XJ mi?.. ZJ mi?.. Neden?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ayhanayhan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 293
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 96,653

ZJ mi, XJ mi?

• ZJ

Kullanılan: 109 42.6%
  • XJ

Kullanılan: 120 46.9%
  • İkiside değil

Kullanılan: 27 10.5%

• Kullanılan toplam oy
    256

Etiketler
Ynt: XJ mi?.. ZJ mi?.. Neden?..

ERLER' Alıntı:
Alpaslan abi xj lerin zj lere gore ici cok dar ozellikle tavani cok basik

ve arka koltuklar nerdeyse minyatür....:smiley:
Göğüs, göstergeler, hele hele vites kolu çok basit görünüyor, arabada bir ağırlık yok.
Bir kaç kere içine oturdum, anında daral geldi, alışmışık yayla gibi jeep'e....:smiley:

dronder' Alıntı:
yahuu kocaman defender da 2.5 motor oluyorda zj de neden 4.0 motor olmasın ;D ;D

diyerek landcı arkadaşlarında kulağını çınlatalım.... :D :D :D

Dikkat; bir çok ZJ fanatiğinin başta vazgeçemediği tek şey ; 8 silindirin gürlemesi....:smiley:

1984 senesinde Jeep firması piyasaya yeni nesil arazi aracını piyasaya sundu.
Amerikan toplumunun ölçü bazlarına tamamen ters düşüyordu...,ama hiç önemi yoktu çünkü asıl amaç Avrupa piyasasına girmekti...!
başlangıçta 2,8-l-V6- AMC motoru takiben 2,5 -l- 4 silindir tasarlandı ve bunu 4,0-l- 6 silindirli motor takip etti.

Amerikan halkı büyük arabaları, gücü ve lüksü sever....!
Sadece araziden araziye diye düşünürseniz XJ olabilir, ama şehir içinde ve uzun yolda ZJ ile kıyaslanması ve artılar aranmasına anlam vermek güç.

3 kişi bir XJ'nin arka koltuğuna otursun ve 6-7 saatlik uzun yola çıksın....
Birde bunu ZJ'nin arka koltuğunda deneyin....

Sadece deneyenlere sorun, yeter....!

Ebatlar Güç Lüks

XJ - - -
ZJ + + +

Ama XJ az yakıyor...! >>>>>>>> kimin umurunda...:smiley:
Ama elektroniği az..! >>>>>>>> doğru, bu yüzden konforu ve lüksü az...:smiley:
Ama vergisi....?!? >>>>>>>> eeeeeee...! herşeyin bir bedeli var....:smiley:

ergün bence karşılaştırma listesine bakım masrafları ve yakıtıda eklemen lazım

hanımın babası hem benzinci hem parçacı ise zj ye binilir.

Ebatlar Güç Lüks yakıt bakım vergi

XJ - - - + + +
ZJ + + + - - -

Demekki;

Ebadı, gücü ve lüksü arayan >>>>>> ZJ'ye.
Yakıtı, bakımı ve vergiyi düşünenler>>> XJ'ye.

Dediğim gibi; her iyinin bir bedeli var....!

Öncelikle herkese merhaba,aranıza yeni katıldım .Katılma sebebimde ZJ 'ye olan hayranlığımdı.Sadece Jeep kategorisinde değil ZJ benim için tüm araçların arasında 1 numaradır.Saygılar.

JAMES BROWN' Alıntı:
Öncelikle herkese merhaba,aranıza yeni katıldım .Katılma sebebimde ZJ 'ye olan hayranlığımdı.Sadece Jeep kategorisinde değil ZJ benim için tüm araçların arasında 1 numaradır.Saygılar.
....... ama böyle olmaz neden bir numarada dır bi yazsaydın hoş başlangıçta herkes hata yapıyor zj zj diye ama sonra pişmanlık kabul oluyor rahat olun ;D

Ebatlar Güç Lüks

XJ - - -
ZJ + + +

Ama XJ az yakıyor...! >>>>>>>> kimin umurunda...
Ama elektroniği az..! >>>>>>>> doğru, bu yüzden konforu ve lüksü az...
Ama vergisi....?!? >>>>>>>> eeeeeee...! herşeyin bir bedeli var....
::smiley: abi bu teknik verileri hç bir yerde bulamadım ben yeni bir kullanım ve detay kitabımı çıktı bu jeep lerin ;D ;D ;D

ayhanbursa' Alıntı:
....... ama böyle olmaz neden bir numarada dır bi yazsaydın hoş başlangıçta herkes hata yapıyor zj zj diye ama sonra pişmanlık kabul oluyor rahat olun ;D

:smiley: Aslında XJ lere asla bir lafım yok.Fakat zevk ,renk meselesi işte:smiley:

JAMES BROWN' Alıntı:
:smiley: Aslında XJ lere asla bir lafım yok.Fakat zevk ,renk meselesi işte:smiley:

Sayın yeni üyemiz. Eğer bu atışma landcılarla olsaydı tamam XJ'ye laf atmayın sonuna kadar savunun. Ama ZJ'mi XJ'mi atışmasıysa ve siz ZJ sever iseniz. Bu nezaketi yapmanıza gerek yok. Biliyorsunuz ki bir XJ'nin arka koltuğunda yolculuk edemezsiniz. Biliyorsunuz ki Xj'nin motor sesi ve performansıyla mutlu olamazsınız. Biliyorsunuz ki magirus hatlı minibüslerde bile daha şık kokpit var. Çekinmeyin tu kaka deyin ;D

ha bide şu var ..... zj fabrika çıkışı gelin arabası gibi sonradan sahipleri onu agresif yapmaya çalışıyo 8) :'( çok zj sahibi bilirim torpidosunu bile beğenmez ve kararsız kalır yuvarlakmı köşelimi topido olsun diye anket yapar ;D ...xj ye gelince fabrika çıkışı tam bir ofrood dizayn köşeli sert ve agresif not düşeyim dedim ::smiley: ;D

neden birde bu jeeplerde arka kotuğa oturmak için çaba sarfediliyo anlamış değilim ;D

ayhanbursa' Alıntı:
ha bide şu var ..... zj fabrika çıkışı gelin arabası gibi sonradan sahipleri onu agresif yapmaya çalışıyo 8) :'( çok zj sahibi bilirim torpidosunu bile beğenmez ve kararsız kalır yuvarlakmı köşelimi topido olsun diye anket yapar ;D ...xj ye gelince fabrika çıkışı tam bir ofrood dizayn köşeli sert ve agresif not düşeyim dedim ::smiley: ;D

Köşeli dizayn demek off-road aracı demekse şahinleri springleri torosları ve bilumum minibüs kamyoneti niye arazide göremiyoruz acaba.. Hazır off-road hazırlığı var arabalarda. ;D
Bu arada sen ZJ'ye bindin mi abi? Bindiysen eminmisin? Gayet köşeli bir kokpitimiz var teknoloji ilede bezenmiş bir şekilde. Ergun abi senin stoklarda resim vardır koy bir tanede arkadaş ZJ içi görsün bi ;D

Land 110 az yakar az gider.elektronik hicbirsey yoktur.parcasi ucuzdur.asfaltta yavas gider radara yakalanma riski hiz yoktur.arazide durmaz bozulmaz parca kirmaz.
Yag damlatsada gurultulu olsada yolda birakmaz.
Elektrikli hafizali aynasi hic olmamistir olamazda. Abs,ebd,asr,airbag,sunroof,klima kelimeleri land 110 klavuzunda hic gecmemektedir. :smiley:
Kizmayi abiler konuyu karistirmak istemem ama dayanamadim :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,124
Kaydolan Son Üyemiz
paramana

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR