2005 Sorento Aldım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tr100a Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,209

tr100a

Kamp III
180 000 km de değişen boya yok hiç araziye girmemiş muazzam temiz sanroof ve koltuk ısıtma var çok beğendim ekonomik araç ararken aniden kararımı değiştirip bunu aldım
kullanma kılavuzu ve yedek anahtarı ve avadanlık takımı var
270 tl ye 58 lt. mazot aldım depo full oldu kullanınca yazarım kaç km de nekadar yakıyor

hiç pişman değilim mutluyum :yum:

Etiketler
Güle güle iyi günlerde kullanın. Kullandıkça bilgileri paylaşırsanız, buradan takip ediyor olacağım.

2.5 sorento hakkında çok forum baktım daha önceleri çok bilgi kirliliği negatif yorumlar hayli fazla ama yazanların çoğu bu aracı kullanmamıştır kişisel düşüncem. Araç oldukça konforlu gidişi duruşu kallavi siyahıda bir başka güzel bayan komşularım bile inceleyip beyendi 300 kişilik fabrikada beyenmeyen hiç kimse yok beyenilmeme gibi bir sorun yok bu tez çürütüldü.
yakıt için birşey yazamam daha yol yapmadım henüz erken ve 140 hp mana bulunacak bir güç değil iyi gidiyor bence yeterli motor sesi yok denecek kadar az
bende 280 s mercedez de vardı zamanında bu araçta lüks ve konforlu daha fazlasına gerek yok para çoksa ayrı tabi o zaman buna bakmaya gerek yok 200-300 bin dolara daha iyisi var elbet
2015 model 1.6 otoya 1035 tl vergi, 2005 model 2.5 arazi aracına 1170 tl çok büyük fark yok bence

bu gün ne yaktığını hesaplamak için yakıt aldım km 182058 idi şimdi 182460 402 km yol yapmışım 223 tl = 48lt x 4.62 tl = 55 kuruş yani 12 lt yakıt 100 km ye nerede nasıl gittim çevre yolunda 15-30 km mesafelere 7 kere ve %30 şehir içi dur kalk mahalle arası çevre yolunda 100-120 km hız ile ve 20 km si 170km hız ile düşük hızla köy yollarıda var

bu yollara aynı şekilde hyundai accent 1.3 i benzinli aracımla (lpg yok) 8lt x 5.37 tl = 43 kuruş yakıyordum 55-43=12 kuruş yani 100 km ye 2.6 lt fazla yakıyorum çok veya az yorum sizin (burda farkın 4lt den 2.6lt düşmesi benzini pahalı olması sebebiyle)

üçüncü yakıt aldığımda yine burda paylaşıcam

viraja hızlı girince yan yatıyormuş hundai accent ile 110 km hızla girdiğim viraja bunlada aynı hızla giriyorum büyük bir sıkıntı yok

Son düzenleme:

Hayirli olsun, ben de 1 ay once 4x4 L200 aldim. O da 2.5 dizel. Uzerinde su an mt lastikler var ve full trafik kullanimimda 12 litre yakiyorum. Sizin deger de normal.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

180 000 km de değişen boya yok hiç araziye girmemiş muazzam temiz sanroof ve koltuk ısıtma var çok beğendim ekonomik araç ararken aniden kararımı değiştirip bunu aldım
kullanma kılavuzu ve yedek anahtarı ve avadanlık takımı var
270 tl ye 58 lt. mazot aldım depo full oldu kullanınca yazarım kaç km de nekadar yakıyor

hiç pişman değilim mutluyum :yum:

Aracın fiyatını paylaşır mısın?

bu araçta (2005 modellerde) z rot ve viraj demiri bulunuyormuş baktım evet var o yüzden yol tutuşu iyi bunu yeni öğrendim ESP yok

iyi bir haber kia forumunda bir arkadaş 2004 ten sonraki araçlar 5 vites otomatik demişti doğru olduğunu öğrendim bu ingilizcesi

The Sorento has been fitted with two auto boxes: MY2003 and early 2004 vehicles had a four-speed Borg-Warner box, whilst all vehicles beyond mid2004 had a much-improved, Jatco- (Nissan-) derived five-speed with “tiptronic”-style manual override. Whilst there was nothing intrinsically bad with the old Borg-Warner auto, it was a very old-school gearbox and often felt a bit stodgy.

tercümesi : Sorento iki otomatik kutuyla donatılmıştı: M2003 ve 2004 yılının başlarında yapılan araçlarda dört vitesli bir Borg-Warner kutusu mevcutken, 2004'ün ortalarındaki tüm araçlarda "tiptronic" ile beş ileri hız elde edilmiş Jatco- (Nissan-) - tarz manuel geçersiz kılma. Eski Borg-Warner otomobilinde içten içe içten içe içe bir şey yoktu, çok eski bir şanzımandı ve sıklıkla biraz hantal hissettiriyor.

benim aracım viraj demiri olan 5 vitesli bir sorento
bugün asfalt yolda kavşakta dönerken (yerler hafif ıslak) dirift yaparak döndüm gaza hafif dokunmam bile aracın 3-4 saniye yan gitmesine neden oldu
çıkardığım sonuç aracın 140 hp olan motoru yeterli faka gaz tepkisi 1-2 saniye yavaş (bu kit satılıyor ) fakat ESP olsa iyi olacakmış ama ben acemi değilim birdaha dirift olmaz

Son düzenleme:

yine depoyu doldurdum 58.8 lt mazot aldı 263 tl ödedim 445 km yol yaptım çevre yolundan iş yerine 13km gidiş çorlu muratlı birkaç kere ve dur kalk şehir içi gibi uzun yol yapmadım (nereye gideyim gitmeye yer yok) yani 100km ye 13.2 lt mazot şikayetim yok memnunum fazla detaya gerek yok almayı düşünen kulaktan dolma bilgilere inanmasın binip kullanın kararınızı kendiniz verin yalnız kaç kuruş yakıyor hesabı yapan hiç bakmasın sorentoyu tip ve görsel olarak beyenmeyen 1 kişi dahi yok çevremde

Son km yazayım birdaha hiç durmadan uzun yol yaparsam yazarım artık yakıt belli
606 km yol yapmışım 79 lt mazot almışım 100 km yola 13 lt yakmışım 50 şer km yola git gel gibi biraz şehir içi hızım 110 ila 150 km gibi bence bu araca göre iyi bir yakıt

Merhaba,

Acil bir yatirim soz konusu oldugu icin aracimi hizli bir sekilde satmak istiyorum.

34rys85 plakali.

Sahibinden ilan nosu 236719339

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

O halde bu sınıf araçlarda ortalama mazot sarfiyatı 100 kmde 12-13 litre

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bugün 54.5 lt mazot aldım toplam km 560. aracım 120 km geçmeyecek şekilde %10 şehir içi kullanarak 9.7 lt 100km yaktım yani bu aracı 80-110 arası kullanarak bu değerin altına inmek mümkün tekrar belirteyim .
yukarıdaki eski tarihli değerler 120- 170 arası hızlarda%20 ve üzeri şehir içi dâhil

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR