tayareci kullanıcısının son içeriği

1. tayareci

Karavanda Araç İle Yaşam Aküsünün Bağlantı Metodları

Selam kardeşim. Benim fazla tekniğim yok ancak invertörümden üretip tesisatıma bağladığım sistemde prize elimin ucuyla kısa devre yaptırıyorum ve kaçak akım rölesi atıyor . Yani emniyete alıyor çarpılanı. Kaçak herhangibiyerde oluşursa bu röle hayat kurtarıyor. Nasıl çalışıp neler olduğunu...
  2. tayareci

Bi zamanlar bu forumda sanki mangalcılarla doğacılar çatışması vardı. Bida açmakda yarar görüyorum bir başka forum başlığı altında:))
  3. tayareci

Anladım. Şimdiye kadar aldığım en net öneri. Harici 220 topraklamayı kazıkla takviyelemeyi iptal ettim. Araç şasisi üzerinden kazık la topraklamaya takviye açısından devam edeceğim. Çok sağol.
  4. tayareci

Çoksağolun. Bende hem kaçak akım rölesi hemde uygun sigortalarım var. Topraklamaiçin kazık çakmayı extradan yapıyorum nolur nolmaz. 220ac topraklamasını garantisi olmamakla beraber toprak hattını kazıklamaya devamedeyim.ama şunu anladım kaçak akım rölesiveuygun sigortalar sanırım herşeye...
  5. tayareci

Karavan topraklaması dedinizde şaseden yere kazıkmı çakmalı yoksa 220 ac tesisatımızın toprak hattınımı yere kazıkla çakıp vermeli. İkisi aynı işi görürmü bilmiyorum. Ben hem şaseden kazık hemde 220 toprak den kazıkla topraklama yapıyorum nolur nolmaz diye. Eğer hariçten aldığımız 220ac nin...
  6. tayareci

Ölüler fazla yıkanmamalı. Altı üstü 2 lamba yakıcaz dağ başında. Yarım yamalak dolap çalıştırıcaz. Parası olanda o lambayı yakacak. Olmayanda. Birileri burda bişeyler soracakda birileri rüzgar yapacak.yakışmıyor beyler. İyi geçinelim. Akü bittiğindede şarjlı ışıldaklarla gecemize huşu içinde...
  7. tayareci

Değerli arkadaşlar.9 yıldır bu sistemi kullanıyorum. Tek bildiğim her kontak kapatıp kampa başladığım an tıka basa dolu yaşam akülerim oluyor. Kamp süresinde ise harcadığım miktarın güneş panelleri ile takviyesini izliyorum. Aracımın orjinal elektrik sistemine dokunmadığım için riske girmemiş...
  8. tayareci

Değerli karavancı arkadaşlar. Yaşam akülerimle araç elektrik tesisatını entegre etme fikrine karşıyım. En kesin ve sağlıklı çözüm 2.ci alternatör. İyi bir tornacıya yaptırabileceğiniz bir bracket e uygun bir alternatör takın. Doğal olarak kayışıda değiştireceksiniz. En verimli çözüm bence bu...
  9. tayareci

Motokaravan İçin Marka Tercihleri;Marka ve Modeller Arası Kıyaslamalar

Ynt: Motokaravan İçin Marka Tercihleri;Marka ve Modeller Arası Kıyaslamalar Varsa imkan mercedes extra uzun kasa.5 kuruş fazla olsun yıldız olsun. ;)
  10. tayareci

Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato Camper - Atilla Dinçer (caravan by atiladi)

Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato Camper - Atilla Dinçer (caravan by atiladi) Hayırlı olsun.Çile başlıyor desene.Çinliler 1000 adımlık yol ilk adımla başlar demişler.Bittiği zaman gör keyfini.Teknik olarak herkes size yardımcı olacaktır.Unutmayın fikirler burdan icraatler ustalardan. :) :)

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,468
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri