12 V Çakmaklıkla Çalışan 200 W Oto Isıtıcı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan suleymancirit Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 32
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,700

Etiketler
Oto Araç İçi Isıtıcı Fanlı 200w - n11.com

12 volt 200 watt tüketim yapan , bu oto ısıtıcısı hakkında bilgi sahibi olan kullanan var mı ?

Tam full dolu 110 ah lık bir akü ile , kaç saat çalışır .

Camper karavanlarda , yaşam aküsü ile , ne kadar verimli kullanılabilir ?

süleyman bey linkini verdiğiniz sitede de bu ürünün sayfasında kullananların yorumları var.
baktığım son yorumlarda beş para etmez,ısıtma yapmıyor vs diye olumsuz yorumlar var.

bazı yorumaları aşağıda..

n11.com üyesi09/04/2018
Beklediğim gibi değil

Kesinlikle ısıtmıyor hatta kendini zor ısıtıyor bile diyebilirim paketi özenliydi hızlı geldim ama ürün berbat
Yorum faydalı mı?Hayır (0)Evet (1)
n11.com üyesi05/03/2018
Sakın almayın paranızı boşa harcamayın

Beğenmedim ısı hiç vermiyoo beş para etmez sakın sakına almayın paranızı bi dilenciye verin daha iyi
Sinan Eyitürk23/02/2018
ürünün kendine hayrı yok

ürün hiçbir işe yaramaz cam buğu vs hiçbişey almıyor fanı zaten 2 kademe 1 çok düşük mod var o hesapta ısıtıyor ama ısıtmak istediğin yere ürünü çok yakınlaştırırsan diğeri normal fan modu oda bişeye yaramaz para tuzağı bence almayın
n11.com üyesi16/02/2018
ısıtma gücü olarak birşey beklemeyin

ısıtma gücü olarak birşey beklemeyin arkadaşlar gereksiz birşey bence
Harun Öztürk13/02/2018
hayur kendine bile faydası yok

Oto Araç İçi Isıtıcı Fanlı 200w - n11.com

12 volt 200 watt tüketim yapan , bu oto ısıtıcısı hakkında bilgi sahibi olan kullanan var mı ?

Tam full dolu 110 ah lık bir akü ile , kaç saat çalışır .

Camper karavanlarda , yaşam aküsü ile , ne kadar verimli kullanılabilir ?
200w icin 12v da yaklasik 17A akim cekilir. 110AH aku teorik olarak 6 6.5 saatte bosalir. 200w ortam isitmasi icin az olabilir.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Benzer üründen kullandım vaktinde. Ptc ısıtıcı 150 watt dahi veremiyor. Eğer aracınız kalorifer kazanı hattı uygun ise Renault veya Ford araçların kullandığı 1.5 kw ısıl gücü olan Ptc takmanızı öneririm. Tabi ki araç çalışmaz halde iken uzun süre dayanmaz akü.

Veya, feelander 1 araçların webasto ünitesinden alın. Çok ufak ve motor yaşam alanında rahatlıkla yer bulunur kendisine. Dahili devirdaim pompası var. Araç yakıt hattına ilave bir mini pompa da lazım olacak.

Alıntıdır

Atakan Demirtürk Blog

12v 150Watt Ortam Isıtıcı İncelemesi

[https://secure] atakandemirturk

1 sene ago

Reklamlar

Merhaba arkadaşlar
Yurtdışından aldığım 12volt ile çalışan ortam ısıtıcıyı inceleyeceğiz.
[https://atakandemirturk]
Öncelikle bilmeyenler için tam bir tanımgerçekleştirelim.
12v Akü ile çalışabiliyor.Fanı ve resistansı vesilesi ile ortama sıcak hava üflüyor.
İçerisindeki ısıtıcı şu;
Ptc Element olarak geçiyor.12v ptc ortam ısıtıcı
sıcaklık arttıkça direnci artıyor yani hep belli bir atıl ısıda kalıyor yarin bir gün fanı bozulsa bile cihaz kendini kolay kolay eritmez.
Bir taraf artı bir taraf eksi yüklü eğer sökerseniz demirleri birbirine değdirmemeye gayret ediniz.

Ne işimize yarar;
*12v ile çalıştığı için ısıtma düzeneği olmayan veya arızalı bir arabada araç ortam ısıtması.
*Arabanız var sabah çalıştıracaksınız ama arabanın içi buz gibi bu cihazı önceden açmak suretiyle arabanın içini ısıtmak..
*Bazı arkadaşlarımızın Kamplarda 12volt akü taşımak suretiyle ısıtma çalıştırmak gibi fikirleride var.
*karavan ve teknelerde özellikle çok kullanılıyor..

Konuya başlamadan şunu söylemek istiyorum bu cihaz kesinlikle hayal ettiğinizin 10/1 i kadar bile performanslı değil
Bu konuda sonsuz sayıda fikir üretebilirsiniz.fikirlerinizi direk olarak olmaz diyerek kırmak istemiyorum parça parça açıklayacağım..

Bu ürün türkiye piyasasında 150tl civarında yurt dışında ise 30-40tl seviyelerindedir..
Kesinlikle ama kesinlike 30tl den fazla parayı hak eden bir ürün değil.

Ürünü aldım geldi termometrelerle testler yaptım..
12v 150w yazıyor ama benim elime gelen 10-11amper civarı çekiyor.
Muhtemelen araç çalışırken akünün 14volta çıkacağı hesaplanarak bu şekilde tasarlanmış.
14volt x 11amper 160-170watt civarı güç yapıyor..

Orjinal gelen kablo çektiği Ampere göre Kablo kalınlığı oldukça ince belirli bir süre sonra sıcaklığı çok artıyor.Gerçekten kullanılacaksa daha kalın kablo tercih edilmeli.
Kablo kalınlığı performansıda %10-20 civarında değiştirecektir.

Ben bu cihazı neden aldım;
Hatırlarsanız sıfırdan yaptığım şöyle bir aracım vardı.
Yapım linkide burada yer almakta;
5.000TL’ye Araba almak Ve Sıfırdan Yaratmak (Citroen ZX) Tamirat Tadilat Tv Programı Tadında…

Aynen yukarda yazdığım sebeblerle bağlantılı olarak.
Uzaktan kumandalı bir devre yapayım ben evden çıkmadan 20dakika önce aracı ısıtmaya başlasın oturduğumda üşümeyeyim..
Kontağı kapatıp kenara yanaştığımda sıcaklığı kaybolmasın.
Araba çalışırken kabloyla ek alıp çadırın içini ısıtmak için kullanayım gibi..
Ya mesele üşümek değil arkadaşlar istanbul soğuğundan ne olacak..
Ama işte mesele arge ruhu anlıyorsunuzdur bence beni.
Millet uzaya çıkış tarihini belirliyor ben arabama 12v ısıtıcı takmaya çalışıyorum

[https://atakandemirturk]Alırken 2.Bir projemde şuydu arabaya ısıtmayayeterli gelmeyeceğini düşünüyordum ama 30tl büyük bir para değil arge için riske atılabilir bir bedel olarak gördüm.
2 .projeme göre motosiklet kıyafetlerim her ne kadar su geçirmez olsada ıslanıyorlar.
Veya Topcase e koyduğum artçı kıyafetleri vs oluyor.Artçının yanına giderken Bu ısıtıcıyı arka çantaya koyup 50litre çanta içerisinde onları 25-30derecelere getirmeyi hedefledim jest olarak.
Böylelikle sıcacık giyebilecekti.Veya kendi açımdan ıslanan kıyafetler varsa hafif yağmurlarda ıslanan eşyaları kısa sürede kurutmak mümkün olacaktı.
Testler yaptım.
Isıtıcıyı taktım topcaseye ortam sıcaklığı 15derece iken ev içerisinde.
10dakika içerisinde 50litrelik iç ortamı 45derecelere çıkartabildi..
Ama motosikletle gderken hava sıcaklığı 5 derecede olsun buna ek olarak sürekli saatte 80km hızlı rüzgar eserken ne kadar sıcaklık arttırabilir bilemiyorum..Açıkçası yeterli geleceğinide düşünmedim.
Ama kıyafetlerle birlikte topcasedoluyken hava sirkülasyonu vs pek mümkün vede kullanışlı olmayacağından uygulamaya dahi koymadım bunu.. Evde sorumun cevabını zaten aldım.Ama proje olarak fikir olarak çok hoş olduğunu düşünüyorum.

Elektrik yönünden ;
Şimdi geldik işin olmayacaklarına 12v 150w ısıtıcı dediğim gibi 10-11amperçekiyor buda yüksek bir enerji 600cc motosikletlerde bile sıkışık trafikte alternatör az üretirken aküyü bitirebilir.Aynı motosiklet elektriği ile bunu yapmak pek mantıklı değil
2 adet 55watt sis farı takmakla eş değer bir enerji çekimi söz konusu..
Yani Pire için yorgan yakmanın anlamı yok.

Araba için;
Arkadaşlar Kısa ve net sıcaklığı yeterli gelmedi.Hacim hesabını bilmemekle birlikte topcase 50litre ise bir arabanın iç hacmi 500litreden fazladır..
Sıcaklık kaçaklarıda var yalıtım ev gibi değil.Cihazın kendine bile hayrı yok.1 saat çalışsa ortamı 5 derece bile arttırmaz..aynı anda 5-8tane çalışırsa ancak bir sonuç elde edilebilir onada elektrik yeterli gelm ez.

Araba için şunu söyleyelim;
[https://atakandemirturk]Şimdi benzinli araba 3-5-10 dakikadaısınır içeriye bile sıcaklık verebilecek hale gelir.
Ama dizel araba bilirsiniz ısınmak bilmez..
2010 yılı üzeri çoğu avrupa arabada şu var citroenlerde bilhassa..
Bu bahsi geçen 12v ısıtıcı mevcut.Araba daha ısınmadan içeriye sıcaklık verebiliyor aksi olsa dizel araba ısınana kadar sürücü donar..Ama bunun kw si çok daha yüksektir arabayla kombine çalışıyordur tesisata zarar vermeksizin.
Jeep markasında ve citroen markasında çokça görüyorum.

Kampta 12v Ortam Isıtıcı Kullanımı.
Arkadaşlar uzun uzun anlatmak istemiyorum ama.
*12v 55ah saat akü ile bile maksimum 2.5-3saat çalışabilir.
*12v 55ah akü 20kg ağırlığında.. kampa taşımayı düşünün..
Ve Çadırda 2.5saat çalışsa bile sıcaklıkyalıtımı sıfır olduğu için malesef 5 derece bile fark edemeyecektir…

Yani bu işte böyle yatıyor.Bu ürüne boşuna para vermeyin.
Çok istiyorsanız test etmek isteyenlere ücretsiz olarak ödünç verebilirim..

İşe yarayacak bir şey mi istiyorsunuz?
Tırcılar, Karavanlar ve TeknelerKullanıyor.
Webasto..Mercedes tırlarda ve çoğu karavanlarda standart donanım olarak gelebiliyor.
Tırcıları düşünün kenara çekip uyuyorlar bunlar sayesinde ısınıyorlar..
Dizel veya benzinli modelleri var çok az yakıt ile oldukça fazla sıcaklık üretebiliyor..
Fiyatları biraz pahalı ihtiyacınız var ise gerçekten çok yararlı bir buluş.
Bunun türkiye versiyonuda var sanırım yerli yapılan.
Web siteleri;
Webasto: Webasto Thermo Comfort İklimlendirme Sistemleri Ticaret Limited Şirketi

Gerçekten ısınmayı düşünüyorsanız aracınıza karavanınıza bunları düşünebilirsiniz.

Dilerim yararlı olmuştur.

İyi günler..

150w-200w ısıtıcılar kendilerini bile zor ısıtırlar.
110ah akünün vereceği güç 110*12*%50=600watt
200w lık bir ısıtıcıyı 3 saat çalıştırır.

webasto sıvı yakıta ek olarak 60w elektirik tükettiğinde webastoyuda max. 10 saat çalıştırır sonra soğuktasınız.

Tavsiyem Doğalgaz sobası, letgo ya da sahibinden.com da 2. eli 150-200tl ye çok rahat bulabilirsiniz. Hiçbir elektrik kullanımı yok, lpg olduğu sürece fazlası ile ısınabilirsin.

vebasto 2-3kw ısıtırken, doğalgaz sobaları genelde 8-10 kw ısıtma gücüne sahip.

Son düzenleme:

.

Süleyman bey, :yum:
sizin sorununuzun çözümü en fazla 250 liralık mazota bakar..

Atlayın karavanınıza, İskenderun körfezinde geceler 20 derece. Daha kolay düşeceği de yok. Öyle geceleri 7-8 derecelerde kaldıkça ilginç (?) çözümlerle foruma canlılık getiriyorsunuz. :yum:

Ama korkarım son günlerde birkaç kabiliyetli (?) genç, bunu sizden daha başarılı yapıyor. :p

Son düzenleme:

.

Süleyman bey, :yum:
sizin sorununuzun çözümü en fazla 250 liralık mazota bakar..

Atlayın karavanınıza, İskenderun körfezinde geceler 20 derece. Daha kolay düşeceği de yok. Öyle geceleri 7-8 derecelerde kaldıkça ilginç (?) çözümlerle foruma canlılık getiriyorsunuz. :yum:

Ama korkarım son günlerde birkaç kabiliyetli (?) genç, bunu sizden daha başarılı yapıyor. :p
Kalp gözünüz açık üstadım ,

Çok zekisiniz , vallahi doğru teşhis ,

webasto soruyorum , fiyatları % 80 zamlandırmışlar , daha 6 ay önce şu fiyattı diyorsun , dolar ne oldu bilmiyon galiba diyorlar ,

ben de zorunlu alışveriş dışında , alımları durdurdum .

Ya hayır !

12/24volt ısıtıcı veya elektirikli webasto - Yedek Parça ve Aksesuarlar sahibinden.com'da - 581611595

@EvliyaCelebi2

Araştırınca neler çıkıyor ,

İzmir' de ikamet eden , bu ürünü yerinde inceleyip , tavsiye edebilecek olanlar varmı ?

Şimdiden teşekkürler .

Süleyman bey ısrarla neden elektrik tüketimi canavarı olan ısıtıcıları arıyorsunuz?
Linkini verdiğiniz ürünün etiketinde tüketim değeri bile yazmıyor,üreticisinin siteside bulunmuyor. Yada hack lenmiş görülüyor ( www.parsyedekparca.com) Bu tip ürünlere ne kadar güvenebilirsiniz.

Süleyman bey ısrarla neden elektrik tüketimi canavarı olan ısıtıcıları arıyorsunuz?
Linkini verdiğiniz ürünün etiketinde tüketim değeri bile yazmıyor,üreticisinin siteside bulunmuyor. Yada hack lenmiş görülüyor ( www.parsyedekparca.com) Bu tip ürünlere ne kadar güvenebilirsiniz.
Hemen alacak değilim , tartışılıp biraz bilgi sahibi olmamızda yarar var diye düşünüyorum , siz yinede uyarınızı yapınız .

@EvliyaCelebi2 foruma renk kattığımı düşünüyor

Upload 2018 10 5 22 46 3

Süleyman Bey önce kendi deneyimlerimden bahsedeyim. Bizim karavanda bu sıcak su şişelerinden iki tane bulunur. Birisi eşim için, gezilerimizde hemen her gece içini sıcak su ile doldurup yatağına koyar. Ben önceleri güldüm ama işe yaradığını görünce kendim içinde bir tane karavana koydum. Çok soğuk gecelerde kullanıyorum. Bu şişe sayesinde geceyi üşümeden geçirmek mümkün.

Ikinci veya ilave bir çözümde aşağıda resmini gördüğümüz tuğla. Bunu karavanda otururken ısıtmak mümkün. Tuğla ısınırken karavanın içide ısınıyor. Isınan tuğla saatlerce soba gibi karavanı ısıtmaya devam ediyor. Tuğlanın bir başka iyi tarafıda aracın içinde nemlenme olmuyor. Bu tuğla sobasını VW T4 ile avusturalyayı gezen bir Alman karavancı tavsiye ediyor.
Tugla

Ein Backstein wird zur mobilen Campingheizung - Bringhand BLOG

Bir deneyin.:smiley:

Son düzenleme:

Alman dizel ısıtıcıların fiyatları uçtu gitti ama yerli versiyonlar hala makul seviyelerde. Dai Shava 2500 modeli için montaj dahil 2300 tl fiyat aldım. Üstelik ithallerde opsiyon olarak sunulan zamanlayıcılı dijital kumanda tablosu standart.

Önerilen su torbası ve tuğla fikirleri şahane ama bence acil durumlarda günü kurtarmak için kullanılabilir.

Elektrik ile ısınmanın tek yolu ise ancak 12v elektrikli battaniye olabiir. Otomobillerde buğu gidermek maksatlı olan bu ısıtıcılar bu işi bile yapamazken, 13-15 m3 karavanda boşa elektrik harcamaktan başka bir işe yaramaz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri