1999 Wj 4.7 Hakkinda Bi̇r Kaç Soru???

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan --HEKİMOĞLU-- Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,270

--HEKİMOĞLU--

Yeni Üye
Yer
Buca / İZMİR
Merhaba arkadaşlar..
1999 model wj 4.7 alma aşamasındayım. güncel lpg yakıt tüketimi, vergi indirimi, diferansiyel kilidi hakkında bilgilerinize ihtiyacım var ivedi şekilde....
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Etiketler
Bende 2001 WJ 4.7 V8 var, yakıt hiç kasmadan yeri geldiğinde basıp trafiğe girip kullanıyorum İstanbul'da ortalama 20 - 25 lt gaz tüketiyor Prins Lpg kitiyle. Basarak veya sakin yolda kullanarak aşağı yukarı çekebilirsiniz ve aracın bakımlarıyla da doğru orantılıdır.
Uzunyolda sakin giderek 14 - 15 lt gaz tükettiğim oldu.

Aldığım günden bu yana 17.600 km yol yapmışım ve ortalamam LPG 'de 21,17 lt / 100 km. Kullandığım program ile yakıt verilerimi görebiliyorum.

Aracımda AT lastik var ve yaklaşık 3" yüksek.

6 Aylık indirimli bir şekilde 944 TL, daha da düşmüyor.

1999 modellerde kilit yok diye biliyorum.

Bende 2001 WJ 4.7 V8 var, yakıt hiç kasmadan yeri geldiğinde basıp trafiğe girip kullanıyorum İstanbul'da ortalama 20 - 25 lt gaz tüketiyor Prins Lpg kitiyle. Basarak veya sakin yolda kullanarak aşağı yukarı çekebilirsiniz ve aracın bakımlarıyla da doğru orantılıdır.
Uzunyolda sakin giderek 14 - 15 lt gaz tükettiğim oldu.

Aldığım günden bu yana 17.600 km yol yapmışım ve ortalamam LPG 'de 21,17 lt / 100 km. Kullandığım program ile yakıt verilerimi görebiliyorum.

Aracımda AT lastik var ve yaklaşık 3" yüksek.

6 Aylık indirimli bir şekilde 944 TL, daha da düşmüyor.

1999 modellerde kilit yok diye biliyorum.
Yakıt verileri için kullandığınız program nedir

bende 2002 wj var 4.7 300k km de
yakit olarak gaz su an 3.30 tl 100 tl gaz ile %99 sekilde sehir ici olmak kosuluyla ful trafik yokus dur kalk 150 km den asagiya gic dusmedim

uzun yolda ankara kizilaydan rize nin of ilcesine kadar 320 tl gaza para verdim of da bitti

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

wj nin hertürlü bilgisi forumda mevcut. tüketimden dikkat edilmesi gereken konulara kadar. tamamını okumanızı öneririm.

şahsi fikrim uzun yol fazla olmayacak ise WJ 4.7 v8 almamanız yönünde olur. Çok feci tüketiyor şehir içinde. 21 22 litre benzin yakarsınız dur kalk trafikte.

Lp
wj nin hertürlü bilgisi forumda mevcut. tüketimden dikkat edilmesi gereken konulara kadar. tamamını okumanızı öneririm.

şahsi fikrim uzun yol fazla olmayacak ise WJ 4.7 v8 almamanız yönünde olur. Çok feci tüketiyor şehir içinde. 21 22 litre benzin yakarsınız dur kalk trafikte.

LPG ile WK 3.0 CRD den az yakıyor bence.

Kesinlikle 2,8 veya 3,0 CRD daha az yakar. 2,8 CRD ile en sıcak havada klima tam gün açıkken bile 10,5-11 Lt mazotu aşmıyorum. Şehir içi ve şehirler arası ortalaması 8,7 Lt.
.
97a8d0ed0cedc4adf2ab8f4a13a7148b

84cd1b7db8b48ada6fa6e61c296420d3

Seyit abi selamlar, bence direk kestirmeden kesinlikle deme :smiley:
Daha yeni yoldan geldim hemen açıklayayım yakıtı. Araba Grand Cherokee WJ 4.7 V8, Prins LPG takılı.
Arabada 3 yetişkin, 2 çocuk koltuğu, 2 çocuk ve tavana kadar dolu bir bagaj yükü var. Sürekli klima açık. AT lastik 3'' yükseltme ve 120 - 140 km/h arası hız.

Son 850 km'nin yakıtını programdan çektim aşağıda görebilirsin.
Ortalamaları alıyorum, 16.08 + 14.80 + 16.96 + 17.22 = 65.06 / 4 = 16.26 ( 850 km de aldığım yakıtın 100 km de ki ortalaması. )

Akaryakıt fiyataları yollarda çok çok değişmiyor ama LPG birim fiyatları yollarda çok oynak litrede 50 - 60 kuruşu buluyor iki petrol arası fark.
Evimin önündeki OPET 'in rakamları ile hesaplayacağım.

LPG : 2.76
Motorin Ultra Force : 6.04
Motorin Eco Force : 5.99

V8 = 16.26 x 2.76 = 44.87 lira 100 km deki yakıt masrafı
2.8 CRD = 8.7 x 5.99 = 52.11 lira 100 km deki yakıt masrafı

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

SON KONULAR

Geri