Ailem ile Bolu Kartalkaya'ya Gitmek İstiyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SERKANEFE Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,491

SERKANEFE

Zirve
Yer
Aydın
Merhabalar ailemle ilk defa kış tatiline çıkıcam. Yakın diye de Bolu - Kartalkaya'yı düşünmekteyim. Otellere baktım ve günlüğü kişi başı 200 tl civarında ve 4 kişilik aileye 800 tl 'ye maal oluyor bunun yakıtı vs. 1000 TL. İstanbulda ikamet ettiğim düşünülürse günü birlik gidip gelmem masraflarla 300 tL 'yi bulucak eğer bir gün kalırsam 1000 TL'ye. Sizce ne kadar mantıklı bu durum ? Ailemizde kaymayı bilen yok ama en azından bir şekilde çabalıcaz :smiley: malzelemeleri ortalama ne kadar kiralarız liftleri ne kadara ne şekilde kaç saat kullanırız bilgi verirseniz çok sevinirim.

Etiketler
Ynt: Ailem ile Bolu Kartalkaya'ya Gitmek İstiyorum

Biz ekip olarak ailece Kartalkaya yapacağız konaklamalı 28-29 Ocak'ta bir aksilik olmazsa... Konakladığımız yer tanıdık olacak, kişi başı en fazla 100 TL dilerseniz siz de gelin...

selimsani' Alıntı:
Biz ekip olarak ailece Kartalkaya yapacağız konaklamalı 28-29 Ocak'ta bir aksilik olmazsa... Konakladığımız yer tanıdık olacak, kişi başı en fazla 100 TL dilerseniz siz de gelin...

Selim Bey,

Teşekkür ederim öncelikle, bi kaç sorum olucaktı, konaklayacağınız yer tam pansiyon mu ? Web Sitesi var mı ? Kayak pistine uzakmı ? + liftleri ne şekilde kullanabiliyoruz hiç bir bilgim yok bu konu hakkında, tekrar teşekkür ederim.

SERKANEFE' Alıntı:
Selim Bey,

Teşekkür ederim öncelikle, bi kaç sorum olucaktı, konaklayacağınız yer tam pansiyon mu ? Web Sitesi var mı ? Kayak pistine uzakmı ? + liftleri ne şekilde kullanabiliyoruz hiç bir bilgim yok bu konu hakkında, tekrar teşekkür ederim.

Tam pansiyon (kahvaltı, öğle ve akşam yemeği, öğle yemeğini gezide olacağımız yolluk olarak verecek) Web sitesi vardı ama ayarlayacak olan Hakan Abi (hakan555) o daha iyi biliyor... Kayak pistiyle işimiz olmadığı için bilemiyorum, biz daha çok gezi ve kar oynama amaçlı gidiyoruz...

http://www.hotelesentepe.com/
birde buraya bakın bu yer geredede pisti biraz küçük ama güzel bir yer detaylı bilgi için arkadaşım olan otel müdür tevfik beyle konuşabilirsiniz.indirimde yapacaktır sanırım

yıllardır kartalkaya giderim...
evet oteller bize göre pahalıdır ...
kartal otel ve grand kartal aynı grubun oteli
dorukkaya ve kaya palozzo ise yine farklı bir grubundur.
birde dorukkayanın alt tarafında sadece oda kahvaltı veren borderın otel var küçük biyer ama ..
dağ iki gruba bölüştürülmüş durumda.....
kartal otelin liftleri ve pistleri daha fazla olmasına karşın....bu yıl dorukkaya otel atak yaptı ve lifti değiştirdi 4 kişilik rüzgar korunaklı bir şekil aldı ayrıca zirveye en fazla 4 dakikada çıkıyor.
bu durum bir çok sporcu için cazip hale geldi çünkü gün içinde en fazla bu liftlerde kayabiliyorsunuz..

bu arada eğer sadece 1 gece konaklama düşünüyor iseniz ....hem giriş günü hende çıkış günü skipas dahil oluyor kartalkayada.. (uludağ böyle değil)
ama yinede fiyatlar yüksek...gerçi bütçesi elverişli olnlar için sorun değil ..

ayrıca aşağıda sarılalan bölgesinde geceliği 100 tl ye pansiyonlar var ...ama onlardada skipas yok ...yani eğer aşağıdaki pansiyon motel tarzı biryerde kalırsanız hesaplıyalım
1 kişi için gecelik 100 tl
griş günü kartal oteli kullnırsanız 70 tl skipas tek gün, 2 gün kayarsanız eder 140 tl sadece skipas
ettimi 240 tl..
ha ben dorukkayada kayacam derseniz günlük skipasları 110 tl...evet 2 gün 220 tl
birde pansiyonu ekle ettimi 320 tl

bu durumda eğer dağdaki otelde kalırsanız 250 tl . ye tek kişi içinde 3 öğün yemek açıkbüfe, ve 2 gün skipas dahil artı aşağıya git gel olayı yok havuzun saunan da artısı..
bence izin olyın olursa en iyisi hafta içi ....fiyatlar uygun oluyor 150 tl gibi...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.