2006 L200 Magnum Yakıt Tüketimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Fantastic Light Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 46
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,147

Fantastic Light

Drive your Ambition
Yer
ÇANAKKALE
Selam arkadaşlar,

Genel bölümde 1-2 arkadaş yakıt tüketimlerini paylaşmış koskoca V8 araçların yakıtlarını gördüm ve bayramda yaktığım mazotu hesaplayınca şok oldum.

Benim aracım 2006 model L200 Magnum 2.5 Turbo dizel 110 beygir.

Uploaded with ImageShack.us

Bayramda %85 i otoban 800 km yol yaptım ve hızım 90 km/h sabitti.

Hesaplarıma göre 100 km de 11.5 lt. euro dizel yaktım (Ortalama 360 kuruş.)

Araçta 32 BFG A/T lastik mevcut ve demir tampondu vs. hiçbirşey yok. (Birde araçta 2 kişiydik.)

Bu verilere göre acayip yakıt yakmışım gibi yarın serviste araca bir baktırıcam bakalım ..

Olmadı bu yakıt böyle devam ederse çok ama çok üzülerekte olsa bu aracımı satıp yeni L 200 alıcam çünkü hep uzun yol gidiyorum ve deponun çabuk boşalması sinirimi bozuyor.
:'( :'( :'(

Not: Bir ufak lastik varken ve araçta fullbox yokken aynı yol şartlarında bu yakıt max. 270 kuruştu.

Etiketler

Ynt: 2006 L200 Magnum Yakıt Tüketimi

2006 model Mitsubishi L200 aracımı 3 inch yükseltme+32 inch Cooper STT lastik modifikasyonu sonrasına geçen hafta sonu Ankara - İstanbul otoyolunda test etme şansım oldu. Yakıt tüketimi yaklaşık 100 km'de 10,5 lt olarak gerçekleşti. (Aracın standart halinin yakıt tüketimi 100 km'de 9 lt civarındaydı). Eski kasalarda yol bilgisayarı olmaması oldukça kötü :( hep göz kararı hesaplıyorsunuz.
Ankara'dan Bolu'ya kadar zaman zaman dik tırmanışlar hızımı oldukça kestiği gibi tüketimi de olumsuz etkiledi. Bolu sonrasında düzce İstanbul arasında da yoğun yağmura rağmen 110-120 km hızla seyrettim ve sonuçta 10,5 lt tüketim beni oldukça tatmin etti diyebilirim.

Bizim V8 lerin yakıt tüketimi LPG olarak hesaplanmıştır bunu da göz önünde bulundurun ama :smiley:
Fakat L200Magnum genel olarak sınıfının üstünde yakıyor, bu biliniyor..

iyi akşamlar 2006model L200 magnum konya-ağrı patnos arası diyarbakır şehir içi 100km dahil 1350km 450 tl yaktık ortalama 30kuruş oluyor eurodieseli 3.28 ve 3.36dan aldık sadece pozantıda 1 saat kadar yağışa maruz kaldık yol boyu soldan vuran rüzgara maruz kaldık otoban düzlüklerde 120km/h yokuşlarda ve otoban dışında 100km/h hız yaptık hava sıcaklığı 3-17 dere ce arası seyretti saygılar.

1 hafta önce aldığım, yeni kasa 2007 model otomatik vites 4x4 aracım ile uzun yol yakıt tüketimimi sizlerle paylaşmak istiyorum.
öncelik ile araçta 4 kişi ve bagajda 300 kg civarı eşya vardı. mersin denizli arası gidiş dönüş 1700 km civarı sadece uzun yol yaptım.uzun yol verilerim şöyle.
90 km hızı bir iki defa harici genelde geçmedim sayılır 80 km hızıda düşmedim.ama yol bilgisayarında ortalama hızım en fazla 77 ye çıktı nedense.sanırım bunda geçtiğim illerdeki yogun trafik ve dur kalkların etkisi büyük. bu şartlarda 100 km de 7,2 ile 7,5 litre arası mazot yaktım.bunda emin olduğum bi durum var.eğer araçta 2 kişi olacam vede kasa içinde herhangi bi yük olmayacak inanıyorum ki bu veri 100 km de 7 nin altına çokta zorlanmadan düşer.herkesi bilmiyorum ama yakıt bana göre oldukca tatminkar.sonuçta 1900 kg arazili bi araçtan bahsediyoruz.sonuçta şahin doğan bile nerdeyse benim kadar tüp yakıyor ;D ;D ;D

ATTACH]

Ekli dosyalar

• DSCN7639.jpg
    DSCN7639.jpg
    51.8 KB · Görüntüleme: 1,210

hilüxcü osi' Alıntı:
1 hafta önce aldığım, yeni kasa 2007 model otomatik vites 4x4 aracım ile uzun yol yakıt tüketimimi sizlerle paylaşmak istiyorum.
öncelik ile araçta 4 kişi ve bagajda 300 kg civarı eşya vardı. mersin denizli arası gidiş dönüş 1700 km civarı sadece uzun yol yaptım.uzun yol verilerim şöyle.
90 km hızı bir iki defa harici genelde geçmedim sayılır 80 km hızıda düşmedim.ama yol bilgisayarında ortalama hızım en fazla 77 ye çıktı nedense.sanırım bunda geçtiğim illerdeki yogun trafik ve dur kalkların etkisi büyük. bu şartlarda 100 km de 7,2 ile 7,5 litre arası mazot yaktım.bunda emin olduğum bi durum var.eğer araçta 2 kişi olacam vede kasa içinde herhangi bi yük olmayacak inanıyorum ki bu veri 100 km de 7 nin altına çokta zorlanmadan düşer.herkesi bilmiyorum ama yakıt bana göre oldukca tatminkar.sonuçta 1900 kg arazili bi araçtan bahsediyoruz.sonuçta şahin doğan bile nerdeyse benim kadar tüp yakıyor ;D ;D ;D

bence de gayet tatminkar daha ne olsun :D ama basıncada yakıyor :D biz 4x2 ile 140km hız ile gitmiştik verileri hatırlamyrm ama 140la giderken yakıyordu. :D

güzel güzel :D:D

araçta görüntüye önem veren biriyim.henüz daha işlerini bitiremedim.ama size söz yarın akşama fotoları eklerim.tabi konuyu açan arkadaşa ayıp olmassa.görüntü için bazı çalışmalar yaptım ve yarın akşama biter düye düşünüyorum.dilerim bu eklemeleri sizlerde beğenirsiniz.

hilüxcü osi' Alıntı:
araçta görüntüye önem veren biriyim.henüz daha işlerini bitiremedim.ama size söz yarın akşama fotoları eklerim.tabi konuyu açan arkadaşa ayıp olmassa.görüntü için bazı çalışmalar yaptım ve yarın akşama biter düye düşünüyorum.dilerim bu eklemeleri sizlerde beğenirsiniz.

bekleriz biz :D sorun yok ne zaman işlerinizi bitirirseniz :smiley:

hilüxcü osi' Alıntı:
Osman Selamlar, Konuyu açan arkadaş da senin gibi L200 hastası bir kardeşimiz. Geçtiğimiz hafta onunla yaptığımız geziden bazı yakışıklı kareler burada :smiley:
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=66492.0

abi resimlere ve videolara baktım gerçektende çok güzel çok eğlenceli olmuş.ben bu resimlerden sonra artık resim yükleyemem :smiley: bizimki alfaltta çekilmiş olacağından pek güzel olacağını sanmıyorum ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR