maxmajestic kullanıcısının son içeriği

1. maxmajestic

Motorhome ile Tazmanya ve Avustralya'da "Yolda Olmak!"

Ynt: Motorhome ile Tazmanya ve Avustralya'da "Yolda Olmak!" http://sorucevap.yoldaolmak.com/
  2. maxmajestic

Ynt: Motorhome ile Tazmanya ve Avustralya'da "Yolda Olmak!" Evet. Avustralya'da mevsimler bize göre ters. Şu an onlar kışı yaşıyorlar. Aralık, Ocak ve Şubat ayları ise Avustralya'da yaz ayıdır.
  3. maxmajestic

Ynt: Motorhome ile Tazmanya ve Avustralya'da "Yolda Olmak!" USA, Kanada, Australia ve New Zealand. Buralarda bu kolaylıkla mümkün ama Avrupa konusunda hiçbir bilgim yok. Verilen kilometreler gidilmesi gereken mesafeler için makul. Yol üzerinde görülmesi gereken yerler için yeteri kadar vakit...
  4. maxmajestic

Ynt: Motorhome ile Tazmanya ve Avustralya'da "Yolda Olmak!" Ben daha önce bir süre Yeni Zelanda'da yaşadım. Orada da karavan kültürü gelişmiş olduğundan bilgim vardı. Bir arkadaşım bana söylemişti. Avustralya'da bunu denemek istedim. Ben karavanı aldığımda tamamen yapmak istediğim rotada...
  5. maxmajestic

Adelaide Dün gece geç saatte karavanı, karavan parkına park ettiğim için nasıl bir yerde olduğumu ancak sabah olduğunda fark ettim. Perdeleri aralayıp dışarı baktığımda gün doğumunun kızıllığı gökyüzünü kaplamıştı. Hemen yanımda mavi bir göl ve park alanı tamamen çimlerle kaplıydı...
  6. maxmajestic

Ynt: Motorhome ile Tazmanya ve Avustralya'da "Yolda Olmak!" :) Çok teşekkürler arkadaşlar. İlginiz uzun süre yolda olan ben için büyük bir manevi destek. Tek başınayım ama sayenizde yalnız değilim. Herkese Laos'tan sevgiler.
  7. maxmajestic

Tengger Semeru National Park, Mount Bromo, Java, Indonesia

Ynt: Tengger Semeru National Park, Mount Bromo, Java, Indonesia Mount Bromo kesinlikle fantastik bir yer. Her yer gri renklerde, küller yağıyor her an. Külleri solumamak için maske takıp sarongumu sarıp öylece gittim oraya. Yanardağın ağzında olmak heyecan vericiydi. Yolu Jawa'ya düşenlerin...
  8. maxmajestic

Tengger Semeru National Park, Mount Bromo, Java, Indonesia

Surabaya’daki ikinci günümüzde yol arkadaşımız Endonezyalı Johnny’nin bazı akrabalarınıziyaret ederek geçirdik. Gittiğimiz yerde hemen etrafımızı çocuklar, mahalleliler, komşular doluşuyor. İngilizce bilmediklerinden iletişim kurmak zor, çoğunlukla bize Johnny çeviri konusunda yardım ediyordu...
  9. maxmajestic

Aktif Volkana Tırmanmak, Mount Rinjani, 3726 Metreye, Lombok, Endonezya

Mount Rinjani Trekking Doğru dürüst uyuyamadım. 2.000 metrelik bu yüksekliğin 4-5 derece olan gece sıcaklığı için uyku tulumumun konforu fazla geldi ve sıcaktan sık sık uyandım. Gece 3’te uyandırıldık ve kahvaltı yapmadan tırmanışa başladık. Hava rüzgarlı ve soğuk. Yürüdükçe terliyorsunuz ve...
  10. maxmajestic

Borneo Adası Mağaraları

UNESCO dünya mirası, Mulu National Park Kaldığımız homestayin sahipleri Robert ve eşiyle sabah vedalaşıp, The Pinnacles yürüyüşüne katılmak için Mulu National Park ofisine geçtik. Robert ve eşi ise, Marudi kasabasında yapılacak olan The Baram Ragatta kano yarışlarında yarışmak için yarın...
  11. maxmajestic

Port Campbell National Park Bu sabah sekiz buçukta, hafif çiseleyen yağmur altında 12 Apostles’i izliyordum. Milyonlarca yıldır kocaman dalgaların ve rüzgarın, kireç taşından oluşan bu kıyıları aşındırmasıyla oluşmuş bu kayalıklara İsa’nın havarileri adını vermişler, ancak bazıları tamamen...
  12. maxmajestic

Ynt: Motorhome ile Tazmanya ve Avustralya'da "Yolda Olmak!" Bazen 1-2 hafta geriden olsa da blogu güncel tutmaya çalışıyorum. Günlükleri takip etmeyi arzu edenler blog sayfamı ziyaret edebilirler: www.yoldaolmak.com
  13. maxmajestic

Ynt: Motorhome ile Tazmanya ve Avustralya'da "Yolda Olmak!" Şu an gezim sürüyor ve uygun hızda internet bulunca, kalan karavan ile yaptığım gezilerimin yazılarını da büyük bir zevkle sizlerle paylaşacağım. İlginize teşekkürler. Forumdaki yazılarınızı ve yorumlarınızı okuma fırsatı bulamıyorum...
  14. maxmajestic

Aktif Volkana Tırmanmak, Mount Rinjani, 3726 Metreye, Lombok, Endonezya

Ynt: Aktif Volkana Tırmanmak, Mount Rinjani, 3726 Metreye, Lombok, Endonezya İlginize teşekkürler arkadaşlar. Çok zorlu ancak bir o akdar da heyecan verici bir tırmanış olmuştu. başlangıçta o yüksekliğe pek adapte olamasam da sonrasında sorunsuzdu. Beslenme konusunda yanıma aldığım reçel ve...
  15. maxmajestic

Fiji

Viseisei Village’de ikinci gün ve ilk Fiji sabahı Viseisei Village’de ikinci gün ve ilk Fiji sabahı 31 Mart 2011 Sabahın ilk ışıklarında çocukların ve Niko’nun sesi ile saat 06:40 gibi uyandım. İçerisinde patatese benzeyen, haşlanmış ve köri sosuyla pişirilmiş “The Breadfruit Trees” meyvesi...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,469
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri