DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

5.2 Zj Lastik, Jant, Egzoz Aranıyor

'CHEROKEE' forumunda tuqoo tarafından 20 Ocak 2020 tarihinde açılan konu 328 kişi tarafından okunmuş, 5 cevap yazılmıştır

1. tuqoo

tuqoo Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Merhaba, 97 bir zj ile araniza katildim, mekanik, motor, yuruyen sorunsuz. Sorunlu yanlari hep kozmetik, mesela kaportada gunes yaniklari mevcut. Aslinda sticker ile kapanabilecek seyler ama elimde butce varken boyatabilir ya da komple kaplayabilirim de. F/p ? Olarak hangisini onerirsiniz? Maliyetleri ne olur sehir izmir.
    245x70x16 lastik ve orjinal jantlari var, lastikler bitik. 6cm takoz var camurluk traslayarak ofset jant ile 32' lastik takmayi dusunuyorum. Lastik onerisi de alabilirim, elinde temiz cikma olandan satin da alabilirim. 32 olmazsa 31 de kurtarir.
    Bir diger konu da araçta katalizör var haliyle motor sesini alamiyorum, flowmaster super 44 elinde olan satabilecek var mi? Sifir mi almami onerirsiniz? Ya da super 44 almasam sadece susturucuyu cikarsam cok kafa utuler mi? Mandalli yapilabiliyor mu?

Simdiden cevaplar icin cok teşekkürler.

2. VolkanGurcan

VolkanGurcan Mechanic

Alınan Beğeni:
    171
    Egzoz konusunda yazayım. Orjinal sisyem üzerindeyse sadece katalitik konvertörü çıkartarak fena olmayan bir ses alırsınız. İkisini söküp flowmaster 44 takarsanız oldukça gürültülü olur. En güzeli ya sadece son susturucuyu flowmaster yapın yada flowmaster katalitik konvertör ve süper 44 takın.
    Ben aracımdakileri komple 76 mm ile değiştirip satmayı planlıyorum ama henüz değil.

tuqoo bunu beğendi.

3. tuqoo

tuqoo Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Teşekkürler ilginiz için başka yardım olacak arkadaşlar sizden de diğer konularda yardım istiyorum lütfen

4. mauvais

mauvais Zirve

Alınan Beğeni:
    416
    aracınız hayırlı olsun
    kaportada sıkıntı varsa kaplama sonrası kabarmalar yapar ya da daha büyük paslanma.
    ondan dolayı bence boyatmak ve paslı kısımları ortadan kaldırmak gerek. ya da pas ve kabarıkları giderip kaplatmak.
    face de sahibinden de bir sürü grup var 2. el satan, onlara bakın kesin bulursunuz. almadan önce lastiğin durumunu iyi araştırın, yılına bakın, yama yırtık vs..

bunu da 2. el temin edersiniz yine malum sitelerden.
    @VolkanGurcan zaten olabilecek seçenekleri sıralamış..

5. tuqoo

tuqoo Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Kaporta sıkıntısı derken göçük ve ya pas degil hocam, güneş solmasi, renk atması, solma, cizik vb..

6. mauvais

mauvais Zirve

Alınan Beğeni:
    416
    madem öyle kaplama daha kolay, hızlı ve ucuz.
    sökerken iz kalabilir ve yine komple boyatmak gerekebilir, bunu iyi araştırmak lazım.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...