2023 Yazına Karavanlanmak İçin Tavsiye

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ahmetyoldas Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,131

Merhabalar,
Ben de yıllardır karavan almak isteyen ama bir türlü eşini ikna edemediği için alamamış biriydim. Ülkemizdeki büyük felaket ve Adana'da oturmamızdan dolayı eşim bu sefer kendisi "alalım" diye geldi. Araştırmalarıma herkes gibi 750 KG altı ile başladım ben de. Ama kısa süre içerisinde istediğim özelliklerin O2 belgeli olan 750 KG üstü karavanlarda olduğunu gördüm. Yine monoblok ile başlayıp sonunda avrupa standartlarında üretim yapan fiber gövde bir karavan almaya karar verdim. Geçen hafta sonu İstanbul Esenyurt'a gelip satış sözleşmesini imzaladım. Karavanımı teslim alacağım Haziran sonunu iple çekiyorum.
Ben daha karavan kullanmamış ama göreceli olarak iyi araştırmış birisi olarak, bu konuda, ileride memnuniyetsizlik yaşanmaması için çok iyi araştırmanızı öneririm. Bu arada "BE" ehliyet için sürücü kursuna da kaydımı oldum. İlk karavanım olacağı için eşimi ve çocuklarımı mümkün olduğunca rahat ettirmek istiyorum.
Selamlar
Hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullanın...

Hocam en son hangi karavana karar verdiniz?Bende ilk defa karavan alacağım.Erba 4.20 ile anlasmistik,once mayis dediler,sonra Ağustos oldu, şimdide eylul ekim demeye başladılar.Deprem bölgesindeyiz, mümkün olduğunca erken almak istiyoruz.Bu yuzden Erba 4.2 den vazgectik.En son arzamarini düşünmeye başladık,750 kg altı,erkende verebileceklerini soylediler.Yalniz firma hakkında pek bilgi bulamıyorum,diger karavan firmalarının YouTubeda incelemesi var, arzamarinin incelemesini göremedim.

Hocam en son hangi karavana karar verdiniz?Bende ilk defa karavan alacağım.Erba 4.20 ile anlasmistik,once mayis dediler,sonra Ağustos oldu, şimdide eylul ekim demeye başladılar.Deprem bölgesindeyiz, mümkün olduğunca erken almak istiyoruz.Bu yuzden Erba 4.2 den vazgectik.En son arzamarini düşünmeye başladık,750 kg altı,erkende verebileceklerini soylediler.Yalniz firma hakkında pek bilgi bulamıyorum,diger karavan firmalarının YouTubeda incelemesi var, arzamarinin incelemesini göremedim.
Hiç duymadım bile. Bence ikinci ele yönelin. Arzamarin de neymiş?
Karavanı Başoğlu, Saly, Erba, Pino, Güney üretir. Bunları alırsanız başınız ağrımaz.

Hocam şu anda 2.el arıyorum teslim tarihinden dolayı. Erken teslim tarihi verenlerin kalite problemi veya 2.nk vakası olabilir. Escape(O2) er karavan Uğur, başoğlu saly arıyorum.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhabalar,
Ben de yıllardır karavan almak isteyen ama bir türlü eşini ikna edemediği için alamamış biriydim. Ülkemizdeki büyük felaket ve Adana'da oturmamızdan dolayı eşim bu sefer kendisi "alalım" diye geldi. Araştırmalarıma herkes gibi 750 KG altı ile başladım ben de. Ama kısa süre içerisinde istediğim özelliklerin O2 belgeli olan 750 KG üstü karavanlarda olduğunu gördüm. Yine monoblok ile başlayıp sonunda avrupa standartlarında üretim yapan fiber gövde bir karavan almaya karar verdim. Geçen hafta sonu İstanbul Esenyurt'a gelip satış sözleşmesini imzaladım. Karavanımı teslim alacağım Haziran sonunu iple çekiyorum.
Ben daha karavan kullanmamış ama göreceli olarak iyi araştırmış birisi olarak, bu konuda, ileride memnuniyetsizlik yaşanmaması için çok iyi araştırmanızı öneririm. Bu arada "BE" ehliyet için sürücü kursuna da kaydımı oldum. İlk karavanım olacağı için eşimi ve çocuklarımı mümkün olduğunca rahat ettirmek istiyorum.
Selamlar
Hayırlı olsun hocam.
Hangi marka modelde karar kıldınız?

Hocam şu anda 2.el arıyorum teslim tarihinden dolayı. Erken teslim tarihi verenlerin kalite problemi veya 2.nk vakası olabilir. Escape(O2) er karavan Uğur, başoğlu saly arıyorum.

Arzmarin ile ben de görüştüm ama modeli beğensem de forumda okuduklarımdan sonra yaklaşmadım. Belki de iyi ürün yapmışlardır ama okuduklarım ve konuştuklarımdan anladığım karavan işçilik, arge ve tecrubenin birarada olduğu bir sektör. En az 2yıllık Bi kullanıcısını bulmaya çalışın sonra almaya karar verin.

Arzmarin ile ben de görüştüm ama modeli beğensem de forumda okuduklarımdan sonra yaklaşmadım. Belki de iyi ürün yapmışlardır ama okuduklarım ve konuştuklarımdan anladığım karavan işçilik, arge ve tecrubenin birarada olduğu bir sektör. En az 2yıllık Bi kullanıcısını bulmaya çalışın sonra almaya karar verin.

Hocam erken teslim tarihinden dolayı ArzenMarin ile anlastim,arefe günü teslim aldım.Simdilik büyük bir sıkıntı yok gibi,sorunlara değişim yaparak yaklaşıyorlar.1000km yaparak Kahramanmaraşa getirdim,ocak yerinden çıkmışti, değişim yapalım dediler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Geri