DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

2008-2009 Grand Cheroke 3.0 Crd Almak Istiyorum Nelere Dikkat Etmeliyim ?

'CHEROKEE' forumunda Merhale38 tarafından 23 Haziran 2019 tarihinde açılan konu 1011 kişi tarafından okunmuş, 36 cevap yazılmıştır

1. Merhale38

Merhale38 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Meslek:
    Mühendis
    Hocam 2008 model temiz bir araç buldum ama son bi sorum olacak yakıt tuketımı nedir ? Çevremdeki herkes caydırmaya calısıyor 15-16 lt tüketimin olacagını söyluyorlar bilgılendirirseniz sevinirim

2. mauvais

mauvais Kamp III

Alınan Beğeni:
    334
    kullanıma bağlı değişiyor. günde kaç km yapacaksınız, güzergah sıkışık mı, ışık var mı vs?
    şehir içi normal kullanımla 10,5-12 lt arası yakıyor.
    benim ev iş arası 13km idi, trafiksiz ama ışıklı yol, 10 lt civarı yakıyordu, uzun yolda 90km civarı 8 e kadar düşer, ama basınca 140-150 civarı 11 e çıkar.

15-16 için çok hızlı ya da yüksek devirli, dur kalkın çok olduğu bir güzergah lazım.

3. merglul

merglul GRAND THINGS

Alınan Beğeni:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    15 hiç görmedim uzun yolda 8.5lt gördük cruise control ile kullanıma bağlı 8-10lt diyebiliriz, Şehir içi sakin kullanım 10-12 agresif kullanımda 13-14 ortalama

4. merglul

merglul GRAND THINGS

Alınan Beğeni:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Bu arada aracı internetten bulduysanız linkine bakalım

zag bunu beğendi.

5. sguvenc

sguvenc Kamp I

Alınan Beğeni:
    34
    Meslek:
    Emekli
    Benim aracım 2.8 CRD. Ben de şehir içinde en fazla 10.5 Lt şehirler arasında sakin ve uygun havada 8 Lt., Yüklü ve klima açık olursa da 10 Lt. gibi yakıyorum. Tamamen sizin kullanımınıza ve yola bağlı. Bu araçlarda dikket edilmesi gereken aracın ışıklarda falan benzinli araçlar gibi hızlı kalkış yapmaması. Sakin kulanı agresif kullanmazsanız en yoğun trafikte bile 10,5- 11 Lt. geçeceğinizi sanmıyorum.

zag bunu beğendi.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...