1977 CJ5'in A'dan Z'ye Yeniden Doğuşu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan asilhector Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 594
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 132,733

asilhector

Kamp III
Yer
Sarayköy/Denizli
Selamlar Arkadaslar,

Sanzuman kilitlenmesi sonucunda gecirmis oldugum kazadan dolayi kullanilmaz hale gelen ve 3 yildir yatan Cj5 imi yeniden toplamaya karar verdik.
Ailecek devamli kullanim karari aldigimiz ve yakiti minumuma dusurmek icin seri 4 veya 5 vites arti arazi keyfinide kaybetmemek icin arazi vitesli 1 sanzuman ve bir daha kolay devrilmemek icin seri genis acili difransiyel taktirmayi hedefledik, bu konuda Tecrubelerinizi ve elinizde bulunan ihtiyac fazlasi parcalari uygun fiyatlarda verebilecek Arkadaslarin yardimlarini bekliyorum.

Cuma gunu nasipse motoru ( 77 model 6 cilindir, buyuk ihtimal 4300 motordur bilemiyorum ) 3 yildir yattigi icin ne durumdadir ve gerekli parcalar nelerdir tespiti yaptiracagiz.

Suanki aklima gelen gerekli olabilecek malzemeler;

arazi vitesli seri 4 veya 5 vitesli sanzuman,
genis acili difransiyel,
onlere disk frenler ve sistemi,
4 amortisor,
makas ucu yukseltme baglantilari,
tentene,
elektronik atesleme distrubitor,
komple elektrik kablolari ve sigorta kutusu ( suanki elektrik kablolari karmasa icinde oldugundan dolayi)
krom on radyator panjuru ( cizik veya yamur olmasi onemli degil )
camurluk dodikleri, vs, vs.

Saygilarimla,
Aşi Gulcer.

Etiketler

Ynt: 1977 CJ5'in A'dan Z'ye Yeniden Doğuşu

Selamlar Arkadaslar,

Goktug ve Hasan bey, ilgi ve bilgi icin cok tesekkur ederim.
Ne tutar bilemem ama 1 yerden baslamak gerek diye dusunuyoruz aksi taktirde 1 cj daha omrunun sonuna gelmis olacak onada bir cj5 tutkunu olarak ne benim nede hanimin gonlu el vermiyor biz ailecek bu haliyle bile cj mizi seviyoruz kucuk kizimi gorseniz icinden cikmak bilmiyor hergun nezaman bitecek diye sorup duruyor hele bir yurur hale getirelim hayirlisiyla gerisinide zamanla tamamlamaya calisacagiz.

Saygilarimla,
Ali Gulcer.

cj5 imizin tekrar eve gelis hali
tijen183.jpg

tijen192.jpg

hanimla beraber elimizden geldigince cj5 in ise yaramaz parcalarini sokerken.
tijen196.jpg

tijen199.jpg

bu araç 1 yl önce kaza yapan araç değilmi acaba ucuz atlatmışdınız yanılmıyosam ..araçla ilgili tüm konular için cekinmeden arayabilisiniz saydıklarınızın hepsi var ayrıca hatta elektirik tesisatının komple orjinal amerikanı bile var üzerinde elektirik tablasına kadar 0212 328 40 13 veya 0554 280 21 87 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz bu kadar masrafıda göze aldıysanız 1 defa toplayın ama güzelce toplayın ve ayarlarını iyi yapınki aracın uzun süre sorun çıkarmasın şimdiden kolay gelsin

Selamlar Arkadaslar,

Cuma gunu cj nin motorunu baktirdik, tek kontakta calisti ve cok sukur motor 3 yil yatmasina karsin cok iyi cikti.
Arka orjinal 135 cm captaki difransiyeli, daha seri cevy 165 cm captaki difransiyelle gerekli uyumu yaptiktan sonra degistirecegim, yakittan tasarruf ve daha genis olacagindan kolay devrilme riskini azaltmis ve cj ye daha bir hava vermis olacagim.

not; uygun fiyatlarda ve saglam olmak kaydiyle asagidaki bildirdiklerim aranmaktadir,

4 veya 5 ileri arazili sanziman, cj 8 den cikma veya bendeki motora uyumlu olabilir.
4 amortisor mumkunse kendinden helezonlu yuk amortusoru ama olmasada olur.
elektronik atesleme distributor ve beyin.
komple elektrik tesisati sigorta kutusuyla birlikte.
komple on disk sistemi, suan ustunde kampana var.
kapisiz tentene, yirtik harici, sokukler olabilir.
6'' veya 8'' camurluk dodikleri.

irtibat; Ali Gulcer,
tell; 05335731527

Selamlar Arkadaslar,

Bugun kargo İstanbuldan satin aldigim deri spor monza koltuklari getirdi cok mutluyum.

tijen212.jpg

not; uygun fiyatlarda ve saglam olmak kaydiyle asagidaki bildirdiklerim aranmaktadir,

4 veya 5 ileri arazili sanziman, cj 8 den cikma veya bendeki motora uyumlu olabilir.
4 amortisor mumkunse kendinden helezonlu yuk amortusoru ama helezonlu olmasada olur.
elektronik atesleme distributor ve beyin.
komple elektrik tesisati sigorta kutusuyla birlikte.
komple on fren disk sistemi, suan ustunde kampana var.
kapisiz tentene, yirtik harici, sokukler olabilir.
krom on radyator panjuru ( cizik veya yamur olmasi onemli degil )
6'' veya 8'' camurluk dodikleri.
makas ucu yukseltme baglantilari.
difransiyel denge cubuklari
vs, vs.

Saygilarimla,
Ali Gulcer.

Selam Hasan,

Koltuklar deri orijin monzadir bana set olarak kemer ve kizaklariyla beraber geldi, İst dan bir Arkadas kendi arabasi icin almis arabada satiligi cikarma mecburiyetinde kalinca siparis vermis oldugu bu koltuklarida geri iade edemeyince ambalajinda hic acilmadan elinde kalmis nerden ve kaca aldigini bilmiyorum nasip banaymis komple kargoda dahil 500 tl ye ben aldim kendi arastirmalarima gore deri monza koltuklar 2li 815,36 TL http://www.hipernex.com/pro.aspx?CID=3403&IID=61851 kemerler ve kizaklar hediye lakin stoklarda bulunmuyor.

Saygilarimla,
Ali Gulcer.

evet dusundum yaptirabilirsem kendi projem ozel 1 sey yapicaz nasipse fotolari ekliycem zamanla ama oncelik suan yurur aksami tamamlamak, sali gunu kaportaya girecek hala parcalar eksik ne yapicaz bende sasirdim oysaki ofroada hazirlayip ustundeki parcalari cikaran ihtiyac fazlasi parcasi olan cok Arkadas olmasina ragmen suana kadar ulusotomotiv den baska yardimci olmak isteyen cikmadi buna uzuldum.

http://www.gezenbilir.com/index.php?board=305.0

Bakın buradan servsi ve ustaların telefonlarına ulaşabilirsiniz...Siz harekete geçin bence eylülde yarışlar var herkes yoğun olabilir.. ;)

bu firmadan yardım alabilirsiniz hem yeni hemde çıkma parçalar mevcut
cengiz özel
tel: 0126 471 11 90-91
www.offroadmarket.com

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.