Uzun Yol Yapmak için Bisiklet Önerisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan G-hun_07 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 62
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 71,132

Etiketler
Ynt: Uzun Yol Yapmak için Bisiklet Önerisi

Merhabalar,
Uzun yol için bahsettiğin 700-750 tl fiyat aralığına sedonanın daha da avantajlısı salcononun çok verimli modelleri var. (711V-astro 240(istanbuldaysan kadıköy itfayesinin orda ucuza bulabilirsin (reklam yapmamış olduk(ne parantez açtım be)) Vites takımının shimano yerine sram olmasına özen göster. Sram, shimanoya göre daha dayanıksız (araziye çok uygun değil) olmasına karşılık daha verimlidir. Asfaltta kullanacağın için daha uygun bi seçim olur.
Antreman konusunda pedal kasmaktan çok uzman tv de ayfer sağlamın sabah sporu üst ve arka bacak egzersizlerini incele. haftada 2-3 km yüz, tüm vücut kondisyonunu artıracaktır. PEdal kasarken de belki söylememe gerek yok ama hatırlatayım; sakın oturma. ayaktayken topuğun yere değecek şekilde yükseklik ayarına yap ve sportif sürüş teknikleriyle çalış.
Beslenme konusunda enerji sloganlı abur cuburdan çok, günlük kilon*1.5 gramında protein al ( her sabah 2 haşlanmış yumurta 50 gram beyza peynir, hafta 3 öğün tavuk vs. ) ve vücüt kitle indeksini düşür.Kuruyemişe çok abanma bitkisel de olsa yağ yapar.

Açıklayıcı ve aydınlatıcı bu yazı cok teşekkürler , elinize sağlık

ilgilenen ve yorum yapan butun arkadaslara tesekkur ederım.
en sonunda
Kron TOURER 24 V 28" e karar verdım ve bır kac gun ıcınde elımde olacak. ılk fotograflarımı da sızlerle paylasacagım bı aksılık olmazsa.

Hayırlı olsun şimdiden , alınca da canlı canlı yorumlarını bekleriz

kron tourer 24 almayı dusundugumu ve sıparıs asamasında oldugumu yazmıstım en son.

ama bısıkletı getırecek olan fırma o kadar salladı kı bu durumu. yaklasık 3 hafta sadece bısıklet bekledım.
ve sonunda canıma tak ettı ve siparişi iptal ettım.
gittim bikehouse'a ve scott sub 30 aldım.

bu aksam bısıkletımle ılk turumu atacagım bı aksılık olmazsa da, yarın ılk fotograflarımı sızlerle paylasmak ıstıyorum.

Hayırlı olsun güle güle kullan

Yeni bisikletiniz hayırlı olsun. Lastiklerde su kanalları v.s. yok sanırım. Pürüzsüz ve ıslak zeminlerde ani manevra yapmaktan kaçının. Acı tecrübeler yaşayabilirsiniz Artık bundan geriye tur için ekipman edinmek kalıyor. Bagaj, çanta v.s.

geç yazmışım ama ekipman olarak kask dizlik eldiven vs hiç unutma birde bengayı