3.7 Cherokee Yi Nasıl Bilirsiniz Ağalar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ElPadrino Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,113

ElPadrino

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba daha önce suziki grand vitara 2088 kullanıyordum, binek araca geçtim ve tat vermiyor. Şimdilerde kj 3.7 Renegade almayı planlıyorum ama kullanıcısı olan bana bir kaç fikir öneri verecek araç sahipleri varmıdır. 180.000 de bir tane buldum yükseltilmiş ve BF Goodrich a/t takılı beğendim ama sizin görüşleriniz benim için kıymetli. Teşekkür ederim.

Benim bu araçla ilgili mesajlarıma bakın arama özelliğinden. 5 sene kadar bindim. LPG kullanımının sonuçları hariç dertsiz tasasız çok iyi bir araçtır. 100 bin km de valf yatakları bozulur LPG ile. souğutma sistemi parçaları dahil yaklaşık 8 bin tl masraf edersiniz. Onarımı basit ama paranın kıymet yok ne yazıkki. O nedenle LPG sisteminin yeni takıldığından emin olun.

Benim bu araçla ilgili mesajlarıma bakın arama özelliğinden. 5 sene kadar bindim. LPG kullanımının sonuçları hariç dertsiz tasasız çok iyi bir araçtır. 100 bin km de valf yatakları bozulur LPG ile. souğutma sistemi parçaları dahil yaklaşık 8 bin tl masraf edersiniz. Onarımı basit ama paranın kıymet yok ne yazıkki. O nedenle LPG sisteminin yeni takıldığından emin olun.
Teşekkür ederim. Tüp konusunda dikkat etmeliyim haklısınız

Bende 2.8 CRD kullanıyorum diğer kullandığım arazi araçlarına göre oldukça rahat tavsiye ederim. Biraz titiz olduğumdan dolayı motorun çoğu parçasını değiştirdim yaklaşık 20 bin tl ye yakın masraf edip sıfır ayarına getirdim maşallah saat gibi yaptım. Binek araç ihtiyacımdan dolayı satmayı düşünüyorum. Şehirlerarası uzun yolculuklar yaptığımızdan dolayı binek araç alıcaz.

Bende 2.8 CRD kullanıyorum diğer kullandığım arazi araçlarına göre oldukça rahat tavsiye ederim. Biraz titiz olduğumdan dolayı motorun çoğu parçasını değiştirdim yaklaşık 20 bin tl ye yakın masraf edip sıfır ayarına getirdim maşallah saat gibi yaptım. Binek araç ihtiyacımdan dolayı satmayı düşünüyorum. Şehirlerarası uzun yolculuklar yaptığımızdan dolayı binek araç alıcaz.

Fakat yaşlanmış dizeller sıkıntı yapıyormuş araştırdım benzinli olanlar daha iyi gibi geldi daha önce aldığım tüm dizeller de sorun yaşadım benzinli motor her zaman daha iyi oluyor.

dizel motorda en pahalı parçalar enjektörlerdir. motor silkelemeden çalışıyorsa sorun olmaz. diğer aksam ise turbo nun kendisidir. eğer turbo pervanesi belirgin bir ses yapmadan dönebiliyor ise yine sorun olmaz. yeni turbonun ömrü yaklaşık 200 bin km civarında. yani bunun üzerinde illaki ses vs duyarsınız. duymuyorsanız değişmiş yada servis görmüştür yani sorun olmaz.

gerisi bildiğiniz motor parçaları. benzinli dizel fark etmez.

Arkadaşlar merhaba daha önce suziki grand vitara 2088 kullanıyordum, binek araca geçtim ve tat vermiyor. Şimdilerde kj 3.7 Renegade almayı planlıyorum ama kullanıcısı olan bana bir kaç fikir öneri verecek araç sahipleri varmıdır. 180.000 de bir tane buldum yükseltilmiş ve BF Goodrich a/t takılı beğendim ama sizin görüşleriniz benim için kıymetli. Teşekkür ederim.
Bende 2004 2,8 crd turbo var. 247.000 km.de sesinin dışında başka sorunu yok. Yakıtı ş.içi 10.5 litre/100 km. ş.dışında 9.2 litre kadar. Yani vitara bulursan temizinden geri dön derim. 3,7 benzinlilerin tek şikayeti fazla yakıt yakması. ş.içi benzinde 20 lt/100 km. aşırıdır. Bu kullanım alışkanlıklarına göre azalır da.. Onun için bir Grand Vitara bulursan otomatik, almamazlık etme derim.

Saygılar,
Yavuz UYAN
2004 JEEP Cherokee 2,8L CRD.
İst.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.