Wv Transporteri Satıp Dacia Duster Almak?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mecitakbal Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,238
Ynt: Wv Transporteri Satıp Dacia Duster Almak?

mecitakbal' Alıntı:
Ümit bey, Başka forumlardan da duster araştırması yapıyorum ve senin yorumlarını da okudum. Aracı ilk alanlardansınız. Bu güne kadar kullandınız aracınızda herhangi bir güvensiz durum. Alttan, üstten, kokpitten, motordan, koltuklardan, vs. gibi yerlerden orjinal harici ses geliyormu veya olumsuz bi durum oluştumu, başka bi formda bi duster kullanıcısı yaylaya çıkmış ve indiğinde arabanın hertarafından ses geldiğini ve frenlerden memnun olmadığı için hemen dusteri sattığını yazmış. Bu konuda yorumlarını vaktini almazsa rica edebilirmiyim.
Teşekkür ederim.

Ben her haftasonu yayla, dağ, dere, tepe geziyorum. Yaptığım km'nin çoğu kötü yollarda. Gelip bir arabama binmenizi isterdim doğrusu. İlk günkü gibi hala, sürpriz sesler gelmiyor yani. Şu da birgerçek ki biz ne dersek boş, gidip bir bayiye test etmeniz gerek. Hele ki test araçlarını baya acımadan kullanıyorlar, araçtan ses geliyor mu gelmiyor mu daha iyi anlarsınız Mecit Bey. Başka bir forumdaki arkadaşın söylemlerine katılamayacağım maalesef.

Etiketler

Sizin içinize araç sinmiş amacınıza da uygun gidin test edin hatta rica edin kendinizce kullanın ne şekilde nerelere gidiyorsanız sonuçta test aracı ve SUV karakterli yolda test edilmez size de kimse hayır da diyemez. kapı koluna da bence takılmayın yarın kromu çıkar yada belki vardır yaptırırsınız olur biter. gidin eni konu test edin.

umiterkan' Alıntı:
Ben her haftasonu yayla, dağ, dere, tepe geziyorum. Yaptığım km'nin çoğu kötü yollarda. Gelip bir arabama binmenizi isterdim doğrusu. İlk günkü gibi hala, sürpriz sesler gelmiyor yani. Şu da birgerçek ki biz ne dersek boş, gidip bir bayiye test etmeniz gerek. Hele ki test araçlarını baya acımadan kullanıyorlar, araçtan ses geliyor mu gelmiyor mu daha iyi anlarsınız Mecit Bey. Başka bir forumdaki arkadaşın söylemlerine katılamayacağım maalesef.

Anladım, ilgine tekrar teşekkür ediyorum.

sayın mecidbey konu dışından biri olarak kendimi konuya transporteri olan biri olarak görüşlerimi söylemek isterim...

2.5 tdi 1.2 hp motor vw nin bugüne kadar ürettiği en sağlam motorlardandır... hatta vwnin türkiyede adını tekrar hatırlatan herkesin bu nasıl bir araba dedirttiren bir araçtır....
ben sene 2001den beri transporter kullanıyorum 2001-2006 arası 2.5 tdi 102 hp kullandım sonra 2006-2011 şuan 2.5 tdi 130 hp kullanmaktayız... teknolojik olarak yeni nesil tdi ler daha atak ama daha narin...
eski tip t4 yani sizinde kullandığınız araçlar ise tam bir alman anahtarı gibi sağlam kolay kolay dökülmez kırılmaz arıza yapmaz....
şimdi duster konusuna gelirsek bence sizin için ideal bir araç olacağına eminim transporteri aratmaz hatta bazı konuarda artısı dahi var vergi hız yakıt konfor vs...
zaten 98 den buyana 80bin km yapan birisi için ömürlük olur bence hata etmemiş olursunuz...
bu arada elinizdeki araçta çok kıymetlidir sakın o kilometredeki bir aracı ucuza satmayın derim...
saygılar...

murat067' Alıntı:
sayın mecidbey konu dışından biri olarak kendimi konuya transporteri olan biri olarak görüşlerimi söylemek isterim...

2.5 tdi 1.2 hp motor vw nin bugüne kadar ürettiği en sağlam motorlardandır... hatta vwnin türkiyede adını tekrar hatırlatan herkesin bu nasıl bir araba dedirttiren bir araçtır....
ben sene 2001den beri transporter kullanıyorum 2001-2006 arası 2.5 tdi 102 hp kullandım sonra 2006-2011 şuan 2.5 tdi 130 hp kullanmaktayız... teknolojik olarak yeni nesil tdi ler daha atak ama daha narin...
eski tip t4 yani sizinde kullandığınız araçlar ise tam bir alman anahtarı gibi sağlam kolay kolay dökülmez kırılmaz arıza yapmaz....
şimdi duster konusuna gelirsek bence sizin için ideal bir araç olacağına eminim transporteri aratmaz hatta bazı konuarda artısı dahi var vergi hız yakıt konfor vs...
zaten 98 den buyana 80bin km yapan birisi için ömürlük olur bence hata etmemiş olursunuz...
bu arada elinizdeki araçta çok kıymetlidir sakın o kilometredeki bir aracı ucuza satmayın derim...
saygılar...

Yorumun için teşekkür ediyorum. 12 senedir ilk el olarak aracı kullanıyorum. Aracımdan çok memnun olduğum için bunu aratmayacak bi araç araştırıyorum buda duster olacak gibi. ayrıca tavsilerin içinde teşekkür ederim.

Duster benim ilk arabam, ilk oluşundan mıdır yoksa gerçekten güzel oluşundan mıdır bilinmez, aracımdan çok memnunum,tavsiye ederim gerçekten, hiç bir eksiğini sorunun görmedim. Dağ yolları köy yolları hele şehir yolları için ki, neden şehir yolları, dağlarda tepelerde temkinli gidiyorsunuz şurda çukur olur burda çukur olabilir diye ama şehirde öyle değil, karşınıza kocaman bir tümsek çıkabiliyor yada kocaman bir çukur girdiğiniz yolun tipini bilmeden araç sürüyorsunuz bu durum sonucunda aracın yüksek olması, karter problemlerini ortadan kaldırıyor..4x4 'ü bi kaç kez kullandım tarlada, (yeni sulanmış domates tarlasında) + çeki demirine bağlamış olduğum tankerlerde zeytin ağaçlarını sulamıştım yeni sürülmüş tarlamızda.. Babamda 50 yaşında bu araç için "ömürlük araç" çok sıkılırsan kendine yeni araç alıp bunu bana bırakırsın diyor bu beni ölene kadar götürür.. :smiley: Yakın arkadaşım bu aracı almamı istememiş, aldıktan sonrada beğenmiyorum hiç filan diyordu, hatta bari bunu alacağına gidip cherry alsaydın filan diyordu, tabi ben takmıyordum ama zaman geçtikçe arabayla beraber zaman geçirdikçe, kendiside bir tane duster alma taraftarı oldu, yakındır benim araca otoparka kardes duster geliyor :smiley:)

SERKANEFE' Alıntı:
Duster benim ilk arabam, ilk oluşundan mıdır yoksa gerçekten güzel oluşundan mıdır bilinmez, aracımdan çok memnunum,tavsiye ederim gerçekten, hiç bir eksiğini sorunun görmedim. Dağ yolları köy yolları hele şehir yolları için ki, neden şehir yolları, dağlarda tepelerde temkinli gidiyorsunuz şurda çukur olur burda çukur olabilir diye ama şehirde öyle değil, karşınıza kocaman bir tümsek çıkabiliyor yada kocaman bir çukur girdiğiniz yolun tipini bilmeden araç sürüyorsunuz bu durum sonucunda aracın yüksek olması, karter problemlerini ortadan kaldırıyor..4x4 'ü bi kaç kez kullandım tarlada, (yeni sulanmış domates tarlasında) + çeki demirine bağlamış olduğum tankerlerde zeytin ağaçlarını sulamıştım yeni sürülmüş tarlamızda.. Babamda 50 yaşında bu araç için "ömürlük araç" çok sıkılırsan kendine yeni araç alıp bunu bana bırakırsın diyor bu beni ölene kadar götürür.. :smiley: Yakın arkadaşım bu aracı almamı istememiş, aldıktan sonrada beğenmiyorum hiç filan diyordu, hatta bari bunu alacağına gidip cherry alsaydın filan diyordu, tabi ben takmıyordum ama zaman geçtikçe arabayla beraber zaman geçirdikçe, kendiside bir tane duster alma taraftarı oldu, yakındır benim araca otoparka kardes duster geliyor :smiley:)

Arkadaşım, yorumların için teşekkür ederim.
Saygılar.

Beklentilerinizin çıtası çok yüksek değilse Duster sizi tatmin edecektir. Eğer daha fazla konfor, donanım, daha iyi işçilik vs arıyorum diyorsanız Nissan Qasqai, X-Trail veya Skoda Yeti, Kia Sportage gibi araçları düşünebilirsiniz. Ancak bu araçlarda da ödeyeceğiniz fiyat tabii ki yükselecektir.

CİNCİN' Alıntı:
Beklentilerinizin çıtası çok yüksek değilse Duster sizi tatmin edecektir. Eğer daha fazla konfor, donanım, daha iyi işçilik vs arıyorum diyorsanız Nissan Qasqai, X-Trail veya Skoda Yeti, Kia Sportage gibi araçları düşünebilirsiniz. Ancak bu araçlarda da ödeyeceğiniz fiyat tabii ki yükselecektir.

Yorumu beğendim, tam söylemek istediğim bişi, bu aracın üstü lükse kaçıyor(işçilik,malzeme kalitesi,dayanıklılık,detay) altı ise standart araç oluyor,duster size, görüntü olarak olsun jeep fonksiyonları olsun, jeep havası olsun,kullanabilirlilik olsun üst seviyede birşey sunuyor, iç dizayn olsun, detay ve malzeme kalitesi olarak standart araç unsurları sunuyor olay bundan ibaret, iki yorum da çok açıklıyıcı bence, karar size kalmış.

mecitakbal' Alıntı:
Arkadaşlar, benim 98 model 89 binde 2.5 tdi İlk sahibi olarak bir transporterim var. Bana artık büyük geliyor Ankarada şehir içinde kullanmaya artık zorlanıyorum. Şehiriçine giremiyorum vs, 4x4 jeep tipi bir araça merakım var. Bu sebeple aracımı satıp 4x4 bi araba satın almak istiyorum. Daha önce böyle bi konuya girdim ve duster inceledim kullandığımı araca göre sacının ince olduğunu kapı kollarının plastik olduğunu yazdım ve sağolsun arkadaşlar benimle dalga geçersine konuşmalar yaptılar. Ben bu konuda ciddi idim. Zaten piyasaya bu şartlarda ve özelliklerde başka alınacak araba yok gibi. Ya fiyatı pahalı ya aynı özellik yok. Diyeceğim ben arabamı satıp 4x4 duster almaya değecek ve değmeyecek önerinizi almak istiyorum.
Saygılar.
Bir kere kesinlikle Wv in konforunu rahatlığını ve sağlamlığını bulamazsınız. Mesele illa 4*4 olsun ve şehirde daha küçük bir araba ise alınır ama ciddi araziye girecekseniz ya da şehirde Wv konforunu arayacaksanız başka araç bakmanız lazım.

KARUS' Alıntı:
Bir kere kesinlikle Wv in konforunu rahatlığını ve sağlamlığını bulamazsınız. Mesele illa 4*4 olsun ve şehirde daha küçük bir araba ise alınır ama ciddi araziye girecekseniz ya da şehirde Wv konforunu arayacaksanız başka araç bakmanız lazım.

Teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,488
Kayıtlı Üye Sayımız
172,144
Kaydolan Son Üyemiz
zeloni

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR