DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

3 Sistem Buzdolapları

'SOĞUTMA' forumunda aslanahmet tarafından 27 Şubat 2009 tarihinde açılan konu 85035 kişi tarafından okunmuş, 196 cevap yazılmıştır

1. fsirin

fsirin Karavan Yönetim

Alınan Beğeni:
    943
    Web Sitesi:
    http://www.nefer.com.tr
    220V ile çalıştırın, çalışırsa, gaz memesi tıkanmış veya yanma odasında bir sorun vardır.

2. theta

theta Kamp III

Alınan Beğeni:
    229
    Neyle çalıştırıyorsunuz? Gaz mı elektrik mi?
    Arkadaki bölüm ya da bacasından ısı geliyor mu?

3. jb191

jb191 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    7
    Meslek:
    OTO GALERİ
    O su sesi gelmesi gerekiyor fakat dolabınız terazide değilse soğutma beklemeyin.

Benim karavandaki 25 yıllık dolabın bakımını kendim yaptım, arkasında kalan tüm borularını ve soğutma plakalarını temizledim. Gaz memesini aynı şekilde komple söküp benzine yatırdım, silip toparladım. Ayrıca dolap içerisindeki alüminyum plakaya fan koydum. Daha hızlı soğutma yaptığını test ederek gördüm.
    Dolabın arkasındaki menfezlerin üstte kalana da fan ilave ettim. Buzluk -10 civarına günler sonra çıkarken şuanda -21 derecede ve 3-4 saat içerisinde buz yapıyor.
    [​IMG][​IMG][​IMG]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tekelimustafa, theta ve fsirin bunu beğendi.

4. talvolta

talvolta Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    1
    3 sistem buz dolabı gazda soğutmayan arkadaşlar dolabi atma derecesindeydim buradaki videoyu izledim arkadaki Yeri temizledim 29 bar olan dedantoru 30 bar Yaptim Sonuc buzluk komple buz öncelikle gezenbilir ekibine teşekkürler

Akdeniz45 bunu beğendi.

5. Delikan

Delikan Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    6
    Meslek:
    Otomotiv
    Paylaşımda bulunan herkese teşekkür ederim. Karavanımda bulunan Elektromarla marka 3 sistem buzdolabının bakımını paylaşılan bilgiler ışığında yaptım. Buzdolabının Lpg ateşlemesinde sıkıntı vardı, çakmakla yakıyordum, 5 TL lik şofben ateşleme elektrodu ile sorunu çözdüm. Baca sistemi üzerinde egzos çıkışı yoktu egzos borusu ile içeriye gelen gaz kokusunu engelledim. Gaz brülorü dışarıdan gelen rüzgardan etkilenmesin diye önüne saç levha koydum. Bu forumu okumadan önce 3 sistem buzdolapları hakkında hiç bilgim yoktu. Dolap soğutuyordu fakat güvenli değildi. Üstatların sayesinde şimdi kafam rahat, herkese çok teşekkürler.

Akdeniz45 bunu beğendi.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...

Ziyaretçilerin Bu Sayfaya Ulaşmak İçin Kullandıkları Kelime Aramaları

1. buzdolaplari mail

,
  2. Ördek topuz mail