Yeni Trafik Sigorta

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mbinmar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 38
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,729

mbinmar

hacı mehmet
AAAA
MEHMET ŞİMŞEK YENİ ZORUNLU TRAFİK SİGORTA SI ÜZERİNDE ÇALIŞMA YAPIYOR YENİ YÖNTEMDE ARAÇTAN ÇOK ŞÖFÖR BAZ ALINACAK BU FIRSATI DEĞERLENDİRELİM DİYORUM KRAVANLAR İÇİN UYGULANAN HAKSIZ SİGORTA İÇİNDE DÜZENLEME YAPILMASI NE YAPILABİLİR HERKES FİKRİNİ YAZSIN BİR ORTAK YOL BULALIM Kİ YENİ YÖNTEM ÇIKMADAN BU HAKSIZLIK GİDERİLSİN

Etiketler

daha kötü bir şeyler çıkarmasınlarda.insan korkuyor vallahi bunlardan.yapılacak daha kötü bir uygulama karava
ncılğa çokm büyük bir zarar verir.

3 ADIMDA YENİ DÖNEM
1. Adım: Trafik sigortası olan sürücüler tavan fiyat sonrası yüzde 5 kesinti ile indirimli fiyat üzerinden yeni poliçeye geçebilecek.
2. Adım: Önceki poliçeyle yenilenen poliçe arasındaki farkı, sigorta şirketi araç sahibine iade edecek.
3. Adım: Araç hasarsızsa tavan fiyattan elde edilen indirimin üzerine hasarsızlık indirimi de eklenecek ya da sigorta primi hasar oranı üzerine belirlenecek..
Trafik sigortasında tavan fiyatla vatandaş, hem ödediği fazla parayı geri alacak hem de mevcut fiyatın yüzde 30 altında sigorta yaptırabilecek. Hasarsızlık indirimi ise bonus olacak.

3 ADIMDA YENİ DÖNEM
1. Adım: Trafik sigortası olan sürücüler tavan fiyat sonrası yüzde 5 kesinti ile indirimli fiyat üzerinden yeni poliçeye geçebilecek.
2. Adım: Önceki poliçeyle yenilenen poliçe arasındaki farkı, sigorta şirketi araç sahibine iade edecek.
3. Adım: Araç hasarsızsa tavan fiyattan elde edilen indirimin üzerine hasarsızlık indirimi de eklenecek ya da sigorta primi hasar oranı üzerine belirlenecek..
Trafik sigortasında tavan fiyatla vatandaş, hem ödediği fazla parayı geri alacak hem de mevcut fiyatın yüzde 30 altında sigorta yaptırabilecek. Hasarsızlık indirimi ise bonus olacak.
TAVAN diyor TAVAN!!!

Şu anki aracınıza sigorta yapacakmış gibi fiyat isteyin bakalım. Tavan ne çıkacak? Bana 9600 TL çıkmıştı.

Bugüne kadar hangi kanun yararımıza çıktı? Bilenler hatırlatır mı bir zahmet?

Konuya öncelikle ruhsatta yazılı tanım üzerinden yaklaşmamız gerekiyor...
Öncelikle bizim karavanların kanunda yazıldığı gibi "kamp taşıtı" olmasını sağlamamız gerekiyor.
Oysa yönetmelikle "özel amaçlı taşıt" olarak tescil ediliyoruz, böyle olunca sigorta şirketlerince tıpkı ambulans, itfaiye aracı vs gibi yüksek riskli kabul ediliyoruz...!
Kardeşim biz trafiği yardırarak bir yerlere yetişmeye çalışmıyoruz ki, deyim yerindeyse tıngır mıngır tatile gidiyoruz...
Ben karavanımı yeni yaptırdım, gelecek hafta ruhsat değişimi yapılacak, "kamp aracı" olarak tescil ettirmek için israrlı olacağım. Konuyla ilgili gelişmeleri ayrıca aktaracağım...
Bülent Yarkın (İzmir)

Konuya öncelikle ruhsatta yazılı tanım üzerinden yaklaşmamız gerekiyor...
Öncelikle bizim karavanların kanunda yazıldığı gibi "kamp taşıtı" olmasını sağlamamız gerekiyor.
Oysa yönetmelikle "özel amaçlı taşıt" olarak tescil ediliyoruz, böyle olunca sigorta şirketlerince tıpkı ambulans, itfaiye aracı vs gibi yüksek riskli kabul ediliyoruz...!
Kardeşim biz trafiği yardırarak bir yerlere yetişmeye çalışmıyoruz ki, deyim yerindeyse tıngır mıngır tatile gidiyoruz...
Ben karavanımı yeni yaptırdım, gelecek hafta ruhsat değişimi yapılacak, "kamp aracı" olarak tescil ettirmek için israrlı olacağım. Konuyla ilgili gelişmeleri ayrıca aktaracağım...
Bülent Yarkın (İzmir)
Hocam takipçinim kamp taşıtı yaptır bizi de kurtar yoksa benim karavan 4x4 oldugu için arazi taşıtına dondurme calışıyordum

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ARACIM MİNUBUS İSTEDİĞİM GİBİ TADİLAT YAPAMIYORUM MOBİL WC MOBİL MUTFAK .YATAKLAR MİNUBUS KOLTUĞU ÜZERİNE BİR KAÇ DEĞİŞİKLİKLİKLE KARAVAN GİBİ KULLANACAĞIM GÖNLÜME GÖRE DİZAYN EDEMEDİM KOLTUKLARIN KONUMU NU DEĞİŞTİREREK ARKA TARAFA WC BANYO KABİNİ ATARAK İDARE ETMEYİ PLANLIYORUM BU SİGORTA ZÜLMÜ ORTADAN KALKARSA GÖNLÜME GÖRE TAM TEŞEKKÜLLÜ MUHTEŞEM BİR KARAVAN YAPACAĞIM YOKSA BÖYLE GİDECEK

ARACIM MİNUBUS İSTEDİĞİM GİBİ TADİLAT YAPAMIYORUM MOBİL WC MOBİL MUTFAK .YATAKLAR MİNUBUS KOLTUĞU ÜZERİNE BİR KAÇ DEĞİŞİKLİKLİKLE KARAVAN GİBİ KULLANACAĞIM GÖNLÜME GÖRE DİZAYN EDEMEDİM KOLTUKLARIN KONUMU NU DEĞİŞTİREREK ARKA TARAFA WC BANYO KABİNİ ATARAK İDARE ETMEYİ PLANLIYORUM BU SİGORTA ZÜLMÜ ORTADAN KALKARSA GÖNLÜME GÖRE TAM TEŞEKKÜLLÜ MUHTEŞEM BİR KARAVAN YAPACAĞIM YOKSA BÖYLE GİDECEK

YENİ TRAFİK SİGORTASI BELLİ OLDU KARAVAN YİNE ÖZEL AMAÇLI TAŞIT SINIFINA KONMUŞ

YENİ TRAFİK SİGORTASI BELLİ OLDU KARAVAN YİNE ÖZEL AMAÇLI TAŞIT SINIFINA KONMUŞ
Ne bekliyordunuz ki ülkede bürokrasi azalmıyor artarak devam ediyor önceden karavanda böyle bir problem var mıydı yoktu , hanımın oturma iznini uzatmak için istenen evrak listesini gönderiyorum yok böyle birşey bürokrasi azaldı deniyor ben evlenirken ve ilk defa oturma izni alırken bu kadar evrak vermedik hala evliyim süresi bitti iznin yenilemek için 20 parça evrak sgk da önümde 170 kişi bürokrasi azaldı diyenlere sıralar bitti diyenlere hitaben , 8290a1cddbb88ba8059eea48b4657d66

Ne bekliyordunuz ki ülkede bürokrasi azalmıyor artarak devam ediyor önceden karavanda böyle bir problem var mıydı yoktu , hanımın oturma iznini uzatmak için istenen evrak listesini gönderiyorum yok böyle birşey bürokrasi azaldı deniyor ben evlenirken ve ilk defa oturma izni alırken bu kadar evrak vermedik hala evliyim süresi bitti iznin yenilemek için 20 parça evrak sgk da önümde 170 kişi bürokrasi azaldı diyenlere sıralar bitti diyenlere hitaben , 8290a1cddbb88ba8059eea48b4657d66

ALLAH KOLAYLIK VERSİN ,BİR UMUT DEDİK İŞTE

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR