burkayer kullanıcısının son içeriği

1. burkayer

cj3a restorasyon

orjinale sadık kalıyorum. bütün ölçüler orjinaline uygun olsun istiyorum. Kupayı kazıdım.(iyiki kumlatmamışım) çok fazla çürük vardı. Bende yeni bir kupa yapmaya karar verdim.
  2. burkayer

cj3a restorasyon

Eski ama orjinal fakat düzensiz olan tamponları yenilerini yaparak arka tamponu orjinali gibi perçinledim ön tamponu ise vidalı olarak taktim. Takmadan önce şase üzerindeki vida deliklerini düzenli hale getirdim.
  3. burkayer

cj3a restorasyon

şase destek sacı içerisindeki kopmuş ve bozulmuş somunları yerleştirerek kaynaklarını tamamladım. Eski uygunsuz akü yerini sökerek yeni yaptığım akü yerini yerleştirdim.
  4. burkayer

cj3a restorasyon

Tabi bunları perçinleyebilmem için perçin makinasına ihtiyacım vardı. Heşeyi kendim yapmaktan hoşlandığım için kolları sıvadım ve hidrolik perçin makinasını yaptım ve perçinledim. Yokluk insanı ne hale getiriyor. ?
  5. burkayer

cj3a restorasyon

Bağlantı borusunu çıkarmak için şase içerisindeki destek saclarını aldım daha sonra boruyu çıkartarak yeni yaptığım boruyu yerleştirdim. Makas bağlantıları ve kasanın bağlantı ayaklarının da sökülmesi ve yenilenmesi gerekiyordu. Bir kısmı kaynaklı bi kısmı vidalı olan makas bağlantılarının...
  6. burkayer

cj3a restorasyon

Motor blok numarası erken cj3a olduğu kanısna vardım. Araştırmalarım sonucunda en belirgin ayırıcı özellik motor takozu bağlantı ayağı cj2a alarda arkaya doğru iken 3a da öne doğru bakıyor. Buda şase üzerindeki ayakların belirli bir açıda olduğunu gösteriyordu. Tabi bunun yanın ön cam tek parça...
  7. burkayer

cj3a restorasyon

Lise yıllarımda toplamak istediğim willys cj3a mı nihayet 2 yıl önce aldım. 1 yıl önce toplamaya başladım. Neden birsene sonra başladım? Aracın resimlerine bakınca neden beklediğimi anlarsınız tahmin ediyorum. Şu an Aracın kupasını yeniden yapıyorum.Tamamen elimden geldiğince orjinaline sadık...
  8. burkayer

CJ Şanzımanı ve Diferansiyeli Çeşitleri ile Genel Anlatımı

cevabınız için teşekkür ederim yeni ayna mahruti aldim arka mahruti sıkıntıları bende ona eşitledim 39/8 oranlı
  9. burkayer

CJ Şanzımanı ve Diferansiyeli Çeşitleri ile Genel Anlatımı

Arkadaşlar herkese kolay gelsin. yeni projem 46 willys toplamaya başladım.(araştırmalarıma göre cj3a) Şu ön ve arka defransiyeller üzerinde çalışıyorum dikkatimi çeken ön ve arka defrasiyel ayna mahruti oranları. Arka defransiyel 39/8 ön defransiyel 43/8 bu oranlar uygun mu yoksa eşit mi olmalı?
  10. burkayer

Lada Samara Sport Modifikasyonu

Ynt: Lada Samara Sport Modifikasyonu Tebrikler yurdumun ustası başarılar diliyorum
  11. burkayer

reno 87 model

Ynt: reno 87 model Konu eski ama merak ettim Bu konuda bir gelişme varmış acaba
  12. burkayer

El Yapımı Buggy Projesi

Ynt: El Yapımı Buggy Projesi ben artık deneyim kazandım :) sök tak 2. mini buggyde bitme aşamasında eğer yardıma ihtiyacınız olursa nacizhane bildiğim kadarı ile yardım edebilirim. Eleştirileri okudum. Yapıcı eleştiriler herzaman geliştirici ve öğreticidir. Kırıcı olmamalı " İki boru...
  13. burkayer

El Yapımı Buggy Projesi

Ynt: El Yapımı Buggy Projesi Tebrikler güzel bir çalışma olmuş. Baktığımda her şey düşünülmüş ama kafama takılan konulardan birisi diferansiyelin olmayışı. ikinci konu debriyaj ve fren pozisyonları sanki uygun değiller gibi belki de fotodandır. Direksiyon kutusu olarak ne kullandığınızı merak...
  14. burkayer

Reno 12 buggy yapımı

Ynt: Reno 12 buggy yapımı evet araç duruyor yeni eklemeler yaptım fiber ön torpido ve fan kutusu yeni resimleri ekleyeceğim
  15. burkayer

Reno 12 buggy yapımı

Ynt: Reno 12 buggy yapımı evet boğazlıyan merkezdeyim beklerim.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri