında çok az fiyat farkı var.
yazılı değerleri gerçekten veriyorlar mı acaba?
risk almamak için 5kw olan tercih edilebilir ancak 2kw daha mantıklı gibi.
5kw olanın fanı da büyük olacaktır ve elektriği daha çok tüketecektir diye düşünüyorum.
tabi daha kısa süreli çalışacağı için belki de elektriği daha az bile tüketiyor olabilir.
elektrik tüketimine takmış durumdayım sanırım..

Dai shawa 2500 modeli
1600 TL
Yani Çin'den alırsan daha güçlüsü yarı fiyatına
Ancak ya sorun çıkarsa
Şahsen ben bu yerli üreticiyi tercih ederdim
Kullananlar memnun
Bir sorun olursa garantisi var
Ve daha güvenli olur

D4 4000 w
Bu ısıtıcı 5000 w
Belki daha iyi olur
Yorulmadan çalışır

Problem şu aslında 5 kw'lık dizel ısıtıcı çok yoğun üretim yapıyorlar çünkü araştırırken karşıma hep 5 kw'lık üniteler çıkıyor ve ucuz 2 kw lık olanlar az sayıda ve fiyatları 50 -100 tl civarı daha pahalı yakıt tüketimleri ise 0,64 lt/h verisi var 2 kw'lık modelde 0,50 lt/h civarı benim sipariş verdiğimde fiyatlar bu şekildeydi fakat sürekli fiyatlar değişkenlik gösteriyor
Sonuç olarak 5 kw'lık ısıtıcı kapasite olarak çok fazla 2 kw yeterde artar bile fiyatlardan dolayı 5 kw'lık tercih ettim
Umarım karışık olmamıştır anlatımım

Dai shawa 2500 modeli
1600 TL
Yani Çin'den alırsan daha güçlüsü yarı fiyatına
Ancak ya sorun çıkarsa
Şahsen ben bu yerli üreticiyi tercih ederdim
Kullananlar memnun
Bir sorun olursa garantisi var
Ve daha güvenli olur

Nerede buldunuz o fiyatı hocam o söylediğin fiyat 2018 Eylül ayı Kdv hariç fiyatıdır tabi montajda.Ufuk karavanın feysbuk :smiley: sitesinde 2500 modeli için 1950 tl fiyat vardı Eylül 2017 de şuanki fiyatı 3100 tl

Son düzenleme:

D2: 2 kW ; D4: 4 kW

Bahsettiğiniz ürün 5 kW.

Bir de bu var : 2 kW olanı : US $113.85 31% OFF|12V 2KW Car Diesels Air Parking Heater Car Heater LCD Remote Control Monitor Switch + Silencer for Trucks Bus Trailer Heater-in Heating & Fans from Automobiles & Motorcycles on AliExpress

Çin işi biliyorsunuz üreticisi iyi ise ürün iyi oluyor, kötü ise ürün de kötü. Kendi çalıştığım piyasadan biliyorum, çok az kullanılırsa çin ürünleri iyi, ama acil veya önemli yerlerde kullanılıyorsa çok kötü.

Bu ürünü alıp çalışmazsa B planınız olmalı. En kötü halde çıkar gelirim derseniz olur.
Yanma biliyorsunuz tehlikeli, öyle takarım bir dedektörle olmaz, çünkü detektörler de çin malı , güven sorunu var.
Bundan emin olmadan alınmaz bence. Biraz yurtdışı forumlara bakmak gerek. % 1hatalı ürün olsa, o da bize denk gelirse karşılığı ölüm çünkü.
Evet hocam çok haklısınız
Şimdiye kadar belki 100 e yakın alış veriş yapmışımdır.Bu ürünlerin içinde bizim Türkiyeden aldığımız çin ürünlerine benzerine bile rastlamadım belki o sebepten kaliteli bir ürün bekliyorum yorum kısmındaki açıklamalarda mesela Rusya dan satın alan çok insan var 1895 satıştan 5 üzerinden 4,8 almış olduğu için güvendim belkide bu kadar insan alıp kullanmış ve yorum yapmışsa herhalde bukadarda kalitesiz değildir diye düşünüyorum. eberspacher montaj hariç fiyatı 3000 tl,Dai shava 3000 tl,webasto'ya bakmadım bile hem manuel hemde daha yüksek diye düşünüyorum bu kadar kılı kırk yarıp hesap kitap yaparken 3 te 1 fiyat ilaç gibi geldi anlayacağınız kış kampında kullanılacak bir ürün toplasanız hangimiz her hafta kış kampına gidiyoruz kendim için konuşuyorum en fazla gideceğim kış boyunca 15 gün hadi bilemedin 20 günü geçmez ee o kadarda çalışır herhalde bu meret heptende kullanılmayacak adilikte değildir sanırım :smiley:

Arkadaşlar ısıtıcı konusu doğrudan güvenlikle ilgili bir konu. Üçte iki kar edeceğim derken canınızdan olabilirsiniz. Demesi benden.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR