2015 Model Dacia Duster Egzozdan Gelen Bariz Duyulan Islık Sesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan reaa79 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,775

reaa79

Yeni Üye
15 ay önce aldığım 2015 model 0 km 1.5 4 4 dizel egzozundan 2000 ile 3000 devir arasında açıkça duyulabilen bir ıslık sesi geliyor. Aldığım yere gittiğimde açıkça duyulabilen bu ıslık sesinin bu motoru taşıyan 2015 modellerinde olduğunu söylediler.
Oradan Renault Dacia genel müdürlüğüne gidip sesi dinlettim ve sesin normal olmadığı cevabını aldım. Romanya'da ki fabrika ile aralarında geçen görüşmeler sonunda bu ıslık sesinin aracımın diğer emsal araçlarda var olduğu tarafıma iletildi.
Yani bu arızanın diğer araçlarda da olduğu söylendi. 1.5 aydır bu sorunla uğraşıyorum...
Sizdede böyle sinir bozucu bir ses var mı . varsa cözmü ne oldu

Etiketler
Merhabalar. Öncelikle geçmiş olsun. Bende 2015 kasım ayında günlerce hayallerini kurduğum Duster 4x4'ü büyük bir heves ile sıfır olarak aldım, ama 4 aylık bir kullanım sonrası hevesim kursağımda kalarak satmak durumunda kaldım. Nedenlerini şu başlıkta görebilirsiniz; 2015 Duster'ın Tavan Kısmından Gelen Sesler Ve Servis Hakkında

Çalıştığım şantiyede ucuz olduğu için duster'lar yoğun olarak kullanılmakta. Bahsetmiş olduğunuz ıslık sesi turbodan gelmekte ve üzülerek belirtiyorum bu durumda diğer tüm duster'lar gibi kronik bir sorun (şimdi bunu yazıyorum diye koyu fanatik dustar'cılar kızacaklar yine) aslında bu aracın her bir tarafı kronik sorunlarla dolu ama, genel müdürlüğü arasanız da çözülemeyecek sorunlardır bunlar nedendir ki hepsi de normal(!) dir ve geçicidir. Sizin sorunlarınız artar servis ve satış ekibi size dönüp şu kelimeyi kullanır; "Bu paraya ancak bu araba, işinize gelirse..."
Allah yardımcınız olsun. Umarım büyük bir sorunla karşılaşmazsınız. Garanti süresince içiniz rahat olsun turbo bir noktada etkisiz kalırsa servis garantisinden çözülebilir (gerçi servislerin bu sorunu kullanıcı hatası demesi an meselesi) şayet ki garantiniz bitmiş ise vay halinize. Bence siz yazışmalarınızı yapmaya devam edin hatta tüketici mahkemsine şayet bulunduğun yerde tüketici mahkemesi yok ise sulh hukuk mahkemelerine başvurarak bilirkişi ile arıza tespiti yaptırın. Yalnız bunlar için acele edin yoksa geç olabilir.
Bu arada servise bu sorunla her gittiğinizde mutlaka arıza kaydı açtırın ve evrağınızı alın (burada da hile yapıyorlar, mutlaka aldığınız evrakta ıslak imza ve firma kaşesi olsun). Hatta yolda "yol yardımı" arayarak yolda kaldığınız aracın çekişten düştüğünü vb. arayıp o şekilde de servis kayıtlarını tutun. bu sayede elinizde koz birikir mahkeme heyetine sunacak. Hatta noter ile "ayıplı mal satışı-malın iadesi" ihbarnamesi de çekebilirsiniz. Özelden mesaj atarsanız size bendeki dosyaların örneklerini gönderebilirim.

İnşallah bu mücadeleniz zafer ile sonuçlanır. Kolay gelsin...

15 ay önce aldığım 2015 model 0 km 1.5 4 4 dizel egzozundan 2000 ile 3000 devir arasında açıkça duyulabilen bir ıslık sesi geliyor. Aldığım yere gittiğimde açıkça duyulabilen bu ıslık sesinin bu motoru taşıyan 2015 modellerinde olduğunu söylediler.
Oradan Renault Dacia genel müdürlüğüne gidip sesi dinlettim ve sesin normal olmadığı cevabını aldım. Romanya'da ki fabrika ile aralarında geçen görüşmeler sonunda bu ıslık sesinin aracımın diğer emsal araçlarda var olduğu tarafıma iletildi.
Yani bu arızanın diğer araçlarda da olduğu söylendi. 1.5 aydır bu sorunla uğraşıyorum...
Sizdede böyle sinir bozucu bir ses var mı . varsa cözmü ne oldu
Benim Duster 2011 model 4x4 110BG. Aynı ses bende de ilk yılında başlamıştı. Servise götürdüm ekzos susturucusunu değiştirdiler düzeldi. Bu arada araç hala bende ve şu anda yine başladı hafiften. Sanırım yaşlılıktan ekzos değişimi yapacağız bu sefer. Takma servise götür çözerler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.