4*4 Işığı Sabit Yanık Kalmıyo

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Şevki YEŞİLOĞLU Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,516
Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar l200 2011model aracıma geçenlerde megafon taktırdım aracla sanayiden cıkıp eve giderken aractan bi ses geldi ve megafonun sesi gitti gider gitmez hemen arac 2h deyken dört çarpı lambası yaktı ve sürekli yanıp sönüyo arıza veriyo bu işlemin ardından akşam siteden okudum ve aracın dört çarpı beyninden elektirik alındığı zaman böyle bişey olduğunun farkına vardım düzelttirdim direk aküden elektirik aldırdım fakat bunu düzeltince elektirikçi arkadaş ışık söndü bu sefer aracı dört carpıya alınca sabit yanması gereken ışıklar yanıp sönmeye başladı bu konu hakkında bi bilgisi olan varmı acaba yardımcı olabilecek

Etiketler
Merhaba, bende 2007 model 4*4 L200 var. Eminim modeller arasında sistemsel farklılıklar vardır fakat belki yardımcı olur diye düşündüğüm için yaşadığım tecrübeyi paylaşmak istedim.
Enjektör temizliği için gittiğim özel servis sonrası birkaç hafta sonra benim de 4*4 ışıkları yanıp sönmeye başlamıştı. Motor kaputunun altında yolcu tarafında ince lastik hava hortumları var. Bunlardan biri kendi etrafında bir tur attırılıp bağlanmış. Dolayısıyla doğru şeklinde olması gereken hortum kıvrımlı hal almış , içinden hava geçemiyor. Geçmesi gereken hava bizim 4*4 vitesindeki hareketlerimizi diferansiyele iletiyor.Gittiğim başka bir servis bu ince hortumu çıkarıp doğrusal olarak tekrar monte etti ve sorun düzeldi. Probleminizin kaynağı bu ise siz de halledersiniz. 1 dakikanızı almaz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR