3 Sistem Buzdolabı Tüp Aparatları

suleymancirit

Balıkçı, doğa sever, kampçı , kamper karavancı
gumruge takılırsa gumruk vergısı ne kadardır
Gümrük dahil fiyat veriyorlar ve kredi kartınızdan çekiyorlar. Amazon ödüyor gümrük vergisini , siz gümrükle muhatap olmuyorsunuz . + - fark kredi kartınıza yansıtılıyor ama genel de fark çok fazla olmaz .

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

igidu

Yeni Üye
Yönlendirmeniz için teşekkürler .
Dediğiniz şekilde test edeceğim, ayrıca gaz alarmı da bulunduracağım .
Gaz giriş vanasını biraz zor buldum ve ince diş vidalı olduğundan , teflon conta ile kaçırdı , ancak sıvı doğalgaz sızdırmazlık sürerek sızdırmayı önlüyebildim .

Süleyman bey ürün 11 günde geldi ama 3 gündür dolabın gaz çıkışına uyacak 1/4lük TERS RAKOR bulamıyorum :( Siz nerede buldunuz?

suleymancirit

Süleyman bey ürün 11 günde geldi ama 3 gündür dolabın gaz çıkışına uyacak 1/4lük TERS RAKOR bulamıyorum :( Siz nerede buldunuz?
Dolabın gaz girişi adı "PİPO GAZ GİRİŞİ 3/8 " diye geçiyor . İstanbul dışında isen biraz zor bulursun . Ben şansıma 1 tane buldum . NURGAZ üretimi var . Arayıp bulamazsan internet üzerinden alabilirsin .

NG 6021 Pipo Hortum Girişi | Nurgaz

igidu

Yeni Üye
Dolabın gaz girişi adı "PİPO GAZ GİRİŞİ 3/8 " diye geçiyor . İstanbul dışında isen biraz zor bulursun . Ben şansıma 1 tane buldum . NURGAZ üretimi var . Arayıp bulamazsan internet üzerinden alabilirsin .

NG 6021 Pipo Hortum Girişi | Nurgaz

Dediğiniz parçanın aynısından da aldım ama somon ters olduğu için girmiyor yani İngiliz somonu tersten sıkılıyor. Siz İstanbul'un neresindesiniz :smiley:

suleymancirit

Dediğiniz parçanın aynısından da aldım ama somon ters olduğu için girmiyor yani İngiliz somonu tersten sıkılıyor. Siz İstanbul'un neresindesiniz :smiley:
Tamam ben de TERSTEN sıktım " diş attırım diye çok korktum " .
Sıkarken dolap tarafını da , anahtar la sabit tutmak gerekiyor , velhasıl çok zorlandım .
Ayrıca sıvı doğalgaz contası kullandım . Diğer denemelerim hep gaz kaçırdı .

Malatya da oturuyorum . Malatyayı altüst ettim gaz ürünleri çok çeşit satan bir yerde , 1 tane son kalmış , onu aldım.

Aman dikkat et , acele etme , bir ustasına taktıra bilirsin de , kolaylıklar diliyorum sana .

igidu

Yeni Üye
Cevaplar için çok teşekkür ederim. Çözüm bulunca sizinle de paylaşacağım

suleymancirit

Gaz alevi bir şekilde söndüğü zaman , gaz emniyeti gazı otomatik kesiyor . Gaz emniyeti var yani . 3 sistem arası , otomatik geçiş yok , geçişler manual yapılıyor .

kartalveat

Kamp III
Yer
İSTANBUL
Şu ana kadar iyi görünüyor , benim işimi rahat görür . Gümrük dahil 210 EURO civarı maloldu . 895 TL civarı .

AMAZON.DE türkçe web sitesin den sipariş verebilirsiniz . Kargo ücreti almıyorlar . Şu an gümrük dahil 200 euro civarı satılıyor . Herhangi bir kredi kartı ile alabilirsin .

yaz ayında bir piknik tüpü ile yaklaşık kaç gün soğutma sağlıyor bu dolaplar bilgi verebilirmisiniz.

kartalveat

Kamp III
Yer
İSTANBUL
Şu ana kadar iyi görünüyor , benim işimi rahat görür . Gümrük dahil 210 EURO civarı maloldu . 895 TL civarı .

AMAZON.DE türkçe web sitesin den sipariş verebilirsiniz . Kargo ücreti almıyorlar . Şu an gümrük dahil 200 euro civarı satılıyor . Herhangi bir kredi kartı ile alabilirsin .

yaz ayında bir piknik tüpü ile yaklaşık kaç gün soğutma sağlıyor bu dolaplar bilgi verebilirmisiniz.

hızlı bilgilendirme için teşekkür ederim.
piknik tüp yaklaşık 2 kg mutfak tüpü yaklaşık 12 kg . Bunda yola çıkarsak bir mutfak tüpü ile yaklaşık minimum 30 gün maksimum 49 gün
yetiyor.
12 volt DC yada 220 V AC kompresörlü soğutucu almaya ve onun için akü ,şarj sistemleri almaya yada mevcut kapasiteleri büyük tutmaya gerek kalmayacak.

igidu

Yeni Üye
Merhaba

Dişi 1/4 mü yaptırdınız 3/8 mi? Bir de Amazon.de den sipariş vermeye kalkınca bu ürünün Türkiye gönderimi yok uyarısı veriyor. Siz de böyle bir sorun oldu mu?
Sanırım 1/4 tü. Ben sipariş verdikten bir hafta sonra türkiye’ye gönderimi kapattılar muhtemelen kargodan baya zarar ettikleri için :smiley:

erbugboy

Yeni Üye
Konu biraz eski ama üstatlara bir sorum var, malum şuan TR'ye getirilen yada TR de üretilmiş karavalarda kullanılan ithal 3 sistem buzdolapları thedford veya dometic marka amanyok gazı bazlı dolaplar. Fakat bu dolapların iklimlendirme sınıflarına baktığımızda SN sınıfı (subnormality ) -10, +32 derece aralıklarında verimli çalışan dolaplar . Fakat bizim evlerde kullandığımız dolaplar aslında olması gerektiği gibi T iklim sınıfında yani tropikal iklime uygun ve -18, +48 aralığnda bile verimli çalışıyorlar. Sormak istediğim belirtilen dometic ve thedford her iki markada da T sınıfı modeller var diye biliyorum neden TR'de SN kullanılıyor ? Üreticiler neden T tercih etmiyor ?
Tşk

Forum istatistikleri

Konular
100,181
Kullanıcılar
168,088
Son üye
K1SEN

SON KONULAR