2000 jlx vitara devir saati arızası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan poyraz24 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,194

poyraz24

Ana Kamp
Yer
erzincan
arkadaşlar aracımı alalı 4 ay kadar oldu devir saati çalışmıyordu ustama götürdüm gösterdim saati söküp kontrol etdi netice olarak saate elektrik geliyor devir saatin arızalı deştirmek gerektiğini söyledi,bana bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa memnun olurum.

Etiketler

Ynt: 2000 jlx vitara devir saati arızası

şahsen ben çıkma parçaya fazla sıcak bakmıyorum hele bu tarz parçalarda,laf açılmışken başımdan geçen bi olayı anlatayım arkadaşlar size,aracımda arıza ışıgı yanmaya başlamıştı daha aldığımın 4`cü günü moralim baya bi bozuldu netice olarak dogru sanayi yolunu tutdum ilk denememde ustalarımın tespiti hava akış sensörü arızası oldu daha sonraları diger bi ustaya götürdüm bagladı cihaza baktı bunun tüp ayarı bozuk ondan yapıyor dedi,tekrar başkasına öyle öyle bütün ustaları dolaştık yani eeeeee... işte arkadaşlar erzincan gibi bi yerde aracınızın saglam kalma şansı yok sürekli birşeyler çıkıyor yani :smiley: :D ;D 5 gün önce bi arkadaşın tavsiyesiyle bir başka ustaya götürdüm bagladı cihaza sonuç ARAÇ HIZ SENSÖR ARIZASI diye bi sonuç kod 24 gösterge panelinin içinde hız kadranın hemen altında diyota benzer bi parça yere düşse bulamanız imkansız ama ne parça arızalıysa araçta yakıt artıyo çekiş düşüyo ve motor biraz sarsıntılı çalışıyor, burdan antalya ramazan ustamın emegini unutmayalım yapım aşamasında baya yol gösterdi bize,bu vesileyle bunuda paylaşmak istedim arkadaşlar sizinle.

poyraz24' Alıntı:
şahsen ben çıkma parçaya fazla sıcak bakmıyorum hele bu tarz parçalarda,laf açılmışken başımdan geçen bi olayı anlatayım arkadaşlar size,aracımda arıza ışıgı yanmaya başlamıştı daha aldığımın 4`cü günü moralim baya bi bozuldu netice olarak dogru sanayi yolunu tutdum ilk denememde ustalarımın tespiti hava akış sensörü arızası oldu daha sonraları diger bi ustaya götürdüm bagladı cihaza baktı bunun tüp ayarı bozuk ondan yapıyor dedi,tekrar başkasına öyle öyle bütün ustaları dolaştık yani eeeeee... işte arkadaşlar erzincan gibi bi yerde aracınızın saglam kalma şansı yok sürekli birşeyler çıkıyor yani :smiley: :D ;D 5 gün önce bi arkadaşın tavsiyesiyle bir başka ustaya götürdüm bagladı cihaza sonuç ARAÇ HIZ SENSÖR ARIZASI diye bi sonuç kod 24 gösterge panelinin içinde hız kadranın hemen altında diyota benzer bi parça yere düşse bulamanız imkansız ama ne parça arızalıysa araçta yakıt artıyo çekiş düşüyo ve motor biraz sarsıntılı çalışıyor, burdan antalya ramazan ustamın emegini unutmayalım yapım aşamasında baya yol gösterdi bize,bu vesileyle bunuda paylaşmak istedim arkadaşlar sizinle.
Aracınız grand mı?

arkadaşlar bu arda devir saati ile ilgili sorunu çözdük sanırım KONYA`da elektronik ustası mehmet beyle tanıştık her türlü arızasını tamir edecegini söyledi sağolsun,bu arada sizlerede teşekkürler arkadaşlar konuyla ilğilendiginiz için.

poyraz24' Alıntı:
arkadaşlar bu arda devir saati ile ilgili sorunu çözdük sanırım KONYA`da elektronik ustası mehmet beyle tanıştık her türlü arızasını tamir edecegini söyledi sağolsun,bu arada sizlerede teşekkürler arkadaşlar konuyla ilğilendiginiz için.
Hız sensörünün yeri ile ilgili biraz daha ayrıntı verebilir misiniz?
Ulaşılması tanınması kolay bir parça mı? Takıldığı herhangi bir fiş veya kablo var mı?

hız sensörü gösterge panelinin içinde, baglı olan kabloları saati söküp arka yüzüne baktıgınızda görebilirsiniz SARI ve SİYAH renkte olanlar SİYAH renk direk baglantı,YERİ hız göstergesinde bulunan km sayaçlarının hemen altında sayaçları çıkartdığınızda siyah kabloyu göreceksiniz direk bu parçanın ucuna bağlı,bu parçanın arıza yapması zor ihtimal ilk aşamada kopukluk varmı diye bakmalısınız arızalı ise iyi bir elktronikçi size yardımcı olacaktır. Umarım yardımcı olmuşumdur.

poyraz24' Alıntı:
hız sensörü gösterge panelinin içinde, baglı olan kabloları saati söküp arka yüzüne baktıgınızda görebilirsiniz SARI ve SİYAH renkte olanlar SİYAH renk direk baglantı,YERİ hız göstergesinde bulunan km sayaçlarının hemen altında sayaçları çıkartdığınızda siyah kabloyu göreceksiniz direk bu parçanın ucuna bağlı,bu parçanın arıza yapması zor ihtimal ilk aşamada kopukluk varmı diye bakmalısınız arızalı ise iyi bir elktronikçi size yardımcı olacaktır. Umarım yardımcı olmuşumdur.
Çok teşekkürler. Görüşmek dileğiyle.

Benimde devir saati garipleşti. Aracı çalıştırınca 2500-3000 devir arasına oturuyor.çok gaza basarsan bir ileriye doğru zıplıyor.ama asla rolantide 2500 altına düşmüyor.Arabanın rolantiside motor seside normal olduğu halde.. adana'da bunu kime gösterebiliriz? bir bilen varmı?

ASPEN' Alıntı:
Benimde devir saati garipleşti. Aracı çalıştırınca 2500-3000 devir arasına oturuyor.çok gaza basarsan bir ileriye doğru zıplıyor.ama asla rolantide 2500 altına düşmüyor.Arabanın rolantiside motor seside normal olduğu halde.. adana'da bunu kime gösterebiliriz? bir bilen varmı?
Bence uğraşmayın çıkma komple saat alın.

bır kac gundur arastırdım ancak su anda herhangı bır yerde yok.yetkılı servıs çook para dedi..bende bır yabancı sitede buldum kılometre saati mil üzerinden..ama mil olarak yazılı rakamların altında kilometre olarak yazıyor.bunu alsam bızım arabalara olurmu sizce...

ASPEN' Alıntı:

harici bir gösterge düşünüseniz,
linkteki ilanda hem devir hem motor ısısını gösteren bir cihaz var.. (cihazı kendim üretiyorum.)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-devir-ve-isi-gostergesi-twingo-ford-ka-106-felicia-v-b-97675013/detay/

ASPEN' Alıntı:
bır kac gundur arastırdım ancak su anda herhangı bır yerde yok.yetkılı servıs çook para dedi..bende bır yabancı sitede buldum kılometre saati mil üzerinden..ama mil olarak yazılı rakamların altında kilometre olarak yazıyor.bunu alsam bızım arabalara olurmu sizce...
www.otoselahattin.com/ ben buradan almıştım.
Ayrıca
www.eksperoto.com/ ve
suzukiotoparca.com da da vardı.
www.cevikoto.com a da sorabilirsiniz.

tesekkurler..bır yurtdısı sıtesınden komple buldum.ancak kilometre hesabından degıl..mil hesabından sızce olurmu

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.