Zongshen ZS 200 Alınır mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan musstanqq Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,427

musstanqq

Ana Kamp
Yer
İstanbul
arkadaşlar merhaba,
şu anda Aprilia Pegaso Trail ve Derbi Terra kullanmaktayım...
dağa bayıra, orman yollarına çıkabilmek için yol izni de olan bir cross motor arıyorum...
bugün zongshen zs 200 baktım, 3400 TL. peşin parayla veriyorlar...
şimdi benim aklıma takılan şu oldu;
bu motoru alırsam beni kırıcı parkurlarda yolda bırakır mı?
kırıcıdan kastım cross pisti değil tabiki, toprak, stabilize veya en fazla biraz çamur...
sıfır almaktan yanayım, biliyorumki bu mesaja cevap veren arkadaşlar çin malı alma al bir xl200 keyfine bak diyecekler ama 3500 TL. civarı alınabilecek bir xl200 ne kadar üzülmüş olur acaba?
tüm önerilerinize açığım arkadaşlar, özellikle zongshen zs 200 kullananlar varsa nedir ne değildir bilgi verirlerse sevinirim...
Şenol.

Etiketler
Ynt: Zongshen ZS 200 Alınır mı?

ben kullandım arazi agırlıklı bir motor deyil daha çok asfalt agırlıklı ve narin denebilecek şaseye sahip çok kırılgan .arkadaşımdada var kaynak olmayan yer kalmadı ikinci el 600 liraya elden çıkarabilecegin motora 3500 verme derim ramzey bulursan o daha saglam sıfırda bulunur sanıyorum .

Kurosçu'ya katılıyorum çünkü kendisi bu konularda uzman sayılır ve tavsiyem maceraya girme boşu boşuna.

Ben XL200 Kullanıyorum. Kendi limitlerimi zorladım ama halen onun limitlerini zorlayamadım diyebilirim. Motosiklet tamircilerinin ve ustalarının yorumu sorunsuz bir motor olduğu şeklinde.

Eğer oldu da XL200 alırsan mutlaka bana yaz, bazı şeyler izah edicem sana

Kocaeli'den Selamlar

asya motordan as gy 200 2 nasıl bilgisi olanlaaarrrrr düşünüyorumda onun için ;D :eek:

AIR' Alıntı:
XL200 oldukça uygun.. Bende tavsiye edebilirim..

arkadaşlar katılıyorum size sonuna kadar XL200 konusunda ama yok yok, temizi yok makinenin...
baktım birkaç tane canını almışlar motorun kullanırken, üstüne 5000 TL. de para istiyorlar...
Kawasaki KLX250'nin sıfırı 10.000 TL.
5000 TL. XL200'ün ölüsüne vereceğime, üstüne 5000'de kredi alır sıfır KLX alırım:smiley: paşa paşa 200 TL. taksidimide öderim:smiley:
bu cross işi fena ya, düzgün makinelere çok para istiyorlar...

Valla dostlar 2004 model ama Ordu HONDA bayisinde satılamadığı için 2006 tarihinde trafiğe çıkmış 14.000 km de bi tane denk geldi bana, Beyaz, 4.750 liraya aldım. Gayet te memnunum. Yaptığım gezilerde birkaç tane dek geldi olduça da temizleri de var, biraz aramak lazım.

Geçen gün motosiklet tamircisine gittim akü şarj etmiyor diye. Orda birkaç müşteri çıktı hemen. Usta ile yalnız kaldığımızda " Abi sakin satma en az problemli makinalardan birisidir temiz baktığın sürece uzun yıllar kullanırsın" dedi.

KLX250 güzel bir makina ama biraz CROSS tadında, fiyatı da ona göre değerlendirmel lazım

Kocaeli'den selamlar

Murat Bey XL200 konusunda hiç lafım yok zaten...
biraz bu işten anlayan XL200 diyor, size denk gelmiş temizini bulmuşsunuz...
ben bu sezona yetiştirmek istiyordum ama herhalde olmayacak...
artık sezon sonu kış mevsiminde detaylı araştıracağım, hem o zaman fiyatlarda biraz daha düşer...

musstanqq' Alıntı:
Murat Bey XL200 konusunda hiç lafım yok zaten...
biraz bu işten anlayan XL200 diyor, size denk gelmiş temizini bulmuşsunuz...
ben bu sezona yetiştirmek istiyordum ama herhalde olmayacak...
artık sezon sonu kış mevsiminde detaylı araştıracağım, hem o zaman fiyatlarda biraz daha düşer...

şuna bi bak istersen
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-xl-200-20binde-yeni-bakimli/detay

kuroscu verdiğin link için teşekkür ederim...
bursa'dayım ben, önümüzdeki hafta istanbul'a gideceğim bir aksilik olmazsa...
mutlaka bakacağım bu motora, bayaa düzgün duruyor...

Alinmaz ...........
cin mali cross'lar icinde bir de Ramzey'i iyi goruyorum. 3 arkadasimda var , beraber cok kirici etaplara cikiyoruz ufak tefek problemler haricinde hicbir sıkıntısını gormedim. Dusme kalkmada kirilan grenaj parcalari cok ucuza ve kolayca bulunabiliyor. Birinin arka amortisoru patladi bedava bi paraya aldi arkadasim hem de 2 gunde beklemeden. Ama bana sorarsaniz zevkli bi makine degil katir gibi gidiyor gorevini yapiyor ama zevk .... zevk kotu demeyeyim de biraz zayif. Bir honda yamaha binince insan aradaki farki hemen anliyor. Ben XL200'u cok iyi tanimiyorum arkadasiarimda vardi b kotu yonunu gormedim bana biraz agir geldi sadece(130 kg civari) . Bir de istenen fiyatlar bence biraz pahali. Ben bu ise Honda XLR125 ile basladim. Bir kere spesiyal kroslar kadar hafif (110 kg'dan az) + parcalari Honda Titan'la birebir ayni en azindan motoru. Fiyatlari da ehven. Tek sorun kick start olmasi (Ama acaip kolay calisir bir bayan bile rahatlikla kikleyebilir. Bir de ben kik'li makineleri severim aku bitti yolda kaldi derdi yok) ve gorece gucsuz olmasi . Ancak 10 kere kadar orman dag etaplarinda kirici yerlerde spesiyal cross'larla beraber kullandim hic bi sıkıntı cekmedim. Cok cok severek kullandim. Tavsiye ederim. Hele boyunuz 170'den uzun degilse acaip rahat edersiniz tam bir cross'a baslama motoru da denilebilir.

kuroscu' Alıntı:
şuna bi bak istersen
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-xl-200-20binde-yeni-bakimli/detay

Bayaa bi elden geçmiş bu Kurosçu. Sinyaller değişmiş, Selesi değişmiş zincir falan... Benim makina'ya civata bile değmemiş ama... ;D ama 20.000 km bişe değil bu makinalar için.

mrtvural' Alıntı:
Bayaa bi elden geçmiş bu Kurosçu. Sinyaller değişmiş, Selesi değişmiş zincir falan... Benim makina'ya civata bile değmemiş ama... ;D ama 20.000 km bişe değil bu makinalar için.

buda var
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-xl-200-ozel-cross-icin-fiati-dustu-sitede-tek/detay
tek tek bakıyorum

buda sıfır bi makina parada anlaşılsada fiyatı çok bence buna 5000 verilmez genede
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-xl-200-2004-model-temiz-xl-200/detay
ben bunları buldum

2. ilandaki makina gerçekten temizmiş yau.. Biraz pazarlık, kavga gürültü uygun fiyata alınabilir bence...

malzeme kalitesi, yolu, gidişatı, performansı çekişi falan gayet güzel bu makinaların. "Çin işi capın işi, bunu bulan iki kişi" bir motor alacağınıza 3,5 liraya bence böyle bir makina almak en mantıklısı şayet " Ben bu motora binecem" derseniz ayrıca 2. eli de iyi gidiyor bunların çin makinaları çabuk dökülüyor :p

Kocaeli'den selamlar Kurosçu... Nasılsın?

mrtvural' Alıntı:
2. ilandaki makina gerçekten temizmiş yau.. Biraz pazarlık, kavga gürültü uygun fiyata alınabilir bence...

malzeme kalitesi, yolu, gidişatı, performansı çekişi falan gayet güzel bu makinaların. "Çin işi capın işi, bunu bulan iki kişi" bir motor alacağınıza 3,5 liraya bence böyle bir makina almak en mantıklısı şayet " Ben bu motora binecem" derseniz ayrıca 2. eli de iyi gidiyor bunların çin makinaları çabuk dökülüyor :p

Kocaeli'den selamlar Kurosçu... Nasılsın?

eyvallah murat ben iyiyim sen nasılsın enduroşenliklerine öküz yatagına gelebilirsem sen le orda görüşürüz .2 ci ilandaki motor sıfır 5000 altınada inmez bu parayıda arkadaş vermez sanıyorum .genede alınır bu fiyata

Abi, ben şu an kullandığım motosikleti almadan önce biraz araştırdım, fiyatları düşük değildi özellikle temiz olanların. Sonra gittim aldım makinamı kendi kendime biraz düşündüm acaba pahalı mı aldım diye fakat zaman geçtikçe, motosikletimle yol aldıkça yada araziye çıktıkça aslına paramın boşa gitmediğini anladım. Yani sürüşü, virajları, frenleri, çekişi, tırmanışı, kompresörü beklediğimden gayet iyi çıktı. Verilen parayı hak edsiyor diye düşünüyorum. Bu arada birkaç farklı çin motoruna bindim aynı randımanı alamadım aralarında fark var. Birkaç müşteri var motosikletimi almak işsteyen satabiirm diye düşünüyordum. geçenlerde motosiklet tamircisine gittim ilk defa Akü şarj problemniden dolayı ) motorcu dedi, abi satma bir daha böylesini bulamazsın diye.

Orda KAWASAKİ KLX250 gördüm.. hoşuma gitti sende bir bak istersen. Tam senlik.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

SON KONULAR

Geri