Willys Römork

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yılmazjeep Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,648

yılmazjeep

Kamp II
Yer
AYDIN-MERKEZ
51 model jipe takılacak.Kırıkkale askeriyeden alındı dogrutması yapıldı boyandıktan sonraki fotolarınıda atarım.

Fotoraf 0020

Fotoraf 0021

Fotoraf 0022

Fotoraf 0023

Fotoraf 0024

Etiketler

Ynt: Willys Römork

Mehabalar,
Güzel olacağa benziyor.Acaba model olarak kullanılıp ufak tefek tadilatla örneğin arkasına kapak yapılıp, üzeri branda ile kapatılabilecek hale getirilip (malum sizin bölgenizde bu arabalara güzel branda diken yerler vardır) seri üretim yapılamazmı.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

sisdagili61' Alıntı:
Mehabalar,
Güzel olacağa benziyor.Acaba model olarak kullanılıp ufak tefek tadilatla örneğin arkasına kapak yapılıp, üzeri branda ile kapatılabilecek hale getirilip (malum sizin bölgenizde bu arabalara güzel branda diken yerler vardır) seri üretim yapılamazmı.

Kişisel tercihler doğrultusunda tadilatlı projeler uygulanır/uygulanmaz bu farklı bir konu; ancak ben hazır gündeme gelmişken şunu eklemek isterim;Bu römorklar suda yüzecek şekilde dizayn edilmişlerdir ve örneğin çıkarma gemilerinden denize indirilen jeeplerin arkasında yüzerek karaya çıkarlar.Akıntılı su geçişlerinde de yine bu özellikleri ile içlerindeki malzemeyi ıslanmaktan korurlar.
Jeeplerin arka tamponlarının iki tarafına yerleştirilmiş olan yarım yuvarlak ve "Bumperet" vs diye adlandırılan parçalar da bu römorkların aracın arkasında " Makaslama" diye tanımlıyacağımız aşırı derece de bir tarafa katlanmasını önlemek içindir.Çeki oku bunlara dayanır ve daha fazla katlanmasını önler.Jeep'in çeki kancasının her iki yanında bulunan halka başlı parçalara da emniyet zinciri ile bağlanırlar.

Merhabalar,
Verdiğiniz bilgiler için sağolun, çıkrtma anında su geçişleri ve içindeki malzemenin ıslanmamasını düşünmemiştim.
Halbuki bir tatbikatta benim askerlik yaptığım gemiyle (çıkartma gemisiydi) bu tür römork takmış araçlar taşımıştık.
Tadilatlı projeler için eğer bir fiyat tespiti yaparsanız sanırım bizlere duyurursunuz.
Benim memleketimde de sizin oralar gibi çok sayıda bu arabaların her modelinden var, bazılarının motor ve diğer aksamları tadil edilmiş olsalar bile her şeyiyle el değmemiş olan birkaçtane var.Hangisini alırsanız alın sadece yakıtını koyun ve gidin, nere isterseniz oraya gidin.
Zaten side işin içinde olduğunuzdan ne demek istediğimi anlamışsınızdır.Sizlere kolaylıklar diliyorum.

sisdagili61' Alıntı:
Merhabalar,
Verdiğiniz bilgiler için sağolun, çıkrtma anında su geçişleri ve içindeki malzemenin ıslanmamasını düşünmemiştim.
Halbuki bir tatbikatta benim askerlik yaptığım gemiyle (çıkartma gemisiydi) bu tür römork takmış araçlar taşımıştık.
Tadilatlı projeler için eğer bir fiyat tespiti yaparsanız sanırım bizlere duyurursunuz.
Benim memleketimde de sizin oralar gibi çok sayıda bu arabaların her modelinden var, bazılarının motor ve diğer aksamları tadil edilmiş olsalar bile her şeyiyle el değmemiş olan birkaçtane var.Hangisini alırsanız alın sadece yakıtını koyun ve gidin, nere isterseniz oraya gidin.
Zaten side işin içinde olduğunuzdan ne demek istediğimi anlamışsınızdır.Sizlere kolaylıklar diliyorum.

Niyazi bey,ben sadece bu römorklar ile ilgili varsa bazı eksik bilgilerin genel bilgi bakımından tamamlanmasına katkıda bulunmak istedim.Tabii bu özellikler askeri nitelikte.Benim de yıllardır bir römorkum var ama bugüne kadar onu hiçbir gemiden denize indirmedim.Dolayısıyla sivil ihtiyaçlar tabiki kişiye göre ön plana çıkacaktır.Gerçi özellikle İlkbahar aylarında suların yükseldiği dönemlerde oturduğum koltuk seviyesine kadar suya çok girdim.Fakat arazide bu tarz yolculuklarda zaten römork taşımıyorum.
Bir de benim konuyu açan arkadaşlar ile bir bağım yok.Onlar Aydın ben ise Tokat'tayım,yani sizin memleketin yakınlarında.Ne yazıkki burada benim iki jeep dışında bildiğim sadece 4-5 tane daha var o kadar.Yani burası artık jeepten yana cüce bir şehir oldu.
Yine konu sıcakken birilerinin işine yarar düşüncesiyle bir iki foto da eklemek te yarar gördüm.

KGrHqJjgE6mDoyInBOtgeOC3t60 3

KGrHqFnkE63UeSimBOzIzJqZw60 57

KGrHqJHJBUE63VVHdSPBOzIzKn2uw60 3

KGrHqVnkE63UggUyBOzIzBY60 3

KGrHqZiE7DhvviSuBOzIzCfIcg60 3

Merhabalar,
Çok güzeller emeklerinize sağlık.
Benim gemiden indirebileceğim bir römorkum olmadı, askerlik yaptığım çıkartma gemisinden tatbikatta indirmiştik.
Benim arabamında arkasında nato kancası var ve tamponuda parçalı sizin dediğiniz gibi "bumperet" benzeri.Bende römork ve tavana sepet düşünüyorum bakalım nezamana bitirebilirim.

Yılmaz Usta,

elinize sağlık, yaptığınız işleri yakından takip ediyorum, işinizin hakkını vererek yapıyorsunuz. Bu gidişle beniz Gaz69 u da herhalde size göndereceğim, mesafe kısa olsa hiç düşünmem.

Sormak istediğim, bu kar tipi lastikleri nereden bulabiliyorsunuz? Bana göre jeep e en yakışan lastik.

abiler mrb. bu orjin askeri çıkması römork lazım acilen, yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,488
Kayıtlı Üye Sayımız
172,144
Kaydolan Son Üyemiz
zeloni

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR