Vitarada defransiyel değişme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yenerh Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,613

yenerh

benim meskenim dağlardır
Yer
trabzon
Arkadaşlar bende de 1999 otomatık 1600 vitara var rambalarda çok devirsiz gidiyo devransıyeller değişmesi lazımmış o zaman da asvalt da 120 yı gecmez dıyorlar sizce ne gıbı faydası olur eksi ve artıları nelerdir kaca kac tiş oluyo bu defransiyeller değişme malıyeti ne olur bilgisi olan arkadaşlaradan yardım isdiyorum saygılar...

Etiketler
Ynt: Vitarada defransiyel değişme

aracın üzerinde ki ayna mahruti oranları hakkında bilginiz varmı arac üzerinde orjınaldan büyük lastikmi kullanıyorsunuz arac sıtandartsa aracınızda ki cekiş düşüklügünün sebebini başka yerde arayın derim

Aracıma yeni modor yaptırdım bütün bakımları yapılmişdır tüp ayarları filtre büji herşeyı bakımdan geçdi yeni lastik aldım 205x70x15

yenerh' Alıntı:
Aracıma yeni modor yaptırdım bütün bakımları yapılmişdır tüp ayarları filtre büji herşeyı bakımdan geçdi yeni lastik aldım 205x70x15
Lastikleriniz standart , bu çekiş düşüklüğü ayna mahruti kaynaklı değil .

bencede degil lastik ölcüleri standart motor ayarlarını yada aracınız otomatikti sanırım şanzımanı bir kontrol ettirin derim

sadece bir subab ayarları yapılacak şanzımanın da teli kpuk onlarla o kadar farketmemesi lazım motor yapılmadan öncekı halı de aynıydı rambalarda performans düşük o roat yapan arkadaşlar daha buyuk lastık atıyorlar ama onlar devransıyel değişikliği yapıyorlarmış..!!

Off road yapan araclar büyük lastigi daha rahat cevirsin diye defransiyelde dişli degişimi yapılıyor bu degişimle aracın son hızı düşüyor tork gücü artıyor lakin bu araclar standart halleriyle cekişlerinde sorun olmayan araclar egr sorun varsa dişli de degiştirseniz devam edecektir birde aracınızın muadili bir aracla kıyaslayın derim imkanınız varsa

Merhaba,

motorunuza henüz sübap ayarı yaptırmamışsanız öncelikle süpab ayarlarını yaptırınız.

Problem geçmezse "yeni motor" yaptırdınız yazmışsınız, motorun time 'ı denilen ayarında 10 derecelik bir yanlışlık varsa eğer 2,500 devire kadar motor güçsüz kalıyor, bu devirden sonra problem yaratmıyor, buna dikkat ediniz.

yapılan tüm kontrol ve ayarlardan sonra, herhangi bir sorun görünmüyor ama motor hala daha güçsüz ise ;

Otomatik vites olduğu için orjinalde 4,60 / 1 oranında olan difransiyel dişlilerinizi (ayna / mahruti dişllileri) 5 vites manuel vitara 'nın 5,125/1 oranlı ayna / mahruti dişlisiyle değişerek bir çözüm bulabilirsiniz.

Ancak bu yukarıda bahsettiğim ayna / mahruti değişikliği sağlıklı motor, şanzımana sahip bir aracın orjinalden (27" orjinal lastik çapı) daha büyük oranda lastik kullanılması sorununu çözmeye yarıyor.

Motor da güç kaybı, şanzımanda kaydırma problemleri olması halinde sizin sorununuza çözüm getirmeyecektir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR