Ankara'dan Çadır Kampı İçin Ailecek Gidilebilecek Güvenli Yerler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arastuna Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 88,177

arastuna

Ana Kamp
Yer
Ankara
Ankara ve çevresinde kamp yapılacak yerler hakkında 2014 yılı içinde, son zamanlarda gerçek anlamda gidilip görülen yerleri paylaşırsak kamp yapma düşüncesinde olanlara,bu işe merak sarmış yeni arkadaşlara daha faydalı olabiliriz diye düşünüyorum. daha önceki konularda paylaşılan çoğu yer ya kapanmış ya kamp işi yasaklanmış,göl alanına girilmesi yasaklanmış veya Rekreasyon alanı çalışmaları başlatılmış.

gerçek anlamda ailecek gidilip, kalınmış ,görülmüş , güvenli wc si çeşmesi vs. olan çadır kampı yapılabilecek ,balık tutulabilecek yerleri paylaşırsak sevinirim.

benim araştırmalarım sonucu tespit ettiğim ve bazılarına gittiğim ,işletme sahipleri ile birebir telefonla konuşup bilgi aldığım, 2014 yılı itibariyle faal durumda olan ailecek güvenlik,wc vs. sorunu olmayan tereddütsüz gidilebilecek yerlerden bazıları ;

1. Yedigöller = giriş çadır başı 15 TL çadır kurandan araç parası almayabiliyor size kalmış. wc ve içme suyu çeşme mevcut. balık tutuluyor.

2. çamkoru tabiat parkı = giriş araç 12 tl çadırda kişi başı 5 tl. wc ve çeşme var . gölete rekreasyondan dolayı giriş yasak.

3. eğriova bozayı kampı= bura biraz lüks. buraya kendi çadırınızla gidemiyorsunuz. kendi sobalı çadırları var 8 kişilik. kişi başı 40 tl ..(kahvaltı dahil) öğle ve akşam yemekleri 15'er lira .. ayrıca full sınırsız aktivite kano,balık vs 30 tl..

4. as balıkçılık beypazarı = giriş 20 tl çadır başı. tesis var .yiyecek içeçek sorun olmaz.

5.yayla mocamp = giriş kişi başı 20 tl tesis var.

6. aydın kamping akçakoca = aktaş şelalesi girişinde. giriş çadır başı 25 tl .tesis var.

7. aladağ kamp alanı= eylül ayından sonra müsaitmiş. o tarihten önce izciler olduğu için giriş yok deniyor.

bunlar net bilgiler....

birde kamp alanı olupta ulaşıp fiyat ve son durumu hakkında bilgi alamadığım yerler var.. bu yerlerde gidip kamp kurup kalan arkadaşlar var ise paylaşırlarsa güzel olur..

1. hoşebe mesire yeri

2. ışık dağı

3. sorgun yaylası

4. karagöl çubuk

5. soğuksu milli parkı

6. aluç dağı

7. haymana yolu bizim çatı tesisi

8. musaözü göleti eskişehir.

9.yazıcıada ormanı

10. nallıhan karacasu kamping

11. ayaş çanıllı barajı

12. kesikköprü barajı

13. kurtboğazı barajı

14. Beypazarı Karaşar / Karaşar Göleti

15. ılgaz dağı milli parkı

16.başkomutan tarihi milli parkı

17. çalköy göleti

18. beyşehir gölü

19. aladağlar milli parkı

20. dilek yarımadası büyük menderes deltası

21. hatila vadisi milli parkı

22. kazdağı milli parkı

Etiketler
Ynt: Ankara'dan Çadır Kampı İçin Ailecek Gidilebilecek Güvenli Yerler

Ankara'nın mühye köyünde çiftlik activity camping diye bir yer.diğer adı don kişot paintball.kendine ait birde göleti var.mekan sahibi sazan ve turna var diyor ama bişey tutamadık .gelenler pikniğe gelir gibi yiyeceğini içeceğini kendi getiriyor. Orası sadece 20 TL'ye yanan mangal veriyor.isters3niz semaver 25 lira.kişi başıda tesis kullanımı için 5 lira ücret ödüyorsunuz bunun haricinde başka ücret yok. Çadır kamping içinde izin veriyorlar

çiftlik activity camping den bazı fotolar.ailecek piknik yapabilir, grup giderek paintball oynayabilir. veya çadır kamp yapabilirsiniz.

10250342 10152486386964900 5686111316322118682 n

10649779 10152486385844900 4128572892833246731 n

10653533 10152486388609900 6477899553067488524 n

10696410 10152486538704900 2406158852421686529 n

10606549 10152486538269900 1365963095042471810 n

Beypazarı - Karaşar göleti ücretli değil. Göletin çevresinde de cana yakın insanlar yaşıyor.
Karaşar göletinin 2 km ilerisinde (karaşar köyü - gölet istikametinde) birkaç tuvaleti ve girişinde hayrat gibi çeşmesi bulunan yine ücretsiz bir kamp alanı var. 11-12 yıl önce izci grubuyla gitmiştim tuvaletler kullanılacak gibi değildi. Şuan nasıldır, bakım yapılmış mıdır bilemiyorum.

Arabası olmayanlar için; Sadece pazartesi günleri Karaşar Derneği tarafından düzenlenen Sincan-Karaşar ve Karaşar - Sincan otobüs seferi var, kişi başı 15 lira. Aşti > Beypazarı > Karaşar şeklinde ulaşım olup olmadığını derneğe sordum, sanmıyoruz dediler. "Dernek ve ulaşım bilgileri için tıklayınız"

Araba ile ulaşım için; "Gölet ve kamp alanını haritada görmek için tıklayınız"

Not: Muhtemelen önümüzdeki pazartesi tek başıma karaşar kamp alanına gidiyorum. İzcilikten sonra tehlikeli bir tecrübe olacak, buradan karanlık korkusu konusunda tecrübeli birilerinin gelmesini isterim :smiley: İlk mesajımı yazmış bulunarak, herkese en yeşilinden selamlar.

toystoy' Alıntı:
Beypazarı - Karaşar göleti ücretli değil. Göletin çevresinde de cana yakın insanlar yaşıyor.
Karaşar göletinin 2 km ilerisinde (karaşar köyü - gölet istikametinde) birkaç tuvaleti ve girişinde hayrat gibi çeşmesi bulunan yine ücretsiz bir kamp alanı var. 11-12 yıl önce izci grubuyla gitmiştim tuvaletler kullanılacak gibi değildi. Şuan nasıldır, bakım yapılmış mıdır bilemiyorum.

Arabası olmayanlar için; Sadece pazartesi günleri Karaşar Derneği tarafından düzenlenen Sincan-Karaşar ve Karaşar - Sincan otobüs seferi var, kişi başı 15 lira. Aşti > Beypazarı > Karaşar şeklinde ulaşım olup olmadığını derneğe sordum, sanmıyoruz dediler. "Dernek ve ulaşım bilgileri için tıklayınız"

Araba ile ulaşım için; "Gölet ve kamp alanını haritada görmek için tıklayınız"

Not: Muhtemelen önümüzdeki pazartesi tek başıma karaşar kamp alanına gidiyorum. İzcilikten sonra tehlikeli bir tecrübe olacak, buradan karanlık korkusu konusunda tecrübeli birilerinin gelmesini isterim :smiley: İlk mesajımı yazmış bulunarak, herkese en yeşilinden selamlar.

öncelikle hoşgeldin .

11-12 yıl önce gittiysen en son orası şu iptal bir durumdadır sanırım. yazıma bakarsan 2014 yılı içinde gidenler son durumu gözleriyle görenler yeni yerler paylaşırsa iyi olur demiştim. ama yinede paylaşım için teşekkürler. hafta sonu gidersen belki düşünürüz bir atraksiyon :smiley:

http://www.duzcekulturturizm.gov.tr/sayfa.asp?id=79

Düzce-Merkez Aktarla Köyü sınırları içinde bulunan Hira Yaylası İl Merkezine 36km. en yakın yerleşim yerine ise 22 km. mesafededir. 1500mt.rakımı olan yaylaya her türlü binek araçla ulaşım mümkün.Yaylada içme suyu ve WC bulunmaktadır.

http://www.duzcekulturturizm.gov.tr/rehberdetay-2-karduz_yaylasi.html

Kardüz Yaylası

Düzce İli Gölyaka İlçesi sınırlarında bulunan Kardüz Yaylası, Gölyaka’ya 28 km. Düzce’ye 48 km. D-100 Karayoluna 38 km. ve en yakın yerleşim yerine 19 km. mesafededir. Deniz seviyesinden yüksekliği 1830 mt. olan yaylanın alanı ise 180 Hektardır.
Düzce’nin en yüksek noktalarından biri olan Kardüz Yaylası kış turizmine adaydır. Bolu Kartalkaya Kayak Merkezine uygun özellikte olan Kardüz Yaylasında kışın kış sporları, yaz aylarında ise çim kayağı yapmanın yanı sıra meraklıları için; Jeep safari, foto safari, dağ bisikleti, trekking, at binme ve kampçılık, aktiviteleri yapılabilir.
Kardüz Yaylasının, kış turizmi, spor turizmi, kongre-seminer ve yayla turizmine kazandırılması için Valiliğimiz ve ilgili kurumlarla alanda yapılabilecek turizm ve sportif faaliyetlerin belirlenmesi, alt yapının hazır duruma getirilmesi ve hali hazırda vatandaşın kullanımında bulunan alanlara dair çözüm önerilerinin geliştirilmesi için, çeşitli çalışmalar yapılmış, Bakanlar Kurulunun 06.10.2013 Tarih ve 28787 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan kararı ile, Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi olarak tespit ve ilan olunmuştur.
Her yıl 20 Temmuz’da geleneksel olarak Kardüz Yaylası’nda senlikler düzenlenir. Halkoyunlarının oynandığı, güreş ve yürüyüşlerin yapıldığı şenliklere Türkiye’nin dört bir yanından yoğun bir katılım olmaktadır.

merhaba
Işıkdağı Karagol çok güzel bir kamp alanı çevre çok güzel ufak bir çeşme var wc. yok herşey doğal.
Kızılcahamam soğuksu piknik alanı gibi kamp yapmaya pek uygun yer yok gibi ama karavanlar için ideal.
Sorgun Milli parkına kamp yapmayı yasaklamışlar diye duydum kesin değil.wc var su var giriş ücretli çadır başına 15 tl.
Mengen Bürnük Şirinyazı göleti göl orman doğa muhteşem ücretsiz wc ve su mevcut..
Kazan Kılçlar köyü Sür sefa mesire yeri ...
Ayrıca doğal kamp yerleride var onlarıda daha sonra paylaşırım.

paylaşım için teşekkürler. içlerinde son zamanlarda gidip kaldığınız kesin kamp yapılabilir diyebileceğiniz bir yer varmıdır acaba?

BALA tarafında Köprüköy

balık avlamak için güzel bir yer.
gelirken yol üzerinde su için çeşmeler var.
ortam aile içinde müsait yalnız kamp yapacaklar için tesis yok. wc vs sıkıntı.
yakında market yok. tedarikli gitmek şart.

1620846 10152549306844900 5146847671952848042 n

10632607 10152549306554900 8247766207940140149 n

1450923 10152549307009900 4987012950251789076 n

1524632 10152549306374900 6449501819036829866 n

kesikköprü barajı

burası güzel bir yermiş önceleri sanırım ama biraz bakımsız kalmış. girişten sonra biraz ilerde dede oğuzun yeri kamp için müsait ,balık ekmek vs yapıyor. idare edecek bir wc var. masa sandalye var. aile ile gidilebilir mi derseniz piknik için gelen aileler vardı ama bizden başka çadır kuran yoktu .genç grup gelenlerin içinde öyle kopuk tayfası görmedim . gece sadece biz vardık. yabani hayvan tarzında kedilerden başka birşey göreme dik.

biraz daha ilerisinde andoff kamping var , giriş sadece üyelere özel ama içeriye girmeden de hemen dibinde güzel kamp yapılacak yer var.bura biraz daha uygun çadır için.
piknik masası var. çeşme yok. kamp alanına girmeden 2 km öncesinde köy içinde ufak bir bakkal var. kredi kartı yok nakit çalışıyor. tedarikli olmak lazım. en önemlisi etraf da yakacak odun yok. giderken odun götürmek şart.. yoksa bizim gibi pet şişe yakarsınız sabaha kadar :smiley:

1979586 10152549488329900 5167400055880313147 n

1979581 10152549154724900 4878727186774549187 n

10173693 10152549155749900 3946369368922529036 n

10451179 10152549157824900 5964428885867729733 n 1

10173693 10152549154474900 8991057512138734344 n

Paylaşımlar için teşekkürler. Yakınlarda gitmediğim için bilgilendiremeyeceğim.

Sorgun göletti köy yönetiminden çıkartılıp büyükşehir belediyesinin idaresine girmiş. içerideki piknik masalarını toplayıp götürmüşlerdi. Vardiyalı olarak güvenlik görevlileri çalışıyor giriş paralı değil fakat akşam altıdan sonra insanları çıkartıyorlar. Ben jandarmaya telefon açtım kalmak istediğimi söyledim tabi deyip bilgilerimizi aldılar. Güvenlik görevlilerine izin aldığımızı söylememizi istediler. İçeride kaldık sorun olmadı.
Beynam ormanlarını unutmuşsunuz galiba orası da orman bakanlığının sorunluluğundan çıkartılmış görevliler çekilmiş hiç görevli yok dolayısı ile giriş ücreti de yok fakat bu seferde ücretsiz diye taşkınlık yapan insanlar gelebiliyor

ben daha çok çoluk çocuk ailecek sıkıntısız gidilecek yerleri araştırıp toparladığım için beynam vs gibi ıssız ,güvenliksiz yerleri pek dikkate almıyorum.ama yinede gidecekler olabilir .tşkler..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.