''alinik'' Toyota Land Cruiser Bj60

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ubirdal Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,072

Etiketler

Yokus asagiya iyi gidiyordur bi rampada deniyin isterseniz

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

her türlü gideri var :smiley: bj 60 iyidir. f/p oranı bir çoğundan daha yüksek. en azından bu forumdan ve çevremden edindiğim bilgi bu yönde. ön disk, hid. direks. ve 5 vites ise keyfi uzun yıllar sürülür bence

her türlü gideri var :smiley: bj 60 iyidir. f/p oranı bir çoğundan daha yüksek. en azından bu forumdan ve çevremden edindiğim bilgi bu yönde. ön disk, hid. direks. ve 5 vites ise keyfi uzun yıllar sürülür bence
ben olsam orgasmatronla araç konusunda tartışmaya girmezdim. forum içindeki geçmiş mesajlarından anladığım kadarıyla koranda kj takıntısı var. koranda kj dışında hiç bir araç alınmaz ve off road yapamaz düşüncesinde. bu kişiye göre dünyaya jip kavramını getiren jeep grand cherookee' ler birer bisiklet. nasıl bisikletse olmadık kayaların üstüne tırmanıyorlar cherooke' ler.. yine bu kişiye göre tüm japon arabaları dünyanın en iyi arazi araçlarından olan toyota land cruiser' ler hiç gitmez.. yine bu kişiye göre pikaplar da arazi aracı değil.. asla araziye sokulmamalı.. sadece asfaltta sürülmeli vs.. vs..

Orgasmatron ile daha once jeep konusunda tartisma yasamis biri olarak kendisine kismen de olsa katiliyorum.

En önemli konu fiyat. Bj 60 denen arabaya 50/60/70 isteyenler var. Bu rakamlara satilma ihtimali varsa ki bence yok f/p olarak cok kotu araclar. He 25/30 tl ye aliniyorsa tamam o zaman olabilir.

Orgasmatron ile daha once jeep konusunda tartisma yasamis biri olarak kendisine kismen de olsa katiliyorum.

En önemli konu fiyat. Bj 60 denen arabaya 50/60/70 isteyenler var. Bu rakamlara satilma ihtimali varsa ki bence yok f/p olarak cok kotu araclar. He 25/30 tl ye aliniyorsa tamam o zaman olabilir.
mantıklı ve saygılı açıklama ve eleştirilere zaten bir sözümüz yok. araç hakkında bilginiz varsa eksiklerini fazlalarını söylersiniz. f/p oranı yüksekse onu da belirtirsiniz. belki arkadaş fiyata da razıdır alır.. ama direk bu araç gitmez.. bu bisiklet.. bundan arazi aracı olmaz.. bu aracı napacan ki vs.. gibi saygı sınırını aşan mesajlara karşıyım.. sonuçta burada her türlü araca binen ve bindiği araçtan memnun olan bir sürü insan var.. tüm araçlara ve insanlara saygı göstermek lazım..

O konuda haklisiniz.
Zaten bizim de tartismamiz teknik konulardan ziyade üslupla ilgiliydi.

Herkesin secimi ve zevki farkli ve odemek isteyecegi rakam da.
Yalniz bu araclar klasik ya da yagli boya tablo degil zamanla fiyati da artsin

ben olsam orgasmatronla araç konusunda tartışmaya girmezdim. forum içindeki geçmiş mesajlarından anladığım kadarıyla koranda kj takıntısı var. koranda kj dışında hiç bir araç alınmaz ve off road yapamaz düşüncesinde. bu kişiye göre dünyaya jip kavramını getiren jeep grand cherookee' ler birer bisiklet. nasıl bisikletse olmadık kayaların üstüne tırmanıyorlar cherooke' ler.. yine bu kişiye göre tüm japon arabaları dünyanın en iyi arazi araçlarından olan toyota land cruiser' ler hiç gitmez.. yine bu kişiye göre pikaplar da arazi aracı değil.. asla araziye sokulmamalı.. sadece asfaltta sürülmeli vs.. vs..
Hocam korando kj takintim falan yok marka fetisi değilim parasina gore korando cok iyi araba kabul et etme bu bir parasina gore bj 60 dan cook daha iyi arac bu iki , toyata gitmez demedim bj 60 ormandan cikanlar ki bu turkiyedeki bj 60 larin %80 dir gitmez neden mi 1 atmosferik dizel oldukları icin , arabada turbo yok turbo ve intercoolerin asgari bir aracta olması şart 2000 metreye cikinca atmosferik araclarla olmuyor dediginiz işler o zaman motorlu bisiklet oluyorlar, 2 bj 60 a istenilen paralari hak eden bir arac mi 1986 model arac 40 bin tl var mi böyle bir dunya arabada klima yok elektrikli cam yok o yok bu yok 4 teker iki dingil yakan ama yaktiginin hakkini vermeyen kocaman bir motor eee 40 bin neden ToYoTa var mi boyle bir safarozluk ?

Kaldi ki siz sadece okuyarak birseyleri etut etmeye calisan birisiniz bilgi sahibi olmadan da fikir sahibi olmaya calisip bir cikarimlarda bulunuyorsunuz jip grubi tum araclar jeepi toyotasi korandosu nissani osu busu portalsiz ise ya da en az 20 jant ve 40 inch lastik takamiyorsa ve difransiyeli yerden en az 60 cm yuksekte degilse ciddi offroad araci degildir , pick uplar offroad yapsin diye uretilen araclar gozunuz goruyorsa degildir kacis acisi yok neden arkada yuk tasisin diye kasasi var haaa demek ki bu arac yuk tasimak.amaciyla uretilmis 4 ceker arac neymis oncelik yuk tasimak offroad yapmak degil , sizin tasin ustunde gidiyor dediginiz araclar hattinden fazla arabaya yuklenmis teker ve jantlarla gidiyorlar sonra ne oluyor biliyor musunuz o difransiyeller tak tak kiriyor o koca tekerleri ceviricem diye ugrasirken size bir tavsiyem bir orman dairesine gidin 4x4 arazözlerin yanina varın bir bakin sonra gidin bir jipe bakin ne ne icin yapılmış hangisi bu isi yapmak icin uygun hangileri daha hobisel amaçlı anlarsınız

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR