22/01/2012 İzmir,Buca , Karlı Vadi - Nif Dağı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan efetek99 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,287

efetek99

Yeni Üye
Yer
İzmir- Buca
Merhaba Arkadaşlar
Forum da eskiyim ama, ilk defa yazıyorum.Geçen hafta forumu incelerken 15/01/2012 tarihinde nif dağına keşif gezisi yapıldığını/yapılacağını gördüm.
Hatta o gün ben de Nifteydim ama hiç bir araca raslamadım zirvede.Bu hafta (gerçi her hafta sonu yaptığımız gibi) Ben (Metin TEKİN 1967) , eşim
(Dilek - 1973) , oğlum ( Efe - 1999) , Teyzeoğlum Özkan eşi Betül ve oğlu kasım yiğit Nif dağı - Karlı Vadiye çıktık.(Karlı Vadi ismini biz koyduk ).
BU hafta kar biraz erimişti ama geçen hafta süper di hatta yukardayken kar bile yağmaya başlamıştı.
Bu hafta saat 12:00 gibi tırmanmaya başladık .Gerçi dağı döne döne rahatça çıkabiliyoruz ama biz birazda off-road olsun diye , dağı baştan sona yaran
yangın ayrım hattından çıkıyoruz.Çok dik ama zevkli.Hava güneşliydi ama soğuk .Karlar eridiği için bol çamurluydu.Zirveye yaklaştığınızda yol sağa doğru ayrılıyor.
Oradan vadi tarafına geçiyoruz.Vadi iki zirvenin tam ortası rüzgar az, kar nispeten fazla oluyor.Geçen hafta kamp kurduğumuz yer karlar eridiği için çamurlanmış.
Yamaca doğru yeni bir yer bulduk.Yan tarafında da bol kar vardı.Ben ve teyzeoğlum hemen ateş yakma çalışmalarına başladık.Hanımlar ve çoçuklar evden
getirdiğimiz laminat parkeyi altlarına koyup yamaç aşağıya kaymaya başladılar.Teyzeoğlumla benim en büyük zevkimiz çay.Fakat eşi demliği unutmuş.Bizde
Komle krom semaverin içinde demledik çayı.Olmazsa olmaz sucuğumuzu ve sosislerimizi ateşte pişirip helvamızı yedik.Tabii Betül ateşte kahve yapıp , fal da baktı.(Bayağı iyi bakıyor.) Akşam üzeri 16:30 gibi dönüşe geçtik.17:00 sularında belendeydik.
Gelecek hafta (29/01/2012) inşallah kar erimez tekrar gitmeyi düşünüyoruz.Gelmek isteyen, İZMİR de oturan, jeep aracı olan arkadaşlar olursa , program yapalım , keşfe çıkalım.e mail adresim metintekin@mtssigorta.com , mts@mtssigorta.com
Benden bu kadar [attachment=1]

K007

K011

K014

K015

K030

Etiketler
Ynt: 22/01/2012 İzmir,Buca , Karlı Vadi - Nif Dağı

merhaba,

güzel bir gezi olmuş. bu hafta cuma günü yüksek kesimlere kar yağışı gözüküyor. bende bu hafta bir gezi planlıyorum bir aksilik olmaz ise nif yada spil dağına cıkılabilir.

bu hafta bende peşindeyim...daha zorlu yerlere girmek şartıyla...:smiley:pazar günü görüşmek üzere...

Gezimiz var, duyurulur:
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=83666.0

saygılar..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR