2.8 Crd 2006 Cherokee Multimedya Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan DirtDiver Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,870

DirtDiver

Ana Kamp
Merhaba,

uzun bir araştırma ve seçimden sonra 2006 model cherokee CRD 2.8 aldım ve bu süreçte bu forumdaki yazıların bir çoğunu okudum ve seçimimde gerçekten faydalı oldu, paylaşım yapan, deneyimlerini anlatan ve bu platformda bunların konuşulmasını sağlayan herkese teşekkürler.

Sizlerle hem tanışmak, hem bundan sonra kendi edineceğim deneyimleri paylaşmak hem de daha önce gündeme gelmemiş bir soru sormak istiyorum.

2006 CRD için multimedya araştırdım fakat bulamadım internette. Multimedya ekran konusunda deneyimi olan varsa bilgilendirirse çok sevinirim.

Bir de mesela eğer multi medya bulamadık, içerisinden ekran çıkan oto teypler var. Onlar bu araç için uygun olur mu takılabilir mi? Herhangi bir markanınkini alıp taksak araç universal midir bu konuda?

İyi forumlar...

Etiketler
Selamlar, öncelikle aracınız hayırlı olsun. Öncelikle hangi kasa aracınız? KJ kasa ise piyasada pek uygun multimedya bulamayabilirsiniz. Onun yerine sizin de dediğiniz gibi içinden ekran çıkan cihazlardan alabilirsiniz.

Teşekkür ederim, KJ kasa aracım. Multimedya konusunu biraz araştırdım in-dash olarak geçen içerisinden lcd ekran çıkan teypler mevcut onlar kullanılabiliyormuş dediğiniz gibi.

Merhaba,

Henüz satın almadıysanız AVGO markasının resimdeki ürününü kullanıyorum.
Kesme biçme yapılmadan yerine oturuyor.
Geri görüş kamerası girişli başarılı bir Android multimedya.

Direksiyon tuşlarını adapte edemediler, çok üzerinde durmadım.

Bilginize..

Avgo

Hocam merhabalar,

Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Cevap gelmeyeceğini düşünerek pek uğramadım bu taraflara,

Siz nereden tedarik ettiniz? Montaj yaptırdınız bana bilgi verebilrseniz çok makbule geçer teşekkürler.

Hocam merhabalar,

Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Cevap gelmeyeceğini düşünerek pek uğramadım bu taraflara,

Siz nereden tedarik ettiniz? Montaj yaptırdınız bana bilgi verebilrseniz çok makbule geçer teşekkürler.

Hocam merhabalar,

Merhaba,

Aracın önceki sahibi İstanbul'da almış ve taktırmış. İnternetten bulunabiliyor.

Ben Ankara'da geçen hafta direksiyon tuşlarını aktive ettirdim.

Selamlar.

Merhaba,

Aracın önceki sahibi İstanbul'da almış ve taktırmış. İnternetten bulunabiliyor.

Ben Ankara'da geçen hafta direksiyon tuşlarını aktive ettirdim.

Selamlar.

Bilgi için teşekkür ederim. Eğer İstanbul'da direksiyon kumandası için çözüm bulamazsam Ankara'daki yerin bilgisini rica edeceğim sizden.

Bir de montajlı halinin fotoğrafı olsa çok güzel olurdu :smiley: Bazıları birebir yerleşmiyor görüntü nasıl çok merak ediyorum :smiley:

Bilgi için teşekkür ederim. Eğer İstanbul'da direksiyon kumandası için çözüm bulamazsam Ankara'daki yerin bilgisini rica edeceğim sizden.

Bir de montajlı halinin fotoğrafı olsa çok güzel olurdu :smiley: Bazıları birebir yerleşmiyor görüntü nasıl çok merak ediyorum :smiley:
canbus ile aktive edilebilir ya da harici kumanda da alabilirsiniz. bende mesela 2 tane harici kumanda var. birini kol dayamanın altına, diğerini direksiyonun arkasına yapıştırdım. (tamamen kablosuz). (aliexpresste bulabilirsiniz, 10 dolar civarıydı en son)

Cihazın CanBus üzerinden konuşabilmesi için araya ücretli bir aparat gerekiyor. Aparatın çıkışından elde edilen analog sinyali diraksiyon altından bir adet kabloyu iptal ederek alabiliyor, tasarruf ettiğiniz paranızı da diğer bahsettiğiniz kumandayı almak için kullanabiliyorsunuz..:smiley:

Selamlar.

Cihazın CanBus üzerinden konuşabilmesi için araya ücretli bir aparat gerekiyor. Aparatın çıkışından elde edilen analog sinyali diraksiyon altından bir adet kabloyu iptal ederek alabiliyor, tasarruf ettiğiniz paranızı da diğer bahsettiğiniz kumandayı almak için kullanabiliyorsunuz..:smiley:

Selamlar.
Canbus takarsanız aracınızda herhangi ilave bir aparat veya bir kablo kesme ihtiyacı olmuyor. Dolayısı ile aracın orijjinalliği bozulmuyor.

Canbus takarsanız aracınızda herhangi ilave bir aparat veya bir kablo kesme ihtiyacı olmuyor. Dolayısı ile aracın orijjinalliği bozulmuyor.

Bahsettiğim Multimedya Canbus haberleşmesini desteklemiyor, sadece analog çıkış var harici düğmeler için.

"canbus takarsanız" dediğiniz ne oluyor ? Canbus uyumlu multimedya cihaz demek istiyorsanız, piyasada bu araca göre zaten tek ürün var ve o da Canbus uyumSUZ.

Son düzenleme:

Buyrun bu da duruşu.

Mmedia

Bahsettiğim Multimedya Canbus haberleşmesini desteklemiyor, sadece analog çıkış var harici düğmeler için.

"canbus takarsanız" dediğiniz ne oluyor ? Canbus uyumlu multimedya cihaz demek istiyorsanız, piyasada bu araca göre zaten tek ürün var ve o da Canbus uyumSUZ.
Canbus'ın kullanım maksadı aracın beyninden alınan bilgileri (direksiyon kumandaları, ekranda görünen araç bilgileri vb.) multimedya cihazına aktarmaktır. Bunun da mutlaka uyumu var. Önemli olan cihazı bağlayan arkadaşın becerisi. Hangi şehirdesiniz? Benim aracımın da canbus'ı uyum göstermemişti. Canbus kablolarında değişiklik yaparak görmesini sağladı.

Canbus'ın kullanım maksadı aracın beyninden alınan bilgileri (direksiyon kumandaları, ekranda görünen araç bilgileri vb.) multimedya cihazına aktarmaktır. Bunun da mutlaka uyumu var. Önemli olan cihazı bağlayan arkadaşın becerisi. Hangi şehirdesiniz? Benim aracımın da canbus'ı uyum göstermemişti. Canbus kablolarında değişiklik yaparak görmesini sağladı.

Öncelikle Canbus Robert BOSCH'un bulup geliştirdiği bir haberleşme protokolüdür. Tek kablo üzerinden sıra ile pek çok bilginin gönderilmesini sağlar.. vs.vs.

Bizim araçlara delip kesme biçme yapmadan uyabilen TEK model olan resimdeki cihaz ANALOG girişlere sahip.
(Basit bir I/O girişi var, Ses +, Ses-, Frekans+, Frekans-, Band, Sessiz gibi..) Bu durumda dijital CANBUS ile ANALOG teyp birbiri ile arada dijitali analoga çeviren bir aparat olmadan konuşamaz. Israrınız gereksizdir.

Yapılan işlem direksiyon düğmelerinden çıkan CANBUS bilgisini iptal edip, direksiyon düğmelerinden ANALOG sinyal alıp teybe vermekten ibarettir. Aracın orjinalliğini bozduğu da söylenemez.

Avatarımın altında il bilgisi bulunmaktadır.

Selamlar..

Öncelikle Canbus Robert BOSCH'un bulup geliştirdiği bir haberleşme protokolüdür. Tek kablo üzerinden sıra ile pek çok bilginin gönderilmesini sağlar.. vs.vs.

Bizim araçlara delip kesme biçme yapmadan uyabilen TEK model olan resimdeki cihaz ANALOG girişlere sahip.
(Basit bir I/O girişi var, Ses +, Ses-, Frekans+, Frekans-, Band, Sessiz gibi..) Bu durumda dijital CANBUS ile ANALOG teyp birbiri ile arada dijitali analoga çeviren bir aparat olmadan konuşamaz. Israrınız gereksizdir.

Yapılan işlem direksiyon düğmelerinden çıkan CANBUS bilgisini iptal edip, direksiyon düğmelerinden ANALOG sinyal alıp teybe vermekten ibarettir. Aracın orjinalliğini bozduğu da söylenemez.

Avatarımın altında il bilgisi bulunmaktadır.

Selamlar..
Allah Robert Bosch’dan razı olsun. İyi ki bu açıklamayı yaptınız. Büyük bir Bilgi eksikliğini giderdiniz. Avatarınızın altında değil profilinizde il yazıyor.
Benim maksadım yardımcı olmaktı. Bu kadar agresif olmaya gerek yoktu. Neyse yüksek bilginiz ile size hayırlı günler diliyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR