5.2 V8 Muhteşem

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sportage Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,817

sportage

Nejat
Yer
ankara
Selam herkese zj 5.2 V8 1997 model aldım nihayet gerçek bir jeep im oldu. Çok şükür çıkta temiz ve bakımlı buldum uzun aramalar sonunda hemde orman yeşili.Daha önceki 2 aracımda 4x4 dü başka markaların ancak Jeep gerçekten bambaşka müthiş keyifli.Tecrübeli arkadaşların çok değerli katkılarını bekliyorum nasıl kullanmam konusunda aracım lpgli lavato sistem var. Sormak istediğim bir şey var aracımın kalorifer sisteminin kışlık ayarını kendim yapabilirmiyim motor bölümünde bir ayar varmış birde araç bigisayarında cam suyu eksik ve soğutma suyu eksik yazıyor bir süre sonra kayboluyor ser kontrol ettim ikiside dolu bunu neden arıza olarak gösteriyor birde LPG tankım 2006 da takılmış 10 yılda bir değişmesini gerekiyor. Değerli cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum..

Image

Image

Image

Image

Etiketler
Ynt: 5.2 V8 Muhteşem

Hakkaten bu nasil araba bu kadar temiz yeni gordum. Km kac? Bide kaca bagladiz?

Sent from my iPhone using Tapatalk

diri görünüyor maşallah, allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin. lpg tankına kafanızı çok takmayın muayeneden geçemez duruma gelince değiştirin gitsin :smiley: ayrıca o arkadaki bagaj perdesi kıymetlidir ona özen gösterin :smiley: hayırlı olsun

ayrıca kışlık ayar dedikleri termostat değişimidir büyük ihtimalle, çok da önemli bişey değil yağını suyunu değiştirirken baktırıverin. Yoksa yazlık kışlık ayar diye bişey yok.

Suları tamamladığınız halde aynı uyarıyı veriyosa o ekran bozuktur ya tamir edilecek ya yenisi takılacak. Sorunsuz çıkması elimde mevcut :smiley:

Çok teşekkür ediyorum jeepimi 26.500 tl ye aldım biraz çok gibi görünsede sorunsuz olması önemliydi km side 250 binde.

güle güle kullanın kazasız belasız .....
fiyatı makul temiz görünüyor;
13000 tl yede var enkaz .....45000 tl versende satmayacak olan var :smiley:
aracın temizliğine göre 2.el de fiyat ucu açıktır her zaman..
mühim olan sizin içinize sinmesi....

Hayırlı olsun. Ben olsam ilk iş şunları değiştirirdim:

-Motor yağı
-Motor antifrizi (bu iş sırasında dikkat edin soğutma sisteminde hava kalmasın)
-Şanzıman yağı
-Diferansiyel yağları

Gerek yok daha idare eder diyen çıkarsa da dinlemeyin. Bu sevincinizin uzun sürmesi için bunlar gerekli :D

Hayırlı olsun, güle güle kullanın kazasız belasız.. Bende düşünüyorum ama yakıttan dolayı karar veremiyorum.. Ne yakıyor ölçüm yapabildiniz mi?

Hayırlı olsun, güle güle kullanın kazasız belasız.. Bende düşünüyorum ama yakıttan dolayı karar veremiyorum.. Ne yakıyor ölçüm yapabildiniz mi?

LPG tankı 100 tlik yakıt aldı şuan 250 km oldu tek Işık yanıyor herhalde 50 km daha yapar tabi araç belli bir ısıya gelene kadar benzinle çalışıyor bana normal gibi geldi sonuçta 5.2 V8 araç gaza basınca külrüyor ;) Bende arkadaşlara birşey sormak istiyorum sanki direksiyon bağlantısının olduğu yerden kırmızı bir yağ damlıyor ne olduğunu bilen varmı acaba..

Tahmin etmesi zor diil :smiley: kirmizi yag nerelerde var bi bakin :smiley:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracımı Ankarada hangi servise götüreyim tavsiye edebileceğiniz bir sevsin varmıdır ..

şaşmazda tuna garajı var, özkanlar var, hmc var, üçünü de seviyodum her işimizi kendimiz yapana kadar :smiley:

10.sokakta oto kaya amerikan yedek parçacısı dayımlar, oraya gider de behlül'ün selamı var derseniz her konuda yardımcı olurlar :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR