Ankara Servis

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan stater Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,252

stater

Ana Kamp
Ankara'da Jeep Grand Cherokee 2.7 aracımı 10 binlik bakım yaptırabileceğim servis önerisi verebileceklere şimdiden teşekkür ederim.

Etiketler

Hmc Murat Usta başka yerlerde boşa vakit harcamayın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Forumdaki tavsiyelere istinaden 2005 model Grand Cherokee 2.7 crd aracımızı geçen ay HMC Garage'ye götürdüm. Hem periyodik bakım fiyatı aldım hem de mekanik aksamı kontrol ettirerek değişmesi gerekenleri ve fiyatlarını aldım. Usta öndeki ve arkadaki bütün takozların değişmesi gerektiğini ve ayrıca arka z rotların sökülerek burçlarının değişmesi gerektiğini söyledi, ayrıca son ön aks körüğü yırtılmış. Hepsinin fiyatını çıkardı ve acilen yapılması gerektiğini söyledi.

Oradan çıkıp bir önceki bakımı yapan Tuna Garage'ye gittim. Sadece arka z rotların değişmesi gerektiğini ve aks körüğünde yırtık olduğunu, bakıma 3.000 km kaldığı için bakım zamanı gelince gitmemi acil bir durum olmadığını söylediler.

Oradan ayrıldıktan sonra ise Jeep yedek parçacısı Mopar'ı aradım ve tavsiyeleri üzerine Jeep Life servise gittim. Usta test sürüşü sonrası aracı lifte kaldırdı ve sadece arka z rotlar ile sol ön aks körüğünün değişmesi gerektiğini, tüm takozların fabrikasyon olduğunu ve herhangi bir bozulma olmadığını söyledi. Beraber parçacıya gidip malzemeleri aldık; aks körüğü 50 tl, 2 arka z rot 150 tl, filtreler 100 tl olmak üzere 300 tl, 8 litre mobil 10/60 yağ 220 tl, işçilik 150 tl olmak üzere toplam 670 tl ödedim.

(Bu arada HMC Garage 50 tl'lik aks körüğüne 75 tl, yenisi 150 tl olan z rotların sadece burç değişimine (parça+tornacı) 120 tl, 220 tl'ye aldığım motor yağına 350 tl fiyat vermişti.)

motora koyduğunuz ilk yerde fiyat aldığınız yağ ile aynı marka mı? yani iki yer arasındaki fark biraz uçuk da.. hepimizin hizmet almakta gönül rahatlığı duyduğu yer ve güvendiği usta farklılık gösterebilir elbette.. sağlık hizmeti almak gibi düşünelim, herkes güvendiği doktora gitmeye çalışır, kimi doktor neyin var diye sorar, kimi elinizdeki benin renginden böbreğinizdeki hastalığı ön teşhisini koyar..... kazasız belasız sürüşler dilerim...

motora koyduğunuz ilk yerde fiyat aldığınız yağ ile aynı marka mı? yani iki yer arasındaki fark biraz uçuk da.. hepimizin hizmet almakta gönül rahatlığı duyduğu yer ve güvendiği usta farklılık gösterebilir elbette.. sağlık hizmeti almak gibi düşünelim, herkes güvendiği doktora gitmeye çalışır, kimi doktor neyin var diye sorar, kimi elinizdeki benin renginden böbreğinizdeki hastalığı ön teşhisini koyar..... kazasız belasız sürüşler dilerim...
Evet aynı yağ Mobil 10/60, ayrıca sadece yağ değil parça fiyatları da çok farklıydı.

Aracımı HMC'ye götürdüm. Gerekli bakımı yapıldı. HMC den memnun kaldım. Önerenlere ve HMC Murat ustaya teşekkür ederim.

Ankara'da Jeep ustası arayanlara Jeep Life İlker'i kesinlikle tavsiye etmiyorum. Bugün alt takım (rotbaşları, z rotları, disk ve balata) değişimi ve 10 bin bakıımına sadece işçilik için (parça hariç) 2500 TL istedi. Çok değil mi dedim "normalde parça fiyatının yarısı alınır" dedi adam, hatta "Şaşmaz'da çoğu dükkan euro bazlı saat ücreti alıyor" dedi. Allah sizi ıslat etsin dedim çıktım. Kesinlikle önermiyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR