2000 Model 4.7 V8 Grandcherokee Mi Aldım Sonunda..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erolkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 262
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 117,952

erolkan

Zirve
Yer
Fethiye
evet arkadaşlar prensipte anlaşıp kaporasını vermiş oldugum modeli Grand Cherokee 4,7 V8 Quadra drive şimdilik Lpg siz :smiley:...

Etiketler
Ynt: 2000 Model 4.7 V8 Grandcherokee Mi Aldım Sonunda..

Araç 232000km de..Biraz masrafı var..
ön ve arka tekerlek bilyaları değişecek
Direksıyon pompası yağ kaçırıyor,borulara bakılacak..
Direksıyon üzerindeki hız sabıtleme on,off düğmesi çalışıyor ama set düğmesi devreye girmiyor..
Direksıyonun arkasından radyo sesinin açan tuş basılı kalıyor ve radyonun sesi sonuna kadar açılıyor..
Klima soğutmuyor..

10 lu cd changer hangi türden cd leri okuyor?mp3,audıo cd vs?

Araç bilyalardan dolayı herhalde çok geziniyor gibi geldi bana Forester dan sonra..
Ama gidişine ve hızlanmasına hasta oldum :smiley:

hayırlı uğurlu olsun allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin

Hayırlı olsun. Bahsettiğiniz tüm aksaklıklar hallolur cinsten. Size tavsiyem öncelikli olarak motor,şanzıman ve difransiyel yağlarını değiştirmeniz. Tabi ne zaman değiştirildiklerini biliyorsanız sorun yok. Ücret olarak ne kadara mal oldu?

Kindjal' Alıntı:
Hayırlı olsun. Bahsettiğiniz tüm aksaklıklar hallolur cinsten. Size tavsiyem öncelikli olarak motor,şanzıman ve difransiyel yağlarını değiştirmeniz. Tabi ne zaman değiştirildiklerini biliyorsanız sorun yok. Ücret olarak ne kadara mal oldu?
evet önemli noktalardan biride yağlar..
motor yağı kaç numara
şanzıman yagı?
difransiyel yağı kaç no koymama gerekıyor?Aracım 232.000km de ve şimdilik lpg siz..
ücret olarakta 32.000Tl..

Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

LPGsiz olmaz bu işlerden anlayan birine taktırın yalnız. Boruların boyutu, sistemin yerleşimi gibi basit görünen ama çok önemli etkenler var.

Ön bilya,arka bilya vs birçok yaşı gelen parçayı siz değiştireceksiniz gibi duruyor. Baya bir masraf edersiniz daha önce yazdığım gibi, basit görünüyor gibi duruyorlar dedikleriniz ama yekün yapıyor fiyat olarak.Yağlar standarttır ustalar bilir, mobil kullanır Amerikan araçları marka olarak gerisi standart zaten. Ayrıca bilyeleri değiştirirken ön ve arka diff yağları da değişir beraber değiştirirsiniz onları.

Ön bilya ki porya diyelim ona yol tutuşu çok etkiler, langır lungur eder araç, normaldir o şekilde his vermesi.

Ayağımın tozuyla suya gireyim dedim amma..
[youtube]http://youtu.be/ofjYH_ULL2Y[/youtube]

evet bu durumdan sonra nasıl sıkıntılar olabilir,yada sorun olurmu?
[youtube]http://youtu.be/Ltut3GduoK8[/youtube]

Araç suya girdikten sonra stop etti.Bunun sebebi ne olabilir?
Ama 15 dk suda kaldıktan sonra tekrar çalıştı..

Hayırlı olsun. Bana, göre fiyatı ve durumu iyi gibi. Masrafının fazla olmayacağın düşünüyorum.

Sent from my iPad using Tapatalk

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan.Bende Jeep Grand Cherokee 2.7 wj Overland sahibiyim,bu araçlar gerçekten çok binmesi zevkli makinelerdir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.