Alternatörden Yaşam Aküsüne Elektrik Kazanımı

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Doğrucu Davut Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,028

Etiketler

ilker 72

Kamp III
Mesajlar
973
Tepkime puanı
595
Yer
İstanbul G.O. Paşa
Manyetik motor yani bilinen adıyla perendev motor yeni bir gelişme değil. Kullanılan mıknatıslar yoğun yüklenmiş neodyum mıknatıslar. Bu mıknatıslar elektrikle mıknatıslama yöntemiyle manyetikleştirilmiş metallerdir aslında. Yani başka bir güç kaynağından zaten şarj edilmişlerdir. Bu enerji hareket enerjisine çevrildiğinde bir pil nasıl boşalıyorsa onların da manyetik güçleri azalarak boşalacaktır. Bu arada perendev motor yapmak çok zor değildir. Internette uzun zamandır prototip çizimleri var. Ancak verimli olmadığından pek kullanılmıyor. Yani buradaki konu yoktan, sınırsız enerji üretmek değil, bir metali manyetikleştirip pil gibi tekrar tekrar kullanabilmek. Neodyuma ne kadar enerji verirsen o kadar manyetik enerjiye sahip olur, yüklediğin enerjiden fazlasını almak ise diğer etkiler devreye girdiğinde (sürtünme vs.) imkansızdır.

Basitçe nasıl yükleme yapıldığını saniyesine kadar vereyim. İlk anda işlevsiz olan neodyumun nasıl mıknatıs haline geldiğini görebilirsiniz;

Video: https://youtu.be/wjZ1qxeYX5Q?t=142


Yani fizik kanunları hala var ;) (Bakınız : Enerjinin korunumu yasası)

Evet aslında manyetik motor bile denmemeli, çünkü motorun gücüne göre bir görevi vardır. Bu ise hiç bir yük altına girmeden sadece kendini çevirebilir. Dönence mı desek acaba? :smiley:
 

BENZER İÇERİKLER

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Konular
100,567
Mesajlar
1,483,953
Kayıtlı Üye Sayımız
168,746
Kaydolan Son Üyemiz
Evrimcagan

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir
Üst