2002 Grande Cherokee 4.7 Şanzıman Korumaya Geçiyor!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Jenisseri Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,022

Jenisseri

Yeni Üye
Cümleten Herkeze merhaba arkadaşlar. Foruma yeni üye oldum. 2002 Grande Cherokee 4.7 aracım 100-120 km arası hızda giderken aniden 5 ten 4. vitese geçip şanzıman kendini korumaya alıyor. Aracı stop edip tekrar çalıştırdıktan sonra sorun düzeliyor. Aracı alalı yaklaşık olarak 2 ay oldu. İlk aldığım da 500 km yol yaptım varacağım yere 20 km kala bu sorunlar karşılaştım. Aracın yabancısı olduğum için benden kayaklı olduğunu düşündüm. Sonra 1 ay kadar hiç bir sorun olmadı o kadar yol gittim geldim sorun olmadı. Tekrar bu olay nüksetmeye ve sürekli hale geldi. Şehir içi kullanımda en ufak bir sorun geri kaçırma yada vites geçişlerinde herhangi bir sorun yok. 100km hıza kadar da bir sorun yok 5 vitese geçiyor fakat bir araç sollarken kickdown yapıyor 4 düşüyor hızlanıyor sonra 5 e geçiyor ayağımı gazden esnetince 120km hızda iken birden 4 e düşürüp korumaya geçiyor. Sorunun yağdan olabileceğini düşündüm ilk başta. Hem için rahat etsin hemde sorun düzelir umuduyla Mopar ATF4 şanzıman yağı ve filtresi felan değiştirdim fakat düzelmedi. Arada bir yapıyor bunu anlam veremiyorum. 100-150 km lik seyehatlere çıkıyorum giderken 2-3 kere yapıyor, dönüşte hiçbir sorun yok. Aklımla dalga geçiyor resmen. Başına geçen veya yardımcı olabilecek birisi varsa çok memnun olurum.
Yazıyla veya konuyla alakalı yanlışım varsa kusura kalmayın.

Etiketler
feyz
Cümleten Herkeze merhaba arkadaşlar. Foruma yeni üye oldum. 2002 Grande Cherokee 4.7 aracım 100-120 km arası hızda giderken aniden 5 ten 4. vitese geçip şanzıman kendini korumaya alıyor. Aracı stop edip tekrar çalıştırdıktan sonra sorun düzeliyor. Aracı alalı yaklaşık olarak 2 ay oldu. İlk aldığım da 500 km yol yaptım varacağım yere 20 km kala bu sorunlar karşılaştım. Aracın yabancısı olduğum için benden kayaklı olduğunu düşündüm. Sonra 1 ay kadar hiç bir sorun olmadı o kadar yol gittim geldim sorun olmadı. Tekrar bu olay nüksetmeye ve sürekli hale geldi. Şehir içi kullanımda en ufak bir sorun geri kaçırma yada vites geçişlerinde herhangi bir sorun yok. 100km hıza kadar da bir sorun yok 5 vitese geçiyor fakat bir araç sollarken kickdown yapıyor 4 düşüyor hızlanıyor sonra 5 e geçiyor ayağımı gazden esnetince 120km hızda iken birden 4 e düşürüp korumaya geçiyor. Sorunun yağdan olabileceğini düşündüm ilk başta. Hem için rahat etsin hemde sorun düzelir umuduyla Mopar ATF4 şanzıman yağı ve filtresi felan değiştirdim fakat düzelmedi. Arada bir yapıyor bunu anlam veremiyorum. 100-150 km lik seyehatlere çıkıyorum giderken 2-3 kere yapıyor, dönüşte hiçbir sorun yok. Aklımla dalga geçiyor resmen. Başına geçen veya yardımcı olabilecek birisi varsa çok memnun olurum.
Şanzıman back beyni hocam

İstanbul'da yaşıyorsanız Jeep Garaj Davut ustaya yada Maslak Master Servise gidip yazılım güncellemesi yaptırın işin erbabı onlar yanlış ellerde kuleyi kucağınıza verirler Allah göstermesin.

benimde başıma 3. viteste aynısı geliyordu yok beyin yok kart yok selenoid falan aylarca uğraştım sonra İstanbula yolum düştüğünde Davut ustadan randevu aldım ve yazılım güncellemesi yaptı sorun çözüldü 🧿

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR