Yeni "kolay Güneş Paneli̇ Hesaplama" Android Uygulaması Hk.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ookten Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 519

ookten

Denizcinin teki..
Yer
Muğla
Web
www.gemitrafik.com
Merhabalar,
Birkaç yıl önce tekne camiası için hazırladığım GÜNEŞ PANELİ HESAPLAMA ve AKÜ ANALİZ ANALİZ uygulaması konusunda pek çok karavancı dostumuzdan kendi ihtiyaçlarının da dahil edilmesi için istekler geldi, aradan yıllar geçti ve ancak uygulamaya bu geliştirmeleri ekleme imkanı bulabildim.

Yeni uygulamamızın adı ALL-IN-ONE;
Yani denizde ve karadaki tüm güneş paneli, akü ve inverter ihtiyaçlarımızı tek bir uygulamadan ve oldukça kolay şekilde yapabiliyoruz. Tek yapmanız gereken lokasyonuzu ve elektrikli cihazlarınızı seçmek, watt ile amper ile, saat ile uğraşmıyorsunuz (biz geceler boyu uğraştık, her senaryoyu içine dahil ettik) gerisini uygulama hallediyor. :smiley:

Cover tr

Piyasada bulunabilen tüm akü cinsleri, voltajlar ve panel güçlerine göre yaz veya kış sezonu için güneş paneli ve akü ihtiyacınızı birkaç tıklama ile görmek, PDF rapor halinde bunu kayıt edip paylaşmak çok kolay.

Doğru ve konforlu enerji yatırımları yapmanıza büyük fayda sağlayacağını düşündüğüm uygulamaya aşağıdaki linkten veya Google Play'de "Kolay Güneş Paneli Hesaplama" veya İngilizce kullananlar "All-In-One Solar Calculator" adları ile ulaşabilir.

Google Playstore'dan ÜCRETSİZ indir!

Uygulama ile ilgili görüş ve önerilerinizi solar@gemitrafik.com adresinden, sosyal medya hesaplarından veya buradan iletirseniz çok sevinirim. Yeni altyapımız her türlü değişikliğe izin veriyor, gözden kaçırdığımız şeyleri eklemek kolay.

Herkese keyifli, enerji sorunsuz günler dilerim.. :smiley:

Uygulamayı yükleyip kullanma imkanı olan karavancı dostumuz oldu mu acaba?
Görüş ve önerilerinizi merak ediyorum. :smiley:

Eksik gördüğünüz veya geliştirilebilecek özellikleri uygulamaya eklemek ve çıkartmak mümkün.

Örneğin gelen istekler üzerine gelecek güncelleme de isteyen uzman kullanıcılar için cihazların güç ve kullanım sürelerini kendi ihtiyaçlarına göre değiştirebilme özelliği ekleyeceğim. (İlk versiyonda bu özelliği gene kullanıcılara zor ve karşılık geldiği için özellikle eklememiştim.)

Belki karavan için de küçük çekme karavan, motokaravan ve büyük RV ayrımı ekleyebiliriz.
Hangisi daha kullanışlı olur bilemiyorum, fikirlerinize göre şekillendirebiliriz.

Uygulamayı yükleyip kullanma imkanı olan karavancı dostumuz oldu mu acaba?
Görüş ve önerilerinizi merak ediyorum. :smiley:

Eksik gördüğünüz veya geliştirilebilecek özellikleri uygulamaya eklemek ve çıkartmak mümkün.

Örneğin gelen istekler üzerine gelecek güncelleme de isteyen uzman kullanıcılar için cihazların güç ve kullanım sürelerini kendi ihtiyaçlarına göre değiştirebilme özelliği ekleyeceğim. (İlk versiyonda bu özelliği gene kullanıcılara zor ve karşılık geldiği için özellikle eklememiştim.)

Belki karavan için de küçük çekme karavan, motokaravan ve büyük RV ayrımı ekleyebiliriz.
Hangisi daha kullanışlı olur bilemiyorum, fikirlerinize göre şekillendirebiliriz.
Ben yükledim, bir kaç değer girip denedim ama doğru gelmedi bana. Bir ara tekrar deneyeceğim. Emek verilmiş, umarım güzel olur.

Merhaba,
Elinize sağlık, programlamanın web kısmında olan biri olarak ortaya betik çıkarmak kolay olmayabiliyor.

İlk gönderi attığınız da bakmıştım. Sayılar bana da tutarlı gelmedi kendi panel/enerji durumuna göre.

Seçilen cihazların muhtemelen harcadıkları güç miktarlarının(watt) ortalaması yazılmış sanırım.

Gördüğüm asıl eksikliği siz zaten dile getirmişsiniz. Yapılabilirse kişiye göre hesaplama daha doğru olacaktır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR