35 Lastik Aracımı Zorlar Mı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ahmet5333 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,668

ahmet5333

Ana Kamp
arkadaslar 2002 4.7 aracım var 35 x 12.5 17 r lastik almayı düşünüyüroum aracın diff ine zarar verirmi kullanan arkadaslardan bilgi istiyorum teşekkürler.

Etiketler

Diff oranı nedir bilmiyorum yükseltme 15 cm yeterli gelmeyecek biliyorum orjinalinden 10 cm uzun yay yaptırıyorum lastiklerle beraber

MAR-LX1A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

diff oranı nedir? yükseltme kaç inç? bunları bilmeden kimse sağlıklı yorum yapamaz.
Su an zaten araçta 15 cm yükseltme mevcut
Çamurluklar biraz kesilecek onu biliyorum diff orijinal o konu hakkında pek bilgim yok oranlar hakkında
1ce3525b2265f29a37791f2d2b745d1e

merhaba,

şimdi yazacaklarımı sakın yanlış anlamayın lütfen.

Çamurluklar biraz kesilecek onu biliyorum diff orijinal o konu hakkında pek bilgim yok oranlar hakkında
bu yazdığınıza istinaden böyle bir yorum yazıyorum.

anladığım kadarı ile ne araç hakkında ne de yapılan işlemler hakkında bir bilgi sahibi değilsiniz.
belki gerçekten emin ellere emanet bir şekilde yükseltildi ama yine de 15 = 6" yükseltme bile çok ciddi bir iştir, kit gerekir, fren hortumlarından şafta kadar değişiklik gerektirir. siz bir de anladığım kadarı ile 10 cm daha yüksek bir yay takmayı hedefliyorsunuz? peki sonrasında diğer ayarlar ve amortisör?

bu tip bir yükseltme ( toplam 10") Tr de sayılı var ki ciddi emek, bilgi ve para gerekiyor..

ben çok iyi araştırıp öyle devam etmenizi tavsiye ederim..

35" lastik ayna mahruti değişimi olmadan takılamaz. takılır da ömrü olmaz.

merhaba,

şimdi yazacaklarımı sakın yanlış anlamayın lütfen.

bu yazdığınıza istinaden böyle bir yorum yazıyorum.

anladığım kadarı ile ne araç hakkında ne de yapılan işlemler hakkında bir bilgi sahibi değilsiniz.
belki gerçekten emin ellere emanet bir şekilde yükseltildi ama yine de 15 = 6" yükseltme bile çok ciddi bir iştir, kit gerekir, fren hortumlarından şafta kadar değişiklik gerektirir. siz bir de anladığım kadarı ile 10 cm daha yüksek bir yay takmayı hedefliyorsunuz? peki sonrasında diğer ayarlar ve amortisör?

bu tip bir yükseltme ( toplam 10") Tr de sayılı var ki ciddi emek, bilgi ve para gerekiyor..

ben çok iyi araştırıp öyle devam etmenizi tavsiye ederim..

35" lastik ayna mahruti değişimi olmadan takılamaz. takılır da ömrü olmaz.
Evet haklısınız edindiğim bilgilere göre araca yani şası yaptırmak yenı kollar eklemek diff aynasını değiştirmek bunun gibi birçok işlem yapılması gerekiyormuş bende haliyle vazgeçtim tamponların ve camurlukların da traslanması gerekiyor
Aracıma yaptığım evet dogru bilgisizce bir yükseltme ama akabinde salıncaklarımı z rotlarımı uzattım amırtisörleri orijinal kullandık fakat ek yaptık boyunu uzattık daha basla arka diff in üstündeki burçların mesafesi kısa geliyordu araya ayak yaptık o sorunu da halletik
Geldik şaft a şaft a herhangi Bi işlem uygulamadık vibrasyon uğultu yok 160 km de hız yaptım otobanda araç gayet kontrolü Bi şekilde hızlanıyor ve akıcılığında Bi sorun yok

160 km yapıp gezme de yapmıyorsa ustanız iyi iş çıkarmış demektir. işlemler nerede yapıldı?
yalnız 15cm / 6" yükseltmede ön şaft illa ki sorun çıkartır, 4" de bile değişim/revize istiyor.
yandan bakılınca araçta 6" yükseltme yok gibi duruyor.
işlemler öncesinde lastik mesafesini ölçtünüz mü?
ayrıca fren hortumlarının da değişimi gerekiyor normalde 6" için.

160 km yapıp gezme de yapmıyorsa ustanız iyi iş çıkarmış demektir. işlemler nerede yapıldı?
yalnız 15cm / 6" yükseltmede ön şaft illa ki sorun çıkartır, 4" de bile değişim/revize istiyor.
yandan bakılınca araçta 6" yükseltme yok gibi duruyor.
işlemler öncesinde lastik mesafesini ölçtünüz mü?
ayrıca fren hortumlarının da değişimi gerekiyor normalde 6" için.
Evet lastik mesafesini ölçtüm fakat niye bilmiyorum sağ taraf 1.5 cm daha yüksek ikimiz de anlamadık neden kaynaklandığını

Aracının fren hortumları ellenmedi
İşlemi kaportacı çok sevdiğim Bi insan yaptı 17 cm kütük yaptırdım torna da 15 cm yukarı kalktı toplamda 6" gibi görğnmemesinin sebebini ise bana aracın yaylarının kalmış olduğunu söyledi bu nedenle orjinalınden alçakmış o yüzden dedi

Çamurluklar biraz kesilecek onu biliyorum diff orijinal o konu hakkında pek bilgim yok oranlar hakkında Ekli dosyayı görüntüle 514691

Burdaki fotoğrafta da görüldüğü üzere arka aksınız öne kaymış yükseltme sonucu.Daha büyük lastik takarsanız çamurluğa sürtecektir.6" gibi bir yükseltmeyi takozla uygulamanız pek sağlıklı değil.6.5" yükseltme kitlerinde long arm sisteme geçiliyor WJ için.Ben yerinizde olsam 4" gibi içinde tüm kollar ve track bar bulunan bir kit uygular ve ona göre lastik seçimi yapardım.

Burdaki fotoğrafta da görüldüğü üzere arka aksınız öne kaymış yükseltme sonucu.Daha büyük lastik takarsanız çamurluğa sürtecektir.6" gibi bir yükseltmeyi takozla uygulamanız pek sağlıklı değil.6.5" yükseltme kitlerinde long arm sisteme geçiliyor WJ için.Ben yerinizde olsam 4" gibi içinde tüm kollar ve track bar bulunan bir kit uygular ve ona göre lastik seçimi yapardım.
Evet haklısınız kolları uzatmam gerekiyor ben bu aracla sadece sehir içinde geziyorum şimdilik araziye hiç girmedim. Bu şekikde

Şehir içinde kullanacaksanız 2" lik bir yükseltme fazlasıyla yetecektir.Hem görüntüsü güzel olur hemde süspansiyon ve aktarma geometrisi fazla bozulmadığı için sorun ve masraf çıkartma ihtimali çok azalır.Yol tutuş ve sürüş güvenliğine hiç girmiyorum bu arada.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR