2006 Grand Vitara XL-7 '2.0 TD Enjektör Kaynatma Sorunu + Çözümü..!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan oguz1134 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 68
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,087
Ynt: 2006 Grand Vitara XL-7 '2.0 TD Enjektör Kaynatma Sorunu + Çözümü..!

Oğuz bey pejoculardan çıkma temiz motor koysanız komple daha uygun olmuyormu?

Etiketler

bu motor üst tarafa dogru yaklaşık 1 karış kısa kapak tasarımından dolayı belli ölçmeye gerek bile görmedim..

boxer 'lerin 2,5cc civarı olanlarında gözüm yok degil.. ;)

şanzımana uyum saglama durumu var..volantın uyma uymama durumu var..

bunları napar yapar cözerim..ama ecu muhabbeti..cok gıçık bi olay altından kalkamam..ecu da codlanan enjektör dışındakinle calışmaz.. ;) yeni motorun ecusunu bu araca adapte etmek var en saglıklısı..onu da adamın kontak anahtarına kadar alıp imbolizari falan ayarlamalı..o beyinden cıkan yüzlerce teli bir pejodan iyi cakan elektirikci+birde vitaradan iyi cakan elektirikci bulup her iki arcında sacede servislerde olan elektirik şema kitaplarını bulup onlarla tırmalamak..vs..

10 yaş genc olsaydım yaptım bittiydi.. ;D ama şimdilerde bana zor geliyor :smiley:

>> şu an T.C. sınırları içinde bu zımbırtı yok >>Bosch 0445110057

baltayı taşa vurduk ??? yürümiyen xl-7 ne işe yarar.. = tekerlekli kümes..? :p

taksimde merkezi var orada olmayınca hiç bir yerde olma durumu olmazmış.. ;)

465 t kdv dahil fiyatı var en ucuz yerinde x 4 tabi ;)

pejoya bu parca hiç gelmemiş fiyatı bilem yok.. ;)

suzukiye gelip gitmişliği vardır ama ordki fiyatı merak bile etmiyorum..edemiyorum..da.. :mad:

15<>20 günlügüne kesin..tekerlekli kümes..sonrası yürüyen bir arac olur inşallah.. :smiley:

parcası ucuz bol diyeni yakalarsanız bana yollayın ben bişi yapçam onlara.. ;D ;D ;D

oğuz bey sizde bu tecrube varken mutlaka halledersiniz zaman herşeyin ilacıdır.

2500 cc motor o kasayla şahane olur gerçekten.ama dediğiniz ayrıntıları hiç hesaba katmamıştım.ecuydu falan derken masraf baya artar.Allah kolaylık versin abi..

Neler olmuş burda ben kaçırmışım açıkçası..
Debriyajım iyice sertleşmişti dedim değiştireyim..Değişti yaklaşık 2,5 saatlik sürede buraya kadar sorun yok..arabaya bindim marşa bastım ancak inanılmaz bir ses ve ses debriyaja basında kesiliyor usta biraz kullan ses kesilebilir dedi yok kesilmedi belki balatanın yaylarında sorun vardır dedi değişelim dedi aradan bi kaç ay geçti ve şanzuman yeniden aşağıya indi ancak sorunun içeride ki bilyelerden olduğu kanaatine vardı ustam sonucunda şanzuman dağıtıldı..ellerinde ve bilyecide bilye yok akşama gelir dediler ben uzaklaştım ordan karkarak tabi..ertesi gün gittim bilyelerden birisini bulmuşlar diğeri yok öyle topladılar zaten bulamadıkları bilyenin çok sorunlu gözükmediğini söylediler..neyse toplandı şanzuman balata değişti yeniden takıldı ama ses aynen devam hatta arttı bile diyebilirim ve vites geçişleri hiç rahat değil..ne yapsam bilemedim..vaktim olunca yeniden uğrayacağım ustanın yanına..

Bizim Suzuki'ler usta konusunda çok hassas özellikle suzuki tamiri yapmayan bir ustaya götürünce, araba nerdeyse mındar oluyor. :smiley:

özellikle suzuki tamiri yapan ustaya götürdüm :smiley:

fransız valeo pejo parcası uyarsa iyi olur diye cok tırmaladım olmadı aletin debriyajı suzi ;) iyisi 240 mm lik olan dan daikin..

yan sanayide alternatf marka ve ölçüler kullanıldığında da beraberide + sorunlar oluşuyor. ::smiley:

450tl ye kore valeo 4mm küçük buldum almadım.. ;)

şanzıman inerken ..krank sensörüm >niyazi < oldu.. ;) oldukca zormuş..

adamlar hem kranka hemde eksantiriğe sensör koymuşlar her yeri teferruat.. :smiley:

fransız valeo takıldı abi..walla kısa sürede indirip geri topladılar işi biliyo adamlar amma velakin o ses yok mu o ses çoook canımı sıkıyo..

fransız valeo takıldı >> şu an yok deliler gibi arattırdım..fransız 240mm..ufak koresi var.. ;)

aracın üstünden cıkanda marka bilem yok ;D

aracıma markalı parcalar kullanmayı severim..markasızı da bedava almıyorum netiçede.. ;) bosch ,valeo gibi markaları mevcutsa hiç kacırmam alır onu kullanırım..

ben mesela luk baktım..oda hiç gelmemiş memlekete mümesilinden ;) dışarıdaki fiyatı aklımda kaldığı kadarı ile 300 e. gibiydi..fazlasıda olabilir..iyi mal iyi para demek..

eskiden bişi yokda baskı balatadan sonra olduysa 2 ihtimalli sökerken şanzıman ucundaki prizdirek milini egmiş olabilirler.
yada takılan baskı balata bilya cok fena cakma marka..benden cıkanlar gibi.. ;)

yagsız kalıp bilya bozması falan uzak ihtimal..şanzımanı bi ucundan da ben tutup yere indirmiştim cok fena göbegim zıngıldadıydı sanki motor..? rezil agar..? indirmesi bindirmesi işiçiliği zor bir iş.. :smiley:

abi takılan fransız valeo marka ..kendi gözümle gördüm.. prizdirek bilyasında sorun dediler o da değişti ama bilemedim bende..

vites geçişleri hiç rahat değil?

pedalmı sert..?

pedala tam basmana ragmen hırt ..gırc vesaire ses mi yapıyor..? buda baskı calışmıyor demektir. hidrolik merkezin içinde miniçik alyans yüzüğe benzeyen kaucuk o ring halkalar vadır onları degişip yağı yenilemeli.. ;) merkezdense,,belki o basıp acamıyordur.. ;)
volanı torna edip japon daikin öneririm..ama bendede takıp kullanma nasip olmadı ama..o marka japonların 1 numarası alternatifsiz..
dagıtıcısı maslakta..sanırım fcs oto..ama parekendeci degiller tek satmazlar bir japon parcacı yada servisinden istersen oradan alıp sana satarlar.. ;)

xl-7 konusunda kısmetsizlik + şanssızlıkta ben şu an için 1 numarayım.. seni 2 numaraya yazayımmı ..? sen bir debriyajı 3-5 kere degişirsen beni gececen seni 1. mi yapsak doktorum.. :smiley:

bu enjektör kıran kapak catlatan kıran ilk xl -7 ben degilim.. cok kulagıma geldi önemsemedim.. ;) cıkmacılar ve parcacılarla yaptığım muhabbetlerde olduydu konu..sanayilerdeki mazot pompacılarıenjektör temizliyenlerden tornacılara kadar her hes konuyu biliyor bir ben fransız kalmşım..

bu araca sahip hiç kimse neden se bu böyledir diye paylaşmamış.. :p bizlere ışık tutmamış.. :mad: ne yapacak çünkü aracı hemen satıp kendini kurtacak kimseye duyurmaması lazım..

bu bende böyle degil..ben buna binecem ..o üstünde istemesede binecem başka yolu yok..zarar ziyan aldı başını gidiyor..en az 5 sene yada 100 bin km binmeyi hedefledim kaça mal olursa olsun.. ???

xl-7 TD alacak arkadaşlara önerim >> servis kayıtları var ise trigeri kayışı rulmanı vs bakımlı bir arac alıyorsanız cebinizde bir 5 lik bulundurun..
servis gecmişi belli degil ise miktar 10 bin dir bilğinize ..agır bakımı..!
motor istiyenine denk gelirseniz..onada hayal güçünüzü kullanın benim fikrim yok derim. :smiley: ;D

pedala tam basmama rağmen zor geçiyor heleki 1. vites eziyet..diğerlerinde sıkıntı yok pek..ama ben o sesteyim hala..ne sesidir o acaba?

oguz1134' Alıntı:
debriyaj bilyasından.. ;)

daikin seti arkadaşım vasıtası ile karsız 700'e aldım..240mmlik..ufak ve markasızı satılıyor genelde piyasada..

maslakta bir toptancıdan geldi..? yerini bilmiyorum.. :smiley:

son zaman biraz red linede kullandım.. ??? turbo basıncım 1,8 bardan 1 'e indi haliyle de çekiş mekiş gitti ;) iyiçe bitsin bakarız falan derken yag fışkırtmaya vede fışkıran yaglar dolayısı ilede yag eksiltme başladı sol taraftan vakumlu kelebek boğazından da yag gelmeye başladı bu turbodan sonra oldu..o yetmiyor gibi arka krank keceside yag sızdırmaya başlayınca motoru kucaklamak zorunda kaldım..

bu arabanın fiyatından da piyasasından da cakmıyormuşum..füme ..koyu gri olandan vardı bir tane cok temizdi ama..kapagı sorunlu idi itiçi yuvası kırmış..kilisten ,suriyeden her yerden kapak yanlış geldi geri gitti 1 ay sürrdü..adamda aracı satmış..mayısta..38' e ..alan adamda yapılmasını bekliyor..kapora vermiş..satan cayacak diye korkuyor..ilğinç bir durumdu..benim mantığıma görede kapagı degişen araca o para cok tu ..ben görmedim..ama alan ucuza iyi araba aldım..demiş..bende gülmüştüm.. ???
adam haklıymış.. :smiley:

Oğuz Bey, o aracı alan arkadaş benim. Yalnız satan arkadaş fiyatı fazla söylemiş, 38 değil 36'ya almıştım. Ben caysaydım size pahalıya satacaktı uyanık...

Almadan önce birkaç adet xl-7 incelemiştim, içi dışı vs en temiz olanı buydu. Galericiden olmaması da hoşuma gitmişti. Sanırım siz de Bursa'dakini aldınız?

Adama kaporo verdikten sonra son anda motordaki sorunu keşfettik-adam da arabaya kefil olduğunu her fırsatta tekrarladığı için yaptırmak durumunda kaldı, o iş de biraz uzadı. Kaporo büyük bir meblağ değildi, yamuk yapsaydı vazgeçerdim...

Enjektörlerim sökülebiliyor, ancak benim araç da sorunsuz değil. Şanzıman bilyaları ses yapıyor, değişecek mesela.

Farketmeden az kaldı tanışıyor muşuz?

Devrim bey önce şunu söyliyeyim..o arac arkadaşımın mekanında kapagı degişti.. ;) o aracın fiyatını vs ögrenmek amacı ile sahibine degil..tamirci arkadaşıma sormuştum..içi dışı mükemmeldi ..onuda fark etmiştim..güle güle kullanın..gözüm de yok.. o ara 15 de dese mali olarak müsait degildim..hiç müsteri olmadım..pazarlık vs de yapmadım.
aynı mekanda şimdi benimki enkaz olarak duruyor.. ;D

ben bayaz istedim..olmazsa gümüş olarak kafama yazdım ..bursadaki ve kadıköyde'kine baktım rize cayelinden galeriçiden aldım..içide dışıda cok hoş degil..bulabildigim en düzgün beyaz renklisi. :smiley:

bu motorlar egr 'siz calışmıyor..hal öyle oluncada kapagın içi öyle bir kurum topluyor anlatmak mümkün degil..kurumdan havaya gececek yer kalmıyor..yeteri kadar hava girmez isede arkada kara duman eksik olmaz vede yürümez..
kapak contanız yeni..hararetten korkmayın..kurumsuz bir motor kapagınız var.,,sibob lastiklerinizde yeni ise yag da eksiltmez..enjektörlerinizde sökülüp takılabıldigine göre cebinizde en az 6 bin tl var bana göre..

galericiden aldım ön cam catlaktı verecekti..? gecti.. ;) en az 100 bin km silmiş.. ;) arıza lambası yanıyordu buralarda baktıramayız..kötü mazot tan sonra söner dedi vs..yoktu evellden hikayeleri..o aralarda benim cocukların sünnet işi vardı cok yogundum sonrada kaynadı gitti ..Allah yediriyor sa bu tip paraları afiyetle yesin dedim gectim..yukarıya havale ettim. :smiley:
ucakla gittim gece yarıları otelde kaldım.1200km yolu 2 günde sagını solu tamir ettietrire anca geldim.3000 devirde kitliyor yürümüyor vs neler cektim..36,5 da para ödedim eline ..bedavaya ucuz bişi almadım..
bi şanzımandan ses gelmiyor..? bide o olsa kel olcam artık .. :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR